Skocz do zawartości

Zmiana Statusu W 2 Tygodnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem uczestniczka programu work and travel, mieszkam w sf. Zdecydowalam sie na zmiane mojego statusu na turystyczny, ale mam tylko 2.5 tygodnia do wygasniecia mojej wizy j1. czy jest w ogole sens skladac podanie, aplikowac? ztego co wiem powinnam byla zrobc to 60 dni przed wygasnieciem, ale wtedy jeszcze nie bylam pewna czy chce tu zostac :( szukac adwokata? slyszalam, ze koszty sa ogromne...

Dziekuje slicznie za jakakolwiek rade, Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmiana statusu z wizy J-1 na turystyczny jest teraz coraz ciezej. Kiedys byla to prosta sprawa, teraz urzednicy maja inne wytyczne i patrza na to, ze J-1 ma tzw. grace period na podrozowanie wiec dodatkowe 6 miesiecy na zwiedzanie jest co najmniej podejrzane. Koszty prawnika sa spore, ale patrzac na ryzyko odmowy sama musisz podjac decyzje. Oplata dla prawnika zalezy tez od tego czy adwokat tylko wypelni aplikacje czy takze przygotuje wszystkie dokumenty wlacznie z listami, uzasadnieniami oraz czy bedzie kierowal Twoja sprawa od poczatku czyli poda Ci konkretny pomysl na przedluzenie, powie jakie dokumenty zgromadzic, napisze Ci pisma itd.

Podobna sprawa jest teraz ze zmiana J-1 na F-1. Coraz wiecej szkol typu college/university w ogole nie wydaje I-20 jesli ktos chce zmieniac status w USA; chca aby starac sie o wize studencka w swoim kraju. Spowodowane jest to tym, ze jest tak nagminna ilosc odmow jesli robi sie change of status, ze szkoly wola aby aplikant przyjechal z wbita juz promesa z konsulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Coraz wiecej szkol typu college/university w ogole nie wydaje I-20 jesli ktos chce zmieniac status w USA; chca aby starac sie o wize studencka w swim kraju."

To ciekawe - nie wiedzialam. Jeszcze raz, dziekujemy, karino

Nie ma sprawy :)

Chodzi o to, ze szkola, w teorii, ma "trzymac" dla Ciebie miejsce. I teraz jesli jest to college/university to po pierwsze jesli Anna Kowalska nie dostanie zmiany statusu, to szkola na tym traci, bo mogla juz kogos wziac na to miesce; po drugie, na zmiane statusu w USA mozna czekac kilka miesiecy - szkola znowu musi trzymac dla aplikanta miejsce; po trzecie - wiele osob zmienia status i jak tylko go dostanie to przedluza prawo jazdy i tyle go w szkole widzieli... Szkolki jezykowe to co innego, bo oni maja taki "przemial" ludzi, ze sami wiecie, plus dla takich szkolek niezlym zarobkiem jest "proces zmiany statusu" za ktory niektore szkolki zycza sobie po $1,500. Nawet jesli Kowalska nie dostanie zmiany statusu to i tak szkola swoje dodatkowe pieniadze zarobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...