Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Odpowiedź


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moi przyszli, jeszcze niedoszli pracodawcy z USA starają się dla mnie o wizę H1B.

zrobili krok 1. i złożyli petycję 24 września 2012. i wciąż czekam na odpowiedź co dalej.

ciągle.. In process..

nie wiem ile może to max. potrwać.

Przy składaniu wniosku przekazano, że w ciągu 7 dni. jak widać, troszkę im się to już wydłużyło.

Tak wyszło jak wyszło, że moi pracodawcy nie zrobili tego wcześniej, nie wiem, czy nie będę musiała przypadkiem czekać do przyszłego roku.

Czy ktoś się może wypowiedzieć na temat czasu oczekiwania na pozwolenie o pracę? oraz.. Jak to wygląda w praktyce?

PS. nigdy nie byłam w Stanach, tytuł magistra mam, a oferta pracy została sporządzona pode mnie i pod moje wykształcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta jak drut - jezeli nie aplikuja w kategorii quota exempt, to wizy H-1B na rok fiskalny 2013 (czyli wydawane od pazdziernika 2012) skonczyly sie w czerwcu.

O wizy na rok fiskalny 2014 bedzie mozna aplikowac w kwietniu 2013 a wydawane beda od pazdziernika 2013.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=4b7cdd1d5fd37210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=73566811264a3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kzielu. Przeglądałam już tą stronkę wcześniej.

Myślisz, że o tym moi pracodawcy nie wiedzą??

tzn. kiedy im to przypominałam.. o puli wiz.. i że od kwietnia można było się już starać, pomimo tego postanowili spróbować

.. nie wiem co o nich myśleć. na ile są konkretni i poważni w tej sprawie.

Ostatnio dostałam to w wiadomości:

Case Number Visa Classification Employer Name Date Submitted Status

(.... ) 09/24/2012 In Process na dowód, że coś zrobili w tym kierunku.. i że wciąż czekają.. sprawdzają status...bla bla bla

mają zamiar odezwać się w przyszłym roku i powiedzieć.. o! Big surprise ! już dostaliśmy odp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze powinni wiedziec bo to w sumie nie jest jakas wielka tajemnica - szczegolnie jezeli uzywaja jakiegos prawnika do tego calego procesu. Powinni zdaje sie dostac denial - byc moze dostali ale Ci nie powiedzieli o tym...

Jedyna szansa to ze Twoj pracodawca jest quota-exempt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie czy przyslali Ci "case number" tak zebys mogla sobie to sama sprawdzic?

Jesli rzeczywiscie wyslali H1B i jak wspomnial kizielu nie jest to "cap exempt" to szans nie masz zadnych.

Z Twojej wypowiedzi wynika, ze niewiele wiesz o tym co oni dokladnie zrobili. Jesli powiesz chocby w ramach jakiego zawodu Cie sponsoruja i jakie dokumenty im dostarczylas bedzie nam latwiej ocenic o jaka wize sie staraja i czy w ogole masz szanse. Chocby przewidywania wysokosc zarobkow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety wyszło, że nie wiem wiele, a to, że otrzymałam propozycję pracy to łut szczęścia.

Przesłałam im swoje skany: paszportu, wizy C1D, wszystkie ukończone szkoły -lic, mgr, podyplomowe a oni na podstawie tego przygotowali mi "stanowisko pracy".

INTERNATIONAL PROGRAM COORDINATOR

19.09 dostałam wiadomość.. "OK sent info to Labor Certification, 7 days till I get info back"

a później już tylko.. jeszcze nie mamy, czekamy, wciąż In Process.. i pewnego dnia na dowód tego, że wciąż jest to samo wysłali mi case Number.. :

Case Number Visa Classification Employer Name Date Submitted Status

P-200-xxxxx-122024 -H-1B- nazwa firmy- 09/24/2012 In Process

przed jeszcze złożeniem przez nich info przesłali mi informacje na temat wizy H1B.. i stronkę https://ceac.state.gov/GENNIV/default.aspx

Nie wiem czy mają prawnika, wiem tylko, że już się dwukrotnie starali o pracownika spoza USA i im się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labor certification? Hm... poczytaj sobie o H1B, bo to co Ty masz, nie pasuje kompletnie do tego co Ty myslisz, ze masz.

Twoja sprawa nie jest nawet w immigration jeszcze...

Ta strona, ktora Ci wyslali to nie jest nic. Ty musisz miec certyfikat z Dep. Pracy (oni zapewne tam dopiero zlozyli wniosek), pozniej dokumenty do urzedu imigracyjnego, pozniej oni to rozpatruja i dopiero jesli dostaniesz approval, wtedy idziesz do konsulatu po promese.

Problem jest tylko taki, ze wiz juz nie ma - wyczerpal sie limit na ten rok fiskalny.. Wiec jaki jest sens starania sie o Labor Certification to ja nie wiem - o certyfikat z Dep. Pracy staramy sie TUZ PRZED wyslaniem H1B (ktorego oni na ten rok wyslac nie moga). Najwczesniej oni moga starac sie o wize H1B dla Ciebie w kwietniu 2013 - gdyby poszlo pomyslnie to wlecialabys w ost. tyg. wrzesnia 2013 (najwczesniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kzielu. Przeglądałam już tą stronkę wcześniej.

Myślisz, że o tym moi pracodawcy nie wiedzą??

tzn. kiedy im to przypominałam.. o puli wiz.. i że od kwietnia można było się już starać, pomimo tego postanowili spróbować

sprobowac czego? Bo nie bardzo rozumiem, co mozna sprobowac jesli wiz juz nie ma.

.. nie wiem co o nich myśleć. na ile są konkretni i poważni w tej sprawie.

raczej oni nie sa powazni, bo wiz juz nie ma

Ostatnio dostałam to w wiadomości:

Case Number Visa Classification Employer Name Date Submitted Status

(.... ) 09/24/2012 In Process na dowód, że coś zrobili w tym kierunku.. i że wciąż czekają.. sprawdzają status...bla bla bla

takie cos kazdy moze praktycznie zlozyc - to ani do niczego nie zobowiazuje, ani nie jest zadnym dowodem, ze cokolwiek sie ruszy w Twojej sprawie, ani nie ma nic wspolnego z wizami, ktore juz sie skonczyly na ten rok

mają zamiar odezwać się w przyszłym roku i powiedzieć.. o! Big surprise ! już dostaliśmy odp. ?

odpowiedz czyli Labor Certification NIE JEST NICZYM. Ani nie daje Ci to wizy, ani nie uprwnia Cie do skladania dokumentow do urzedu imigracyjnego, bo tychze wiz juz nie ma. To, ze masz Labor Certification nie znaczy, ze mozesz sie ubiegac o wize H1B - moglabys sie ubiegac o te wize gdyby wizy jeszcze byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, ze znasz numer P-200-xxxxx-12202 potwierdza to co juz bylo wspomniane wczesniej, sprawa jest w DOL a nie w Immigration.

Swoja droga ciekawe, ze jest Pending juz tyle. Mogli by zrobic Declined juz dawno temu, moze oni to dopiero rozpatrza poczatkiem przyszlego roku.

Podsumowujac, na chwile obecna nie masz nic. Certyfikat z departamentu pracy przy H1-B jesli sie nic nie zmienilo jeszcze jest na firme/stanowisko a nie na konkretna osobe. W uproszczeniu chodzi o to, czy firma moze w ogole sponsorowac kogos w ramach H1-B. Bardzo niezorientowani Ci Twoi pracodawcy, moim zdaniem szkoda Twojego czasu.

Nie moge nawet znalezc nic podobnego do Twojego zawodu w bazie O*net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...