Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

PYTANIE: Skąd będę wiedział/a, że wygrałem/am?

ODPOWIEDŹ: Przy wypełnianiu zgłoszenia należy zachować confirmation number, który posłuży do sprawdzenia statusu zgłoszenia w dniu 1. maja 2014 (i ewentualnie później, w przypadku "dokosowywania"). Bez niego lub z nieprawidłowym numerem nie będziemy w stanie sprawdzić, czy wygraliśmy, czy nie. Do sprawdzenia potrzebne mogą też być inne nasze dane (np. nazwisko i data urodzenia).

a nie 2013?

Racja :)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

PYTANIE: Jak szybko po przyznaniu wizy imigracyjnej (zielonej karty) muszę wylecieć do Stanów?

ODPOWIEDŹ: Do 180 dni od dnia rozmowy w ambasadzie. Po tym terminie wiza traci ważność.

Mnie nasuwa się jeszcze jedno pytanie z tej kategorii:

W przypadku otrzymania wizy i wyjazdu do USA, jak długo muszę przebywać w Stanach, przykładowo w ciągu roku (jeśli przybyłem do Stanów z datą 1 stycznia), żeby nie było później problemów. Chodzi mi o taką sytuację, że przez pół roku ktoś byłby w USA, pół roku w PL, czy byłyby z tym problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dane zamieszcza się w formularzu aplikacyjnym BEZ polskich znaków.

2. Zielona Karta nie służy do wyjazdów turystycznych - to jest pozwolenie na zamieszkanie i pracę w USA. Wg posiadanych informacji US Customs and Border Protection będzie analizował przypadki wykorzystywania Zielonej Karty jako wizy turystycznej i w przypadku stwierdzenia braku znamion pobytu stałego - status LPR będzie odbierany.

3. Po naszej "pomaturalnej"/"policealnej" wpisuje się "high school" z dyplomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nasuwa się jeszcze jedno pytanie z tej kategorii:

W przypadku otrzymania wizy i wyjazdu do USA, jak długo muszę przebywać w Stanach, przykładowo w ciągu roku (jeśli przybyłem do Stanów z datą 1 stycznia), żeby nie było później problemów. Chodzi mi o taką sytuację, że przez pół roku ktoś byłby w USA, pół roku w PL, czy byłyby z tym problemy?

Zielona karta służy do emigracji do USA, a nie odwiedzaniu kraju co pół roku.

Na stronie International Travel as a Permanent Resident jeden z podpunktów dotyczy podróżowania:

Does travel outside the United States affect my permanent resident status?

Permanent residents are free to travel outside the United States, and temporary or brief travel usually does not affect your permanent resident status. If it is determined, however, that you did not intend to make the United States your permanent home, you will be found to have abandoned your permanent resident status. A general guide used is whether you have been absent from the United States for more than a year. Abandonment may be found to occur in trips of less than a year where it is believed you did not intend to make the United States your permanent residence. While brief trips abroad generally are not problematic, the officer may consider criteria such as whether your intention was to visit abroad only temporarily, whether you maintained U.S. family and community ties, maintained U.S employment, filed U.S. income taxes as a resident, or otherwise established your intention to return to the United States as your permanent home. Other factors that may be considered include whether you maintained a U.S. mailing address, kept U.S. bank accounts and a valid U.S. driver’s license, own property or run a business in the United States, or any other evidence that supports the temporary nature of your absence.

Z kolei na stronie Maintaining Permanent Residence są wytyczne, jak utrzymać status stałego rezydenta:

You may be found to have abandoned your permanent resident status if you:
  • Move to another country intending to live there permanently
  • Remain outside of the United States for more than 1 year without obtaining a reentry permit or returning resident visa. However, in determining whether your status has been abandoned, any length of absence from the United States may be considered, even if less than 1 year
  • Remain outside of the United States for more than 2 years after issuance of a reentry permit without obtaining a returning resident visa. However, in determining whether your status has been abandoned any length of absence from the United States may be considered, even if less than 1 year
  • Fail to file income tax returns while living outside of the United States for any period
  • Declare yourself a “nonimmigrant” on your tax returns

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podana jest również na stronie Polskiej Ambasady,moje pytanie to czy imiona i nazwisko podać (wg instrukcji cyt. "tak jak w paszporcie") ze znakami PL ?

Pierwsze z pytań w FAQ a razem z nim odpowiedź :

"PYTANIE: Czy można używać polskich znaków przy wypełnianiu aplikacji w loterii zielonych kart?

ODPOWIEDŹ: Nie."

Jeżeli użyjesz polskich znaków a następnie spróbujesz wysłać zgłoszenie to i tak nie zostanie ono przyjęte a napis koloru czerwonego będzie zawierał wyjaśnienie tej sytuacji. Podobnie będzie z innymi błędami np. pominięcie jednego z wymaganych pól - pojawi się komunikat informujący o tym co jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie na które nie do końca udało mi się znaleźć odpowiedź.

Moja rodzina chce wziąć udział w loterii wizowej, aczkolwiek moja mama żyje w nieformalnym związku ze swoim mężczyzną, który nie jest moim ojcem ani według prawa nie jest moim ojczymem. Moje pytanie, czy mama i jej "chłopak"muszą składać wniosek oddzielnie i liczyć na cud, że im obojgu uda się wylosować zieloną kartę, czy można wysłać jeden wniosek "dopinając" do niego jej chłopaka i mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...