Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie,

mam pytanie na które nie do końca udało mi się znaleźć odpowiedź.

Moja rodzina chce wziąć udział w loterii wizowej, aczkolwiek moja mama żyje w nieformalnym związku ze swoim mężczyzną, który nie jest moim ojcem ani według prawa nie jest moim ojczymem. Moje pytanie, czy mama i jej "chłopak"muszą składać wniosek oddzielnie i liczyć na cud, że im obojgu uda się wylosować zieloną kartę, czy można wysłać jeden wniosek "dopinając" do niego jej chłopaka i mnie?

To coś niedokładnie szukałaś, bo odpowiedź na to pytanie jest w FAQ...

PYTANIE: Co zrobić, żeby wyjechać razem z partnerką/partnerem, w przypadku gdy tylko jedno z nas wylosowało zieloną kartę? A czy jeśli weźmiemy ślub, to czy moja żona/mój mąż automatycznie będzie dołączony do mojej zielonej karty?

ODPOWIEDŹ: Nic nie dzieje się automatycznie. Jeśli ślub zostanie zawarty jeszcze przed losowaniem lub niedlugo po, należy w dokumentach odsyłanych do KCC umieścić już obie osoby. Jeśli ślub zostanie zawarty po odesłaniu papierów, ale jeszcze nim zostaniemy zaproszeni na rozmowę, można uaktualnić swój stan cywilny przesyłając mailem akt ślubu do ambasady (aby mąż/żona został/a dodany/a do petycji), a potem razem zjawić się na rozmowie w ambasadzie.

A w instrukcji jest wyraźnie powiedziane, że razem mogą składać tylko małżeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE: Jak szybko po przyznaniu wizy imigracyjnej (zielonej karty) muszę wylecieć do Stanów?

ODPOWIEDŹ: Do 180 dni od dnia rozmowy w ambasadzie. Po tym terminie wiza traci ważność.

Czy ten termin 180 dni jest ostateczny? Czy można się starać o przedłużenie ponieważ mam np. obronę pracy magisterskiej dzięki czemu podniosę swoje kwalifikacje i będę atrakcyjniejszy na amerykańskim rynku pracy ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten termin 180 dni jest ostateczny? Czy można się starać o przedłużenie ponieważ mam np. obronę pracy magisterskiej dzięki czemu podniosę swoje kwalifikacje i będę atrakcyjniejszy na amerykańskim rynku pracy ;)?

1) Ty tak na poważnie z tym pytaniem czy termin 180 dni jest ostateczny, skoro masz wyraźnie napisane "Po tym terminie wiza traci ważność."

2) Ty tak na poważnie z tą atrakcyjnością na amerykańskim rynku pracy? Jak na moje oko to Ty nawet tekstu pisanego nie rozumiesz :) bez obrazy, ale tak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy prosze! Myslalam ze bedzie wiecej pytan zlozylam wniosek drugie imie sie nie zgadza wpisalo mi sie dwa razy pierwsze imie. Co mam zrobic nie da sie juz anulowac nie? boze :( a jak bedzie szkola srednia z dyplomem jak nie ma takiej odpowiedzi w pytaniu 12. Moze wyslac drugi raz na te same dane co myslicie? tylko poprawie to drugie imie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy prosze! Myslalam ze bedzie wiecej pytan zlozylam wniosek drugie imie sie nie zgadza wpisalo mi sie dwa razy pierwsze imie. Co mam zrobic nie da sie juz anulowac nie????

Jeśli wniosek wysłałaś i otrzymałaś confirmation number, to nic już nie możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wniosek wysłałaś i otrzymałaś confirmation number, to nic już nie możesz zrobić.

Kurcze a mozna wyslac dwa razy czy to jest juz nie zgodne? Blad jest tylko z imieniem wpisało mi dwa razy pierwsze imie cholera jasna! trudno.. nie bede sie dalej pchac jakby mnie wylosowali...... nie licze na to ale nie wiem co robic jakby wylosowali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...