Skocz do zawartości

Nauka Angielskiego


PinoO7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .W polowie pazdziernika wyjezdzam do Chicago na kilka miesiecy i chcialbym uczyc sie angielskiego,czy polecacie jakies szkoly ? najlepiej by lekcje byly prowadzone tylko w jezyku angielskim,wiem ze sa darmowe szkoly ,lecz czy w takich szkolach tez poziom jest wysoki ? moze byc rowniez platna szkola,nie droga ! czekam na opinie i pozdrawiam wszystkich.

ps.przepraszam za bledy,lecz niemam Polskiej klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatnych szkół jest wiele więc bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Istnieją także kursy bardzo tanie lub wręcz bezpłatne ale są kierowane głownie w stronę emigrantów którzy chcą nauczyć się angielskiego. Często są prowadzone przez wolontariuszy. By móc z nich skorzystać trzeba mieć zieloną kartę albo obywatelstwo ale status emigracyjny chyba nie jest przez nikogo sprawdzany. Co do poziomu, ja bym tak bardzo do tego nie przywiązywał uwagi, renomowana szkoła językowa nie sprawi, że nauczysz się języka 10 razy szybciej niż gdzie indziej, najważniejsze jest Twoje zaangażowanie i motywacja do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoly ESL sa prawie bezplatne, tzn ja placilam wpisowe $20. Nikt nie pyta o status. Kazdy uczen dostaje do wypelnienia test i na jego podstawie jest kwalifikowany na odpowiedni poziom. Lekcje prowadzone sa przez Amerykanow, wiec caly czas w jezyku angielskim. Materialy otrzymuje sie na kursie bezplatnie. Tu gdzie ja uczeszczam, jest ok 8 osob na kursie, w tym dniu, w ktorym ja uczeszczam i nauczycielowi pomagaja wolontariusze, takze kazdy uczen ma jakby indywidualny tok nauki. Ludzie z calego swiata, u mnie najwiecej z CHorwacji i Serbi, jedna Rosjanka i ja. Nawet jak chcemy pogadac miedzy soba musimy w j. angielskim. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinki ,a mogłabyś napisać gdzie jest ta szkoła w Chicago ? Pozdrawiam

ps.przepraszam za bledy,lecz niemam Polskiej klawiatury.

Wiem ze nie masz polskiej klawiatury, dlatego pisze bez polskich znakow.

Jako ze jakas klawiature masz, wiec szybciutko wbij tam na google.com, a nastepnie 'chicago esl'. Satysfakcja z wynikow gwarantowana.

ps

Jest jakas szansa, ze nie polecisz?

Bo wiesz... znowu sie mamy wstydzic za rodaka...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie masz polskiej klawiatury, dlatego pisze bez polskich znakow.

Jako ze jakas klawiature masz, wiec szybciutko wbij tam na google.com, a nastepnie 'chicago esl'. Satysfakcja z wynikow gwarantowana.

ps

Jest jakas szansa, ze nie polecisz?

Bo wiesz... znowu sie mamy wstydzic za rodaka...?

Szanowny Emigum.

Żle trafiłeś ponieważ nie miałem Polskiej klawiatury{ przebywałem w Uk},od wczoraj już nie,dlatego mam Polskie znaki.Co do wujka Google.com to było pierwsze co zrobiłem,lecz wyskoczyło mi chyba z 15 szkół i większość płatne od 1000 $ w góre,więc satysfakcja nie została zagwarantowana.

Ps.Nie bój się Panie Emigum,nie mam zamiaru przekraczać terminu który wbiją mi na lotnisku,również napewno nie będe tam pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Emigum.

Żle trafiłeś ponieważ nie miałem Polskiej klawiatury{ przebywałem w Uk},od wczoraj już nie,dlatego mam Polskie znaki.Co do wujka Google.com to było pierwsze co zrobiłem,lecz wyskoczyło mi chyba z 15 szkół i większość płatne od 1000 $ w góre,więc satysfakcja nie została zagwarantowana.

Ps.Nie bój się Panie Emigum,nie mam zamiaru przekraczać terminu który wbiją mi na lotnisku,również napewno nie będe tam pracował.

Bez urazy, ale tak szybko piszesz, ze az nie zdazam tego przeczytac. ;)

Na szczescie tinki pisze wolniej i mi umknelo "Najlatwiej znalezc takie szkoly pytajac o nie w Bibliotece. W kazdej maja informacje na ten temat."

Twoj wujek google podal ci to co chciales. Jezeli chciales zeby pokazal ci tanie (np. cheap, cheapest) albo darmowe (np. free), to chyba nie musze pisac ze powinienes wujkowi to napisac. A moze nie chodzilo ci o szkoly tylko o programy? :)

ps.

Sprawdzilem i podtrzymuje, ze satysfakcja guaranteed by google

ps2

Czemu zle trafilem? Ja tylko pomyslalem, ze jak nie masz polskiej klawiatury, to pewnie nie masz i polskiego monitora, wiec i polskie znaki ci sie nie wyswietla. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Chicago, to szkół ESL jest naprawdę sporo, także takie kursy prowadzone są przy collegach, np. Wright College czy Triton College. Są bezpłatne, dostaje się także podręczniki, nikt nie pyta o status. Tylko, jak dla mnie, poziom pozostawia wiele do życzenia... Chyba że ma się szczęście i trafi się na dobrego nauczyciela :) Nie wiem na jakim poziomie jesteś, ale jak nie na bardzo wysokim, a chcesz się czegoś nauczyć, to polecam Zrzeszenie Polsko-Amerykańskie. Mają bezpłatne kursy dla Polaków i na ogół dobrych nauczycieli, naprawdę sporo można się nauczyć. Możesz też poszukać czasowych kursów, ja np. w wakacje chodziłam do TEFL na Irving Park/ Damen. Mają tam szkołę, która kształci nauczycieli angielskiego, którzy mają uczyć w innych krajach, a w ramach ich praktyk można było się uczyć angieslkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...