Skocz do zawartości

Praca Wykładowcy W Usa (O - Osoby O Wyjątkowych Uzdolnieniach Lub Osiągnięciach)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałabym dowiedzieć się, gdzie najlepiej trafić - na jakie strony i jak zacząć poszukiwania pracy jako wykładowca w STANACH.

Mój mąż planuje wyjechać w ramach wspomnianej wizy. Chcę mu pomóc, gdzie rozpocząć poszukiwania i jak? Może jest ktoś kto zechce mi pomóc?dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A może zdradzisz taki drobny szczególik: jaka dziedzina? Nie wiem kompletnie na czym polega taka wiza ale wydaje mi się, że pierwszym krokiem zapewne jest zaproszenie od jakiegoś uniwersytetu.

[edit]

Od wczoraj nie dzialaja mi polskie znaczki na tym forum. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie dziwi ten temat .Osoba wyksztalcona o szczegolnych uzdolnieniach i osiagnieciach naukowych nawiazuje kontakty z zagranicznymi uczelniami podczas roznego rodzaju sympozji naukowych i w ten sposob moze myslec o ewentualnym zawarciu kontraktu z jakas uczelnia .Z cala pewnoscia nie na forach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem innego zdania .Ambasada nie zajmuje sie posrednictwem pracy.Wybitni naukowcy o szczegolnych uzdolnieniach raczej nie szukaja pracy w internecie na forach.To uczelnie zabiegaja o ich pozyskanie i jestem przekonany ,ze maz tej Pani jako wybitny naukowiec jest stalym bywalcem na sympozjach naukowych uczelni swiatowych i posiada szerokie kontakty z rektorami tych uczelni ktorzy sami beda zabiegac o pozyskanie wybitnego i znanego uczonego posiadajacego tytuly naukowe.

Z otrzymaniem wizy pracowniczej a nawet sponsorowaniem w takiej sytuacji nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forach cos mozna znalesc jak sie podpadnie na odpowiednie osoby

a gdzie znalesc,pisac do Ambasady,pisac po danych uczelniach,

ps Twoj maz ma skarb ..Ciebie ze chcesz sie tego dowiedziec ,interesujesz sie tym.

Dzięki, rozwiewając wszelkie wątpliwości, chodzi o pedagogikę. Obiecałam, że poszperam w internecie. Chciałabym mu pomóc, ale nie wiem za bardzo jak. Gdzie szukać ofert pracy dla wykładowców? My mamy wyszukiwarkę etatów w PL na uniwerkach, może jest coś takie gdzieś apropo STANÓW?

Jednak jestem innego zdania .Ambasada nie zajmuje sie posrednictwem pracy.Wybitni naukowcy o szczegolnych uzdolnieniach raczej nie szukaja pracy w internecie na forach.To uczelnie zabiegaja o ich pozyskanie i jestem przekonany ,ze maz tej Pani jako wybitny naukowiec jest stalym bywalcem na sympozjach naukowych uczelni swiatowych i posiada szerokie kontakty z rektorami tych uczelni ktorzy sami beda zabiegac o pozyskanie wybitnego i znanego uczonego posiadajacego tytuly naukowe.

Z otrzymaniem wizy pracowniczej a nawet sponsorowaniem w takiej sytuacji nie ma problemu.

To nie chodzi o szukanie pracy na forach. Ja po prostu chcialam sie rozeznac w temacie. Podpytac, gdzie mozna samemu wyslac cv - w sensie wiem, ze na uniwerek, ale pytam o strony, np. z informacjami o etatach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o szukanie pracy na forach. Ja po prostu chcialam sie rozeznac w temacie. Podpytac, gdzie mozna samemu wyslac cv - w sensie wiem, ze na uniwerek, ale pytam o strony, np. z informacjami o etatach ...

Nie lapiesz - osoba szukajaca etatow nie ma szans na wize O. Kandydaci do wizy O sa szukani przez etaty ze sie tak wyraze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...