Skocz do zawartości

Wycieczka Do Kanady Z Usa


asterhazy

Rekomendowane odpowiedzi

Przebywam turystycznie w us. Wybieram sie na kilkudniowa wycieczke do kanady. I teraz po kolei - nie mam paszportu biometrycznego wiec potrzebuje wizy - to nie wyglada na trudne wystarczy wizyta w ambasadzie kanady i po problemie. Natomiast zastanawia mnie procedura przy powrocie na teren usa. Czy znowu czeka mnie cala kolomyja z immigration (laczne z wypelnianiem I94 ) czy po prostu respektuja to co mam juz ustalone przy moim wlocie do usa. Inaczej czy wyrywaja ten bialy swistek z paszportu na ktorym mam date max pobytu i wstawiaja nowa ? Czy zostaje bez zmian

Ktos przerabial taki temat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja.

Bylem w Kanadzie (Niagara) samochodem. Wjazd do Kanady "na luzie".

Wyjazd juz mniej, bo amerykanski urzednik byl bardzo podejrzliwy, zadawal rozne pytania - gdzie, po co, na jak dlugo, etc.

Ogladal tez te I-94 wnikliwie.

Byc moze, nie miescilo mu sie w glowie, ze ktos moze sobie przyjechac samochodem z NY do NF na 1 dzien ;)

Ale oddal nam dokumenty i wpuscil.

Tyle, ze mielismy paszporty biometryczne.

A jestes pewien, ze wystarczy wizyta w ambasadzie i sie dostaje wize do Kanady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big,tak wystarczy taka wizyta

poczytaj moze posty przed 1 marca 2008 roku jak bylo z wizami do Kanady a sie bylo w USA :)

wiecej osob dostawalo tam wizy niz w Warszawie

Takie cos pisze na stronie Ambasady USA w sprawie I-94 i podrozy do Kanady

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html

to jest na samym koncu tego linku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Mam pytanie. Mam zielona karte,mieszkam w USA,na zielonej karcie mam nazwisko po mezau,natomiast paszport mam polski z nazwiskiem panienskim.Chcielibysmy z mezem pojechac do Kanady na kilka dni,pobyc nad Niagara,czy moge wjechac do Kanady tylko z zielona karta?? czy jesli paszport jest potrzebny to mnie wpuszcza z tym nazwiskiem?

Drugie pytanie dotyczy mojego dziecka,ma nie cale 6 lat-jest obywatelka USA czy potrzebny jest jej paszport przy przekroczeniu granicy z Kanada? gdzies czytalam,ze tylko metryka urodzenia wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Podepnę się do tematu:

Jadę do Toronto w wakację i chciałbym pojechać do Niagara Falls (Amerykańskiego) i może innym razem do NYC. Samochodem.

Tam jak w Europie granica wygląda że są "stacje" dwóch państw? Kanada "bramka kanadyjska" - "bramka amerykańska" USA ?

Wtedy gdy dostanę I-94 i deklarację celną (po wyjezdzie z Kanady) którą oddaję od razu, co mam napisać w miejscu zatrzymania skoro na 1 dzień?

Przy wyjeździe z USA na stacji amerykanskiej mam sie sam upomnieć i oddać ten mały kwitek I-94 czy będą pamiętać?

Boję się o czymkolwiek zapomieć żeby potem nie było problemów.

Poza tym gdy będę z rodziną (wszyscy maja obywatelstwo kanadyjskie) nie powinno być problemu z powrotem do Kanady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze byly papierow I-94 to musiales poprosic urzednika kanadyjskiego, zeby to od Ciebie zabral. Sam sie nikt nigdy o takie cos nie pytal bo maja to poprostu gdzies :)

Inna sytuacja jak lecisz do Kanady, pamietam, ze nie raz mnie pytano czy wracam w ciagu 2 tygodni, przy odpowiedzi "ze tak" zostawiali kartke w paszporcie. Tutaj juz pytali o I-94 zawsze a ja nigdy tego dokumentu nie trzymalem w paszporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...