Skocz do zawartości

Problem: Falszywe Stwierdzenie O Bycu Rezydentem?


Gość alik

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na F-1 i ostatnio otwieralam konto bankowe (ma promocje ze sie dostaje $50 za nowego klienta), ale zorientowalam sie tydzien pozniej, ze podpisalam sie od klauzula "Under the penalty I acknowledge that I am US citizen or other US person) - ale nie wiem co oznacza dla nic US person, bo mialo to byc w jakis instrukcjach... no i popelnilam tez blad ze zaznaczylam opcje z podatkiem , zla opcje (jak to jest z backup withholding) dla non resident alien, czyli mnie!!! i bank pisal ze ta kwote promocyjna ktora dostalam on udostepni na formie (zapomnialam jakiej ale ta forma pokazuje ile sie zarobilo na odsetkach z banku) - i teraz sie boje ze zle zrobilam, nie wiem czy lepiej isc do banku i sie przyznac ze popelnilam blad, czy nic nie robic i moze sie nikt nie zorientuje?!! pomoz prosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

interesuje mnie czy moge poniesc jakies konsekwencje karne, wiec prawdopodobnie zamkne to konto...

eh racja z tym ze nie ma nic za darmo, dzieki za odp.

Tak, mozesz. Podawanie sie za US citizena to jedno z najgorszych przestepstw jakie mozna popelnic. Jezeli zamierzasz wiazac swoja przyszlisc z US to wlasnie sobie ja przekreslilas bo W-9 z banku wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozesz. Podawanie sie za US citizena to jedno z najgorszych przestepstw jakie mozna popelnic. Jezeli zamierzasz wiazac swoja przyszlisc z US to wlasnie sobie ja przekreslilas bo W-9 z banku wyjdzie w praniu.

Dobra, teraz mnie przestraszyles!! :( To co moge teraz zrobic...? jakie sa opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozesz. Podawanie sie za US citizena to jedno z najgorszych przestepstw jakie mozna popelnic. Jezeli zamierzasz wiazac swoja przyszlisc z US to wlasnie sobie ja przekreslilas bo W-9 z banku wyjdzie w praniu.

nie przeczytales dobrze mojego postu,, z tego sie sie dowiedzialam to cokolwiek tu napisales nie ma nic wspolnego z prawda w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do banku i odkręć to nieporozumienie.

jedyna sensowna odpowiedz. dziekuje, tak zrobilam. a reszta na forum forum to widze ze sie dowartosciowuje straszac ludzi niepotrzebnie. albo piszac bzdury jak te usuniete juz posty (just kill yourself, trolls with the miserable life!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...