Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Ty radził byś nie czekać tylko od razu samemu iść do najbliższego biura i pytać o nr SSN czy już wysłali, tak? -pamiętam z blogu "Keyser Soze" o zyciu w SF pisał że czekał ponad miesiąc bo urzędniczki coś zamotały, dopiero jak tam pszedł to coś się ruszyło..

Wlasnie mialem napisac, by smialo klikac w link u mnie w podpisie, moze znajdziecie jakies odpowiedzi, ktore was interesuja, ja sam juz niewiele pamietam bo do bylo ponad 6 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Nie kazda legalna praca gwarantuje ubezpieczenie.Najlepsze ubezpieczenia gwarantuja instytucje rzadowe / szpitale czyli wielkie i bogate organizacje.Slyszalam tez ze Starbucks ma dobre ubezpieczenia.Wiele moich znajomych studentow dorabia w Starbucks wlasnie ze wzgledu na dobre ubezpieczenia.Z tego co pamietam to nawet pracujac na part-time ma sie tam ubezpieczenie.

Praca:

http://www.indeed.com/

https://www.usajobs.gov/

Super forum:

http://www.city-data.com/forum/

info na temat przeprowadzki do roznych stanow,kosztow zycia,pracy w danych stanach,bezrobocia,ogolnie wszystko tam jest:)

6.Przewaznie wszedzie jest tzw Workforce Center.Zazwyczaj maja te urzedy strony online gdzie mozna sie zalogowac ,wypelnia sie profil i dzwonia do Ciebie kiedy praca odpowiada wypelnionemu profilowi:)Bardzo wygodna opcja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jezeli chodzi o transfer kasy do usa!

Byłem ostatnio odwiedzić dwa banki CITYhandlowy i BZWBK

Powiem szczerze że Cityhandlowy ma dużo lepsza oferte! Jezeli ma się na koncie powyzej 5k prowadzenie konta i wypłaty (w każdymn bankomacie w usa) są darmowe. Dzienny limit wypłat to 2k I co najwazniejsze...

Jezeli bedziemy chcieli zamknąć konto ...poprosty wypłacamy całą gotówke i już o nic sie nie martwimy po 2 latach sami nam zamknął, bez żadnych opłat, bo jak soldo jest 0 oni nic nie bobieraja a nie moga wziasc na - ,tak powiedział mi człwiek z tego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jakie dokumenty powinienem zabrac ze sobą?

-jutro jadę jeszzce raz wyrobic obie zupełny akt urodzenia (bo wzieli mo go w ambasadzie i jest w papierach) Czy musze go tłumaczyć?

-wezmę dyplomy ukończenia szkół

-zaświadczenia od pracodawców

-jakieś certyfikaty

Czy o czymś zapomnaiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...