Skocz do zawartości

Płatnosci Polska Karta


zieloo22

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :) Jeśli chodzi o karty debetowe to już sprawdziłam że nimi się nie da, ale może jest jakiś jeszcze inny sposób? Jeśli chodzi o Paypal to dana stronka musi chyba mieć przekierowanie do płatności przy pomocy Paypal, bo jeśli nie ma to nie da się zapłacić.

Jeśli ktoś wie jak można dokonać takiej płatności, gdzie nie da się zmienić sposobu płatności (jest tylko karta+ amerykański zip code) to niech się podzieli albo mi coś poradzi ;) za wszystkie wskazówki z góry ślicznie dziękuję.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Strona musi umożliwiać płatność przez paypal, żeby się dało tak zapłacić. Karty debetowe nie działają ale z kredytowymi nie powinno być problemu. Powinni wymagać numer karty, datę ważności i CSV. Nie płacę dużo przez internet ale płaciłem na kilkunastu różnych stronach i nigdy nie spotkałem się z wymaganiem podania zipcodu... Nie możesz napisać albo zadzwonić do tej firmy i spytać, co zrobić jak nie masz zipcodu albo czy nie da się zapłacić inną metodą?

Co do płatności polską kartą, parę razy mi nie chciało przejść bez podania przyczyny a okazywało się, że po prostu limit transakcji był za mały i trzeba było zmienić w ustawieniach karty. Jeśli ktoś ma niespodziewany problem z płatnością to warto się upewnić, że limit nic nie blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! i to bardzo cenna rada :) w takim razie spróbuję wyrobić sobie taką kartę. A wiesz może jakich konkretnych kart (z nazwy można użyć do tego celu), czy może np karta BZWBK też działa tak jak one? Bo ktoś się gdzieś wypowiadał że tak.

Napisałam do tej firmy e-maila to mi odpisali że taki mają system płatności który funkcjonuje już od dawna bardzo dobrze więc nie zamierzają go zmieniać i poradzili żebym może użyła jakiejś innej karty lub spytała w swoim banku o poradę. Ale faktycznie, jak sprawdzałam te moje polskie karty to pomimo że zostawiłam puste miejsce w pytaniu o zip code nie wyskoczył błąd, wiec może jednak płatność bez zip code przejdzie.....

W każdym razie zanim zacznę obdzwaniać banki i pytać o te karty w pierwszej kolejności chciałam spytać Was, ludzi którzy byli w stanach lub mieszkają na stałe w stanach i znają temat lepiej niż ktokolwiek inny ;) i może wiecie dokładnie jakiego typu kartę powinnam sobie wyrobić (nazwa typ rodzaj itp).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne z jakiego to banku karta, ważne żeby była kredytowa. Może być np. karta VISA (u nas bardziej popularna niż np. Master Card), ale nie VISA Electron bo to debetowa. Musisz iść do banku i powiedzieć, że chciałabyś kartę KREDYTOWĄ. Taka karta działa jak pożyczka i nie jest powiązana bezpośrednio z Twoim rachunkiem w banku. Jak nią płacisz to zaciągasz pożyczkę, której sumę co miesiąc trzeba spłacać. Dlatego nie wszyscy takie karty dostają, np. jak ktoś jest bezrobotny (student) albo nie ma stałych dochodów to bank może takiej karty nie wydać. Mi nie wydali...

Obecnie są różne inne cuda wianki, jakieś karty internetowe, karty debetowe co działają jak kredytowa itp - na tym się nie znam ale jak będziesz mieć tradycyjną kartę kredytową, taką jakie istnieją od lat, to nie powinno być problemu z płatnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz karty kredytowej to wystarczy karta debetowa tylko troszkę inna niż te zwykłe debetowe karty. Musisz zapytać o taką kartę w banku. Różni się ona tym od zwykłej karty płatniczej, że można nią dokonywać transakcji przez internet ( w wyglądzie różnica jest taka, że posiada wypukłe cyfry). Działa dokładnie jak karta kredytowa i ja osobiście nigdy nie miałam z nią problemów za granicą, ale od razu zaznaczam, że nie testowałam jej w USA. Jedyna zasadnicza różnica pomiędzy obiema kartami jest taka, że musisz mieć na koncie zgromadzone swoje własne środki. Oczywiście jest jeszcze możliwość przyznania przez bank określonego debetu na koncie, no ale nie o tym tu mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę kredytową w banku Millennium, wiele razy już robiłam nią zakupy w amerykańskich sklepach online i nie przypominam sobie, żebym musiała podawać zip code kiedykolwiek, bo inaczej nie przeszłaby transakcja. Nawet jeśli był, zostawiałam pole puste i wszystko było ok :)

Jeden raz zdarzyło mi się, że musiałam zadzwonić z potwierdzeniem transakcji do danego sklepu, ponieważ adres wysyłki był w USA, a adres przypisany do karty w PL. Po weryfikacji wszystko odbyło się sprawnie.

Nie miałam jeszcze okazji płacić tą kartą w USA w żadnym punkcie stacjonarnym, bo wyjeżdżam dopiero w przyszłym miesiącu, ale w krajach europejskich nie było problemów nigdy.

Wiem też, że np. bank ING oferuje wirtualne karty "kredytowe" do płatności online - nie masz karty fizycznie jako kawałka plastiku, tylko wszystkie potrzebne do zakupów dane - nr karty, datę ważności, kod CVV, no i oczywiście własne dane osobowe;) Karta jest pre-paid, czyli trzeba najpierw przelać na nią środki, żeby móc płacić, ale pod wieloma względami jest to lepsze rozwiązanie niż karta typowo kredytowa. Póki co się sprawdzała (można ją też powiązać z PayPalem właśnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden raz zdarzyło mi się, że musiałam zadzwonić z potwierdzeniem transakcji do danego sklepu, ponieważ adres wysyłki był w USA, a adres przypisany do karty w PL. Po weryfikacji wszystko odbyło się sprawnie.
Może się też zdarzyć, że zadzwonią z banku. Oni monitorują transakcje i jeśli jest coś podejrzanego lub nietypowego to zdarza się że wstrzymują transakcję i dzwonią do klienta spytać, czy to rzeczywiście on dokonuje tego zakupu i czy mają zezwolić na obciążenie karty.
Karta jest pre-paid, czyli trzeba najpierw przelać na nią środki, żeby móc płacić, ale pod wieloma względami jest to lepsze rozwiązanie niż karta typowo kredytowa. Póki co się sprawdzała (można ją też powiązać z PayPalem właśnie).

Ma to też jednak wady. Wielu ludzi obawia się podawać te wszystkie kody przez internet, bo tak na dobrą sprawę wiele osób po drodze może te kody podejrzeć i wykorzystać kartę do własnych zakupów, nawet sam sprzedawca któremu płacimy. O ile karta jest kredytowa, to nie wydajemy własnych pieniędzy tylko pieniądze banku a potem je spłacamy. Jeśli zauważymy jakieś obce transakcje zanim spłacimy kredyt, to informujemy bank i z tego co wiem to już jest jego sprawa żeby skontaktować się ze sprzedawcą, u którego zostały dokonane nieautoryzowane zakupy, wyjaśnić sprawę, znaleźć "złodzieja" i odzyskać pieniądze. My po prostu w tym czasie nie spłacamy kredytu i jesteśmy spokojni. Jeśli karta jest pre paid lub debetowa wypukła, to wydana zostanie nasza kasa (o ile oczywiście była na koncie) i już tak spokojnie nie jest. Wiadomo, że karta prepaidowa jest jednak od tego, żeby była cały czas pusta i odliczona kasa pojawia się dopiero na kilka minut przed dokonaniem zakupów, takie chyba jest przynajmniej założenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zip code na stacjach jest bez znaczenia - to pseudo weryfikacja, ja placilem polska karta, podawalem zip code zony i przechodzilo bez zadnego problemu...

A to ciekawe, bo mnie na zadnej stacji, gdzie byl wymagany ZIP nie udalo sie zaplacic w dystrybutorze - musialem isc do kasy i zrobic pre-pay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo mnie na zadnej stacji, gdzie byl wymagany ZIP nie udalo sie zaplacic w dystrybutorze - musialem isc do kasy i zrobic pre-pay.

Tu się zgodzę. Tam, gdzie się osiedlam, jest bardzo dużo różnych stacji. Dwie z nich, przy płaceniu przy pompie, wymagają ZIP code. Gdy korzystam z polskich kart, zawsze dostaję odmowę. Z zapłaceniem przy kasie nigdy nie ma problemu. Na innych stacjach, gdzie ZIPu nie podaję, również nie ma problemu. Jest zatem coś na rzeczy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...