Skocz do zawartości

Płatnosci Polska Karta


zieloo22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Co do tego ZIP codu, to ja na debetówce z BZWBK zawsze miałam problem w metrze w NYC. Jako ZIP code podawalam 99999 i przechodzilo, natomiast co ciekawe, byłam w stanie użyć tej karty w automacie tylko RAZ dziennie. Jak potem chcialam kupić bilet powrotny, to za cholere nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ZIP codu, to ja na debetówce z BZWBK zawsze miałam problem w metrze w NYC. Jako ZIP code podawalam 99999 i przechodzilo, natomiast co ciekawe, byłam w stanie użyć tej karty w automacie tylko RAZ dziennie. Jak potem chcialam kupić bilet powrotny, to za cholere nie działało.

Niektóre maszyny w metrze (w PATH też) są do licha. Mieszkam tu, podaję właściwy ZIP, maszyna karty metro nie wypluwa, ale na karcie kredytowej pojawia się obciążenie które po 24 godzinach znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze to teraz ja się trochę przeraziłam. 3 lata temu używałam w Stanach karty dolarowej bzwbk. Wszędzie mi przechodziła,w sklepach, płatność za lot, hotel, wyjmowanie z bankomatu itp. Nawet z Polski robiłam zakupy w kilku sklepach przez internet. Zablokowali mi tylko raz na stronie Tommiego Hilfigera - raz przeszło a drugi raz już nie bo nie zgadzał się im adres z karty z podanym do wysyłki.

W Chicago zawsze karta działała na podpis, a jak pytali o zip code to podawałam zip code koleżanki u której mieszkałam a nie jakiś do karty.

Teraz czytam, że mogą być problemy. Chyba zadzwonię do banku przez wyjazdem żeby nie zostać na lodzie. Zawsze się tego boję :(

Raz w hotelu w Vegas zrozumiałam na recepcji, że mi blokują kartę na 3 000 $- dwa razy się jej pytałam bo myślałam, ze zle zrozumiałam. Musiałam przeżyć za kilka setek z gotówki a tyle chciałam nakupować :) Jak się póżniej okazało blokada była na 300 dolarów :D Świadomość, że jest się prawie bez kasy na drugim końcu świata jest okropna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

W styczniu się wybieram do USA i z biegiem czasu nabieram przekonania ,że w US mają NAPRAWDE wszystko inne niż u nas. W kwestii kart – załatwiłem z moim bankiem (PKO BP) stworzenie subkonta walutowego oraz wydanie mi karty debetowej (wypukłej – z naciskiem żeby dzialała w USA) do tego konta walutowego. Nie ukrywam ,że miło by było jęsli mógłbym nią zarówno tam płacić kartą jak i również pobierać pieniądze z bankomatu, a już przynajmniej wypłacać pieniądze z bankomatu. Z całego wątku w tym temacie nie wynika jednoznacznie czy odpowiedź brzmi TAK czy nie, chciałbym się tego od Was dowiedzieć :) Poza tym, mam pytanie do wypłacania pieniędzy z bankomatu tą kartą, potrzebować będę mojego zwykłego PIN-u czy tego nieszczęsnego zip-code’u? I czy w tej drugiej sytuacji powinienem podać zip-code przypisany do mojej karty ( czyli polski)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...