Skocz do zawartości

Dokończenie Edukacji Wyższej W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem na pierwszym roku studiów (Biznes i zarządzanie). Zamierzam złożyć aplikację w loterii DV-2014, ale teraz, gdy studiuję, mam trochę wątpliwości.

Jestem po prostu ciekaw, czy jeśli ukończę pierwsze dwa lata tutaj (tak będzie jeśli rzeczywiście zostałbym w tej loterii wylosowany), to czy możliwe byłoby dokończenie tych studiów w USA.

Nie chciałbym zaczynać od nowa, ale cóż. Jeśli będzie trzeba, to zacznę.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesteś świadomy tego ile kosztują studia w USA?

No niestety wiem, ale dlatego pytam, czy jest taka opcja jak dokończenie studiów w USA. Wtedy bym miał skrócony okres o połowę.

Ewentualnie zawszę mogę starać się o stypendium (jeśli jest taka możliwość).

Trochę głupio byłoby szukać pracy na monsterze i wybrać tylko High School or Equivalent i Some College Coursework Completed (co nie zmienia faktu, że w zawodzie, którego chcę się podołać jest tych ofert sporo).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wiem, ale dlatego pytam, czy jest taka opcja jak dokończenie studiów w USA. Wtedy bym miał skrócony okres o połowę.

Ewentualnie zawszę mogę starać się o stypendium (jeśli jest taka możliwość).

Pozdrawiam

Opcja zawsze jest, jak masz z $200k na to w kieszeni. O stypendium raczej zapomnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze masz opcje dokonczenia studiow w USA, bez rozpoczynania od poczatku i to na niektorych uczelniach ( mam tutaj na mysli szkoly miastowe, np CUNY w Nowym Jorku) z uzyciem pomocy finansowej, ktora pokrywa koszty nauki a takze podreczniki. Pomoc finansowa dotyczy jednak tylko studiow pierwszego stoonia ( licencjackich)

Jesli chodzi o dokonczenie studiow to poprostu robic transfer z uczelni w Polsce na uczelnie w USA, jesli masz zamiar kontynuowac ten sam kierunek lub kierunek o podobnej tematyce, domyslam sie ze wiele przedmiotow ktore brales na pierwszym/drugim roku zostanie Ci uznane.

Natomiast kwestia pomocy finansowej jest okreslona w przepisach i dotyczy osob ktore nie zarabiaja wiecej niz okreslona sume. Mam tu oczywiscie na mysli sume na paychecku a nie off the books. Czyli inaczej to ujmujac jesli bys chcial taka pomoc otrzymac jest wielce prawdopodbne ze musialys pracowac part time na czarno.

Znam dwie osoby ktore dostaly zielone karty i w obu przypadkach skonczyly szkoly za darmo, wychodzac z zalozenia ze skoro przylatujesz do Ameryki aby tu pracowac/zyc, to pozwol najpierw Ameryce cos zrobic dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w Polsce tylko w Irlandii i jestem na studiach licencjackich, kierunek "Business".

To co mam w chwili obecnej to:

- Microeconomics

- Marketing

- Organisational Behaviour

- Business Law

- Accounting

- Human Resource Management

Nie wiem czy to się zmieni, bo nie mam jeszcze listy przedmiotów na przyszły rok, ale orientuję się przynajmniej nieco w temacie tego kierunku, i wiem, że przedmioty są praktycznie identyczne w USA.

Do USA chcę wyjechać na stałe. Mam dosyć Europy, która wyciąga ze wszystkich tyle podatków ile się da. Bezrobocie w Irlandii jest najwyższe od 15 lat (15.2%), i wcale nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy przedmioty sa czy nie sa identyczne niz nie znaczy dla amerykanskiej uczelni. (Wcale nie musza ci je zaliczyc.) Takze w USA, na kazdej uczelni, sa tak zwane general education requirements - literatura, historia itp - ktore musisz zaliczyc, i ktorych pewno nie masz w Irlandii. Wiec te tez bedziesz music odbebnic.

Ale oczywiscie ze mozesz tu dokonczyc studia. Po prostu potrwa wiecej niz 2 lata. Jest wielu tak zwanych 'transfer students' w USA ktorzy dokonczaja tu studia. Wiec jezeli masz Green Card, to przyjezdzasz i zyjesz rok w danym stanie zeby zdobyc 'residency.' Residency znaczy ze placisz tyle ile mieszkancy twojego stanu - mniej wiecej o polowe mniej niz ci z innych stanow lub 'international students'

Koszty wcale nie musza byc w rejonie $200,000 jak napisal kzielu. Jako rezydent stanu, i mieszkajac poza kampusem, takie studia moga kosztowac mniej niz $10,000/rok, a jeszcze mniej jezli studiujesz part time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie możesz skończyć studiów tam, gdzie obecnie studiujesz?

Pozdrawiam!

No bo przeciez zostanie wylosowany w loterii ;)

To, co tutaj piszą o uznawaniu przedmiotow, to fakt. Ja mam polskiego licencjata, wyslalam dokumenty do ewaluacji i naliczyli mi z tego licencjata 96 kredytow, czyli jestem powyzej Associate (60), ale ponizej Bachelor (120). ALE! Uczelnia na ktorej planuje kontynuowac nauke wcale nie musi mi uznawac tych 96 kredytow. Moze nie uznac mi nic, albo tylko kilka przedmiotow i dopiero wtedy bede wiedziala od czego zaczac. Jesli mozliwosc, ze kilka przedmiotow (mimo, ze to beda te same) bede musiala zaliczac calkowicie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...