Skocz do zawartości

C1/d , I-130 Zaakceptowane, Odmowa I-485/ Cr-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przejrzałam forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie lub podobnego przypadku. W paszporcie mam promesę B1/B2 i C1/D. Chciałam przekroczyć granicę USA na wizie turystycznej, jednak urzednik zdecydował inaczej, ponieważ w ciagu kilku tygodni mialam wejsc na statek. Pojechalam z moim partnerem, obecnie mezem, obywatelem USA na wakacje, oswiadczyl mi sie i postanowilismy,ze zostane. Wyszłam za mąż na C1/D (najgorszej mozliwej, jak sie dzisiaj dowiedzialam). Zanim zgromadzilam wszystkie potrzebne dokumenty minął ponad miesiąc overstay. Wyslalam aplikacje, Dotarla na poczatku czerwca. W lipcu odciski, w sierpniu otrzymalam EAD. Dziś poszłam na interview i okazało się, że ze względu na fakt, że przekroczylam granice na C1/D nie moge ubiegac sie o status adjustment. I 130 zostalo zaakceptowane, urzedniczka powiedziala,ze nie ma zadnych watpliwosci,ze jestesmy prawdziwym malzenstwem, ale nie moze nam pomoc. Zastanawiam sie, co teraz zrobic. Moze ktos z Was ma podobne przezycia. Wybieramy sie do adwokata w nadzieji,ze cos poradzi. Musze przyznac, ze czytajac instrukcje zaniepokoila mnie notatka,ze jesli wkroczylam na teren USA na C1/D nie jestem uprawniona do status adjustment. Jednak moi polscy znajomi tez sie ni ekwalifikowali, co prawda z innych powodow ( praca bez autoryzacji i przekroczony termin pobytu) i zostalo im to wybaczone. Pomyslalam, ze i nam zostanie... Niestety... Madry Polak po szkodze...

Zastanawiam sie, czy powinnam wyjechac i ubiegac sie o CR-1. I jak mialoby to wygladac skoro I-130 jest juz zaakceptowane. I czy musze ponownie robic badania jesli urzad imigracyjny ma juz wszystkie nasze dokumenty. Obawiam sie tez, ze poniewaz moj overstay wynosi 41 dni i pewnie troche sie przedluzy, Ambasada USA w Polsce nie odrzuci mojego wniosku o wize imigracyjna.

Przeszlo mi tez przez mysl,zeby wjyjechac i sprobowac na turystycznej , zeby ponownie aplikowac o status adjustment. Obawiam sie,jednak ,ze nie zostane wpuszczona i posadzona o fraud.

PROSZE PODZIELCIE SIE ZE MNA SWOIMI OPINIAMI/ PORADAMI... Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Błąd centralny - ogólnie wiadomo że z C/D nie można robić AoS. Może Karina Ci coś doradzi, jak dla mnie wyjazd i proces konsularny w ambasadzie. Czym szybciej tym lepiej bo mniejszy overstay, bana jeszcze nie masz więc powinno być OK. Ponowny wjazd na B2 odpada zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd centralny - ogólnie wiadomo że z C/D nie można robić AoS. Może Karina Ci coś doradzi, jak dla mnie wyjazd i proces konsularny w ambasadzie. Czym szybciej tym lepiej bo mniejszy overstay, bana jeszcze nie masz więc powinno być OK. Ponowny wjazd na B2 odpada zdecydowanie.

To juz wiem... nie wiedzialam wczesniej. Zastanawiam sie, czy jest jakis sposob odwolania. Chciałam wjechac na wizie turystycznej i zmienic status na C1/D kiedy bede wchodzila na statek. Tak zostalam poinstruowana przez HR na statku, kiedy pytalam czy moge na C1/D odwiedzac znaomych. Powiedziano mi,ze aby podrozowac po Stanach musze miec wize turystyczna. Z tego tylko wzgledu nie podrozowalam po Stanach po kontrakcie i z tego wzgledu aplikowalam o wize turystyczna (aby moc odwiedzic Stany). Powiedziałam to oficerowi, ze chcialabym wkroczyc na B2, ale on zdecydowal wbic D. Wtedy nie robilo to duzej roznicy. Chcialam tylko pojechac na wakacje i wrocic do pracy. Teraz robi ogromna...

Poza tym paragraf mowi,ze nie wolno mi aplikowac o AoS jezeli sluzylam na statku ,a ja na statek nie dotarlam. Nie bylo to celowe. Odbyłam wczesniej jeden kontrakt i nie zostalam. Poza tym nie była to moja pierwsza wizyta w Stanach i nigdy wczesniej nie przedluzylam pobytu. Zastanawiam sie, czy jest jakas luka w prawie, ktora pozwolilby mi na uznanie, ze wkroczylam jako turysta lub urzednik powinien byl wbic B2.

Obawiam sie tez odmowy CR1 w Polsce z powodu overstay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odwolania to watpie - tutaj musisz sie udac do dobrego prawnika imigracyjnego, natomiast sie liczy generalnie z jakim statusem wjechalas i moim zdaniem w tym momencie jest po jablkach. Jezeli tak jest, to nie masz wyjscia bo w momencie jak "nalezy" Ci sie zielona karta, przebywanie nielegalnie nie ma zadnego sensu. Odmowy za overstay nie powinnas dostac, chyba ze bedziesz siedziec dluzej.

Ja bym sie skonsultowal z prawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem... nie wiedzialam wczesniej. Zastanawiam sie, czy jest jakis sposob odwolania. Chciałam wjechac na wizie turystycznej i zmienic status na C1/D kiedy bede wchodzila na statek. Tak zostalam poinstruowana przez HR na statku, kiedy pytalam czy moge na C1/D odwiedzac znaomych. Powiedziano mi,ze aby podrozowac po Stanach musze miec wize turystyczna. Z tego tylko wzgledu nie podrozowalam po Stanach po kontrakcie i z tego wzgledu aplikowalam o wize turystyczna (aby moc odwiedzic Stany). Powiedziałam to oficerowi, ze chcialabym wkroczyc na B2, ale on zdecydowal wbic D. Wtedy nie robilo to duzej roznicy. Chcialam tylko pojechac na wakacje i wrocic do pracy. Teraz robi ogromna...

Poza tym paragraf mowi,ze nie wolno mi aplikowac o AoS jezeli sluzylam na statku ,a ja na statek nie dotarlam.

Paragraf przewiduje, ze wiza C1/D jest wydawana w okreslonym celu.

Nie bylo to celowe. Odbyłam wczesniej jeden kontrakt i nie zostalam. Poza tym nie była to moja pierwsza wizyta w Stanach i nigdy wczesniej nie przedluzylam pobytu. Zastanawiam sie, czy jest jakas luka w prawie, ktora pozwolilby mi na uznanie, ze wkroczylam jako turysta lub urzednik powinien byl wbic B2.

nie ma luki w prawie, urzednik podejmuje decyzje... urzednik nic nie POWINIEN - jesli Ty go nie poprawilas, jesli wtedy nie prostowalas sytuacji to widocznie sie z taka sytuacja pogodzilas, a co wiecej z tejze wizy aplikowalas o AoS.

Obawiam sie tez odmowy CR1 w Polsce z powodu overstay.

Twoi znajomi, jesli mieli przesiedziany status, pracowali bez autoryzacji itd. itp. byli w ZUPELNIE innej sytuacji i to co oni zrobili podlagalo pod wybaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przejrzałam forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie lub podobnego przypadku. W paszporcie mam promesę B1/B2 i C1/D. Chciałam przekroczyć granicę USA na wizie turystycznej, jednak urzednik zdecydował inaczej, ponieważ w ciagu kilku tygodni mialam wejsc na statek.

Tutaj urzednik mial prawo aby tak zdecydowac. Mial ku temu przeslanki. I zapewne tychze przeslanek sam nie wymyslil tylko skads o nich wiedzial.

Pojechalam z moim partnerem, obecnie mezem, obywatelem USA na wakacje, oswiadczyl mi sie i postanowilismy,ze zostane. Wyszłam za mąż na C1/D (najgorszej mozliwej, jak sie dzisiaj dowiedzialam).

Samo wyjscie za maz nie jest niczym zlym.

Zanim zgromadzilam wszystkie potrzebne dokumenty minął ponad miesiąc overstay. Wyslalam aplikacje, Dotarla na poczatku czerwca. W lipcu odciski, w sierpniu otrzymalam EAD. Dziś poszłam na interview i okazało się, że ze względu na fakt, że przekroczylam granice na C1/D nie moge ubiegac sie o status adjustment.

To jest fakt, nie mozesz sie ubiegac o green card w USA.

I 130 zostalo zaakceptowane, urzedniczka powiedziala,ze nie ma zadnych watpliwosci,ze jestesmy prawdziwym malzenstwem, ale nie moze nam pomoc. Zastanawiam sie, co teraz zrobic. Moze ktos z Was ma podobne przezycia.

Watpie aby ktos mial takie przezycia... sa tu osoby, ktore braly slub na wizie C/D, ale o legalizacje ubiegaly sie poza USA.

Wybieramy sie do adwokata w nadzieji,ze cos poradzi.

Musze przyznac, ze czytajac instrukcje zaniepokoila mnie notatka,ze jesli wkroczylam na teren USA na C1/D nie jestem uprawniona do status adjustment.

Prawo jest po stronie urzedu, niestety.

Jednak moi polscy znajomi tez sie ni ekwalifikowali, co prawda z innych powodow ( praca bez autoryzacji i przekroczony termin pobytu) i zostalo im to wybaczone. Pomyslalam, ze i nam zostanie... Niestety... Madry Polak po szkodze...

Twoi znajomi nie przekroczyli granicy na wizie C/D i to jest zasadnicza roznica.

Zastanawiam sie, czy powinnam wyjechac i ubiegac sie o CR-1. I jak mialoby to wygladac skoro I-130 jest juz zaakceptowane. I czy musze ponownie robic badania jesli urzad imigracyjny ma juz wszystkie nasze dokumenty.

Na ten temat powinnas porozmawiac ze swoim adwokatem.

Obawiam sie tez, ze poniewaz moj overstay wynosi 41 dni i pewnie troche sie przedluzy, Ambasada USA w Polsce nie odrzuci mojego wniosku o wize imigracyjna.

Przeszlo mi tez przez mysl,zeby wjyjechac i sprobowac na turystycznej , zeby ponownie aplikowac o status adjustment. Obawiam sie,jednak ,ze nie zostane wpuszczona i posadzona o fraud.

To byloby bardzo ciezkie i wykorzystanie wizy turystycznej aby starac sie o adjustment of status jest powaznym przestepstwem.

PROSZE PODZIELCIE SIE ZE MNA SWOIMI OPINIAMI/ PORADAMI... Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wytłumaczyła to w pierwszym poście - poniewaz za kilka tygodnie miała wejść na statek, czyli skorzystać z wizy C1/D, to urzędnik postanowił ją wpuścić do kraju na tej właśnie wizie, zamiast na turystycznej.

zgadza sie... w ciagu 3 tygodni mialam wejsc na statek. Z tego powodu urzadnik wbił mi C1/D, mimo że prosiłam o turystyczą. Kiedy moj maz mi sie oswiadczyl, postanowilismy,ze lepiej jak zostane, bo bede mogla zaczac ukladac sobie tutaj wszystkie sprawy nie tracac czasu ...

Tak czy inaczej, sytuacja jest jaka kazy widzi, nie ma co oglądać się za siebie. Trzeba działać... Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie te konstruktywne.

Zastanawiam sie teraz, jak dlugo to potrwa. Wydaje mi sie, ze zaakceptowane I-130 skraca czas. Wiecie cos na ten temat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...