Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jako, że w tym roku wybitnie nie mam czasu śledzić forum - bardzo proszę o wybaczenie za (wiem - banalne) pytanie :)

piszecie o jakimś programie, który sprawdza zdjęcie - że jakieś 2 zielone ramki czy coś... w zeszłym roku pamiętam było tylko samo wgranie zdjęcia i się wyświetlało czy ok. Może ktoś podać namiar na te ramki? :)

a przy okazji - jak sprawdzić czy zdjęcia ma tą 24-bitowa głębię ostrości? W sensie - chciałabym sprawdzić czy fotograf nie uważa się za wszechwiedzącego i wolałabym mieć pewność niż ufać w "jest takie jak trzeba" :)

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "uszu" na zdjęciach przytaczam informacje za stroną Ambasady Amerykańskiej w Warszawie:

KROK 1: zrobienie zdjęcia

Zdjęcie jest ważną częścią podania wizowego. O przyjęciu zdjęcia zawsze decyduje pracownik ambasady lub konsulatu w miejscu ubiegania się o wizę.

Zdjęcie musi spełniać następujące wymogi:

  • być aktualne, czyli zrobione w ciągu ostatnich sześciu miesięcy
  • kolorowe
  • tło– białe lub inne jasne, jednolite
  • twarz na zdjęciu musi mierzyć około 3 cm od czubka głowy do podbródka
  • wzrok i twarz musza być skierowane prosto w obiektyw aparatu
  • uszy widoczne
  • nie można fotografować się w ciemnych okularach
  • nie można fotografować się w nakryciu głowy, chyba, że nakrycie noszone jest z powodów religijnych, jednak nawet w takich przypadkach
  • cala twarz musi być widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki, ale ja wlasnie pytam o loterie wizowa stad zamiescilam linka z informacjami dotyczacymi typowo loterii i chcialam miec pewnosc. Bo nie ma tam slowem wspomniane o uszach, a w dodatku na 'well-composed photos' uszy zadnej z pan nie sa widoczne. Dlatego pytam.

A informacje, ktore zamiesciles/as sa jak przytaczasz z Ambasady Amerykanskiej w Warszawie - chodzi zapewne o wskazowki dotyczace starania sie ogolnie o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz.

Przytoczone informacje są "general" nt zdjęć do amerykanskich dokumentow typu wiza/zielona karta/paszport.

W każdej instrukcji dot zdjęć do zielonej karty masz napisane przynajmniej : "It is preferable that ears be exposed".

Jak się udasz do fotografa posiadającego doświadczenie w amerykańskich zdjęciach wizowych to usłyszysz to samo.

Uszy (na zdjęciach) są ważne - ponieważ każda osoba ma unikalny kształt małżowiny usznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Nie no chyba jakaś nadzwyczajna umiejętność podczas rozmowy z konsulem nie jest wymagana.

Chyba wizę dostają ludzie naprawdę najróżniejsi. No ale tak mi się tylko wydaje.

Za to rzeczywiście - na miejscu bez kogoś znajomego w Stanach i bez znajomości angielskiego byłoby pewnie ciężko.

Choć może na miejscu będą i pomocni ludzie, np. rodacy na lotnisku...

Ja nie mam nikogo, nikt by na mnie nie czekał na lotnisku. Myślę, że bardziej można liczyć na obcych aniżeli na swoję rodzinę, czy znajomych. Ale, jak to w życiu, bywa różnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest violonczela

mozesz miec duzoo rodziny,znajomych ale i tak obcy Ci wiecej pomoze niz te osoby

czy dziwne?

dla mnie wcale nie bo kazdy jest czlowiekiem nawet jesli mowi ze jestes ok i dobry :)

ja juz do tego sie przyzwyczailem ,za duzo mialem ok i dobry a potem kopa w du....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...