Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie - starałem się wyszukać tego na forum, ale fraza 'loteria wizowa ślub' nic nie dała...

Chodzi o sytuację hipotetyczną:

- losowanie dv2014 - ja wylosowałem, natomiast moja narzeczona nie

- po ogłoszeniu wyników (czyli 1 maja 2013) postanawiamy wziąć ślub na wakacjach 2013

Jaki ma to wpływ na rozmowę odnośnie green card w 2014 roku? Czy moja narzeczona też nabywa prawo do emigracji razem ze mną? Czy nie ma to żadnego znaczenia bo najważniejsze i obowiązujące dane to te, które się wpisywało w formularzu w 2012 roku?

Z góry dzięki za odpowiedzi lub ewentualne odsyłacze do tematów w których podobne kwestie były poruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

3) Co do emigracji z dziećmi (nieważne czy miałyby 2 miesiące, czy 5 lat, i nieważne ile sztuk dzieci się posiada) - to nigdy bym się nie zdecydował. Jest to ogromne wyzwanie.

Z tego co piszesz, wnioskuję, że nie masz dzieci i nie wiesz o czym mówisz. Zazwyczaj to dzieci i ich przyszłośc są dla rodziców największym "motorem napędowym " (czyt. motywacją do emigracji).

Mam do Was pytanie - starałem się wyszukać tego na forum, ale fraza 'loteria wizowa ślub' nic nie dała...

Chodzi o sytuację hipotetyczną:

- losowanie dv2014 - ja wylosowałem, natomiast moja narzeczona nie

- po ogłoszeniu wyników (czyli 1 maja 2013) postanawiamy wziąć ślub na wakacjach 2013

Jaki ma to wpływ na rozmowę odnośnie green card w 2014 roku? Czy moja narzeczona też nabywa prawo do emigracji razem ze mną? Czy nie ma to żadnego znaczenia bo najważniejsze i obowiązujące dane to te, które się wpisywało w formularzu w 2012 roku?

Jako narzeczona nie, natomiast jako żona tak. Poczytaj wątek o DV-2013. Tam wypowiadały się osoby odnośnie takich sytuacji.

http://forum.usa.info.pl/topic/20393-dv-2013-co-po-1-maja-2012pytaniaodpowiedzi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, wnioskuję, że nie masz dzieci i nie wiesz o czym mówisz. Zazwyczaj to dzieci i ich przyszłośc są dla rodziców największym "motorem napędowym " (czyt. motywacją do emigracji).

Dobrze wnioskujesz :) Z pewnością jest tak, jak mówisz. Chodzi jedynie o to, że wszelkie przeprowadzki i emigracje są o wiele bardziej skomplikowanym i złożonym procesem niż to samo w przypadku singli.

PS. Dzięki za linki !

PS2. Dla Joanny również wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi jedynie o to, że wszelkie przeprowadzki i emigracje są o wiele bardziej skomplikowanym i złożonym procesem niż to samo w przypadku singli.

Oczywiście, że tak. W pełni się z tym zgadzam. W końcu będąc samemu, bierze się odpowiedzialność tylko za siebie. Z dziećmi nie jest już tak łatwo, ale nie jest to niemożliwe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. W pełni się z tym zgadzam. W końcu będąc samemu, bierze się odpowiedzialność tylko za siebie. Z dziećmi nie jest już tak łatwo, ale nie jest to niemożliwe :).

Nie mówiąc o wiekszych kosztach utrzymania rodziny z dziećmi, a co za tym idzie większą kwotę powinno się mieć na start wyjeżdżając z Polski.

Jeszcze mam jedno pytanko - czy w przedziale czasu od złożenia DV2014 do ewentualnej rozmowy z konsulem można zmienić paszport? Czy w DV2014 podaje się numer paszportu i czy ewentualnie ważność paszportu jest istotna? Bo jeśli nie to odpowiedź jest prosta i paszport zmienić można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...