Skocz do zawartości

Zmiany W Umawianiu Się Na Rozmowę Z Konsulem I Opłatach Wizowych


Caroll&!#

Rekomendowane odpowiedzi

Do Caroll:

Czu ja dobrze rozumiem ze zostalas poinformowana czy wiza jest czy nie tego samego dnia?

Bylam przekonana ze nic nie mowia i trzeba na paszport czekac...

Mnie na koniec rozmowy konsul powiedział, że dokumenty wyglądają w porządku i wszystko jest ok. Potem dodał, że życzy powodzenia na nowej drodze życia i szczęscia w Stanach itp. Więc nie, nie zostałam wprost poinformowana w stylu 'Przyznano Pani wizę', jeśli o to Ci chodzi. Ale z drugiej strony, jaki sens ma odsyłanie paszportu, zamiast dania i powiedzenia wprost, że wiza nie może zostać przyznana. Tak przynajmniej robią z turystyczną... Okaże się pewnie jutro czy pojutrze czy się nie mylę ;)

Orientujecie się może też, czy wystarczy skan Affidavit of Support czy musi być oryginał? Mój narzeczony wysłał już łącznie trzy oryginały i żaden z nich nie dotarł :(

Czesc Akosta

Formularz DS156 trzeba wypełnić online, bo wtedy generuje się unikalny kod. Znajdziesz go na stronie https://evisaforms.state.gov/ds156.asp

Odnośnie Affidavit of Support musi być oryginał i to samo odnośnie towarzyszących mu dokumentów... Użyj poczty kurierskiej, bardzo dużo się płaci, nawet do $100, ale dochodzi w kilka dni, nie to co USPS

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wielkie dzięki za pomoc! Ja pewnie poszłabym na spotkanie z ręcznie wypełnionym wnioskiem. Są dwa sposoby na otworzenie wniosku na stronie ambasady: jeden link pozwala Ci na wydrukowanie wniosku i wypełnienie długopisem, a inny link (w zależności od miejsca, z którego się sięga po DS 156) odnosi właśnie do wersji z barcodem. Oszaleć można!

Jutro rano jadę do Banku Pocztowego i wpłacam kaskę, a później dzwonię do konsulatu i ciekawa jestem czy umówią mnie na spotkanie bez wykonanych jeszcze badań.

Affidavit of Support miało dojść najdalej w piątek :(( Mój narzeczony ma sprawdzić jak najszybciej tracking number. Mam nadzieję, że dojdzie na czas! 3majcie kciuki!

Caroll, jeszcze raz bardzo Ci dziękuję - jesteś bardzo pomocna!!!! Pozwolę sobie jeszcze do Ciebie napisać, w razie jakichś niejasności, choć mam nadzieję, że zasób już się wyczerpał i że w końcu pójdzie gładko! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc! Ja pewnie poszłabym na spotkanie z ręcznie wypełnionym wnioskiem. Są dwa sposoby na otworzenie wniosku na stronie ambasady: jeden link pozwala Ci na wydrukowanie wniosku i wypełnienie długopisem, a inny link (w zależności od miejsca, z którego się sięga po DS 156) odnosi właśnie do wersji z barcodem. Oszaleć można!

Jutro rano jadę do Banku Pocztowego i wpłacam kaskę, a później dzwonię do konsulatu i ciekawa jestem czy umówią mnie na spotkanie bez wykonanych jeszcze badań.

Affidavit of Support miało dojść najdalej w piątek :(( Mój narzeczony ma sprawdzić jak najszybciej tracking number. Mam nadzieję, że dojdzie na czas! 3majcie kciuki!

Caroll, jeszcze raz bardzo Ci dziękuję - jesteś bardzo pomocna!!!! Pozwolę sobie jeszcze do Ciebie napisać, w razie jakichś niejasności, choć mam nadzieję, że zasób już się wyczerpał i że w końcu pójdzie gładko! :)

Nie ma za co!

A jak już wcześniej pisałam gdzieś, NA PEWNO Cię umówią bez badań. Ja tak zrobiłam i w ogóle na infolinii, dopiero jak Ci ustalą termin to wtedy podają Ci pełną listę dokumentów, które masz ze sobą wziąc na rozmowę (oni i tak dopiero wszystkiego się tam uczą, więc często my i tak lepiej od nich wiemy :P).

Pamiętaj, że jak jutro wpłacasz opłatę w banku, dzwonić i umawiać się na rozmowę możesz dopiero we wtorek po 12, bo inaczej nie będą mieli przelewu w systemie i Cię nie umówią...

A odnośnie formy DS 156, masz racje, że sa dwie wersje, bo a też miałam ten sam dylemat. Ostatecznie zdecydowałam się na tę w wersji online, wybrałam ją bazując na tym, co znalazłam na forum visajourney.com, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy odnośnie wiz. Polecam! I a niczego nie wypełniałam ręcznie tylko jak coś to na komputerze, a potem drukowałam, żeby mieć 100% pewności, że nikt w ambasadzie mi błędnie czegoś w dokumentach nie wpisze, bo się nie doczyta. A i przewaga te wersji elektronicznej jest to, że jak w niektórych rubrykach w zwykłej wersji nie wystarczy CI miejsca, np. dla mnie nie starczyło przy ilości wizyt i rodzaju wiz jakie już posiadałam (miałam i turystyczną i studencką), to ta online sama dodaje na koncu dodatkową kartkę z tymi informacjami, więc jej wypełnienie jest szybsze. Ale to juz kwestia gustu, co wybierzes będzie w porządku, jak właściwie wypełnisz. :)

I pisz jak będziesz miała jakiekolwiek pytanie, bo sama wiem, ile miałam (i nadal mam) problemów i wątpliwości! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Wczoraj zrobiłam badania lekarskie, mam wszystkie dokumenty łącznie z dowodem wpłaty za wizę. Dzwoniłam do ambasady, aby się umówić na spotkanie (akurat jestem w Warszawie, więc może udałoby się załatwić wszystko przy jednej wizycie), ale Pan po drugiej stronie telefonu powiedział,m że muszę czekać na list z ambasady z dalszymi instrukcjami i dopiero wtedy będę mogła się umówić. Nic nie dało kiedy mu powiedziałam, jakie zebrałam dokumenty i że jestem gotowa. Pan nawet nie chciał mi powiedzieć jaki jest czas oczekiwania na rozmowę. Poziom zbiurokratyzowania tej instytucji jest porażający.

A Wy jak długo czekaliście na spotkanie w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie dzwoniłem tam żeby się umawiać, data i godzina rozmowy przyszły pocztą z ambasady. Z tego co pamiętam (moja sprawa była już prawie rok temu, ale to leci) to wszystko szło bardzo sprawnie, list z datą dostałem w ciągu tygodnia od wysłania wszystkich potrzebnych dokumentów, a na interview czekałem nie dłużej niż miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzwoniłaś do amabsady czy na infolinie? Bo mnie na infolinii nic takiego nie powiedzieli, w ogóle się o nic nie pytali, tylko umówili i tyle....

Ty już odesłałaś zeskanowane DS-230 i IV/F04 do ambasady i dostałaś od nich potwierdzenie, że sprawa została uaktualniona, racja? W tym samym mailu powinnaś też dostać odpowiedź, że możesz już się umawiać na rozmowę, albo dzwoniąć na infolinię albo samodzielnie online... Nie rozumiem, dlaczego tak Cie potraktowali...

Witam wszystkich,

Wczoraj zrobiłam badania lekarskie, mam wszystkie dokumenty łącznie z dowodem wpłaty za wizę. Dzwoniłam do ambasady, aby się umówić na spotkanie (akurat jestem w Warszawie, więc może udałoby się załatwić wszystko przy jednej wizycie), ale Pan po drugiej stronie telefonu powiedział,m że muszę czekać na list z ambasady z dalszymi instrukcjami i dopiero wtedy będę mogła się umówić. Nic nie dało kiedy mu powiedziałam, jakie zebrałam dokumenty i że jestem gotowa. Pan nawet nie chciał mi powiedzieć jaki jest czas oczekiwania na rozmowę. Poziom zbiurokratyzowania tej instytucji jest porażający.

A Wy jak długo czekaliście na spotkanie w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...