Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Co do podatków to nie za bardzo mogę pomóc bo sam nie wiem, nawet ostatnio miałem mały "problem" bo jak podpisywałem umowę o pracę to zapytano mnie czy jestem singiel czy married chodziło o wpisanie "1" albo "0" z tego co zrozumiałem to jedno oznacza że będe miał pobierany większy tax każdego miesiaca ale na koniec roku nic prawdopodobnie nie będe musiał dopłacać a drugie to że będę płącił mniejszy tax ale na koniec roku będe musiał dopłacić różnice! Ja oczywiscie wybrałem 0- czyli pobranie kazdego miesiace wiekszy tax to moze miło mnie zaskocza na koniec roku i bede miał extra $$

ale ciesze się że jest tu parę osób które ogarnia temat i mam nadzieje że nam wytłumaczą i pomogą :)

Dzisiaj, dzień zaczął się od dobrej nowiny!!!!
Moja mama odebrała nowy paszport i poprosiła mnie żebym pomógł jej złożyć dokumenty o wize turystyczną do usa żeby mnie odwiedzić !!!!!!!!!!! :):) :)
Dla niektórych moze to być normalne i nic szczególnego, ale dla mnie jest to totalne zaskoczenie, szczerze powiem że nie spodziewałem się tego. Moi rodzice nie lubią podróżować/ zwiedzać dla nich usa to nie jest żaden raj na ziemi.. tak jak wielu z nas uważa. Po prostu zdała sobie sprawę że ja w najbliższych 2 latach nie bede miał możliwości i funduszy na to by ich odwiedzić więc może ona odwiedzi mnie :)
Już zapomniałem jak to było kiedy sam składałem dokumenty o wize turystyczna ale poczytam trochę forum i jak będe miał jakieś wątpliwości to oczywiście napisze.

A puki co, dzisiaj mam dzień wolny więc teraz śmiagam na siłkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała nowina! Mama tak zatęskniła za Tobą że wybiera się na drugi koniec świata w odwiedziny. Ach te nasze kochane Mamusie! :)

Co do podatków - w styczniu pracodawcy zobowiązani są dostarczyć pracownikom których zatrudniali w poprzednim roku formy W2. Jest to udokumentowanie zarobków i odciąganych podatków które dolącza się do rocznego rozliczenia stanowego oraz federalnego (IRS). Ponieważ pracowałeś w kilku miejscach i przeprowadzałeś się, pamiętaj o podaniu wszystkim pracodawcom aktualnego adresu.

Mała dygresja: niewielkie firmy, a wydaje mi się że w takich pracowałes, przeważnie zatrudniają niezależnych księgowych do przygotowania dokumentów podatkowych. Dobrze byłoby przpomnieć się księgowym Twoich pracodawców listownie, w rodzaju "I was employed by ________ from _____ to______ Please forward my W2 form to the following address____" Tacy księgowi zazwyczaj obsługują kilka lub kilkanaście firm, więc łatwiej podepną Ciebie pod właściwe konto jeżeli będą mieli w ręku Twój list. (list wysylaj do byłego pracodawcy, on dostarczy księgowemu).

Nie martw się o dopłacanie do podatków. Nie przepracowałeś całego roku, więc napewno coś Ci powinni zwrócić, obojętnie czy masz 1 czy 0 deductibles.

Jak mi kiedyś uprzytomnił prawnik podatkowy, a ci panowie pilnują każdego centa - jeżeli na końcu roku dostajesz zwrot, znaczy że udzieliłeś Wujkowi Samowi bezprocentowej pożyczki. Przy obecnych stopach procentowych jest to mało istotne, ale jeżeli różnicę między 0 a 1 pobieranych podatków odkłada się do banku po każdej wypłacie, na koniec roku po uiszczeniu należności Wujowi Samowi w kieszeni zostaje Ci procent z konta. Niestety nie wszyscy są skorzy do systematycznego odkładania na podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Anubis no dzieki wielkie za opisanie co i jak, ja nie miałem o tym wszystkiem zielonego pojęcia!! Jeszcz eteraz sie tym nie martwie ale pod koniec grudnia juz bede pewnie do was pisał co i jak z tymi podatkami hahah

Nie pisałem ostatnio bo szczerze powiem nic ciekawego się nie dzieje rutyna.. praca, siłka spanie hahah

Poszukujemy nowa osobe do naszego domu bo jeden lokator pod koniec grudnia sie wyprowadza, i tutaj jest na odwrót jak w San Francisco tzn trudno jest kogos znależć, ale za to jest sporo osób które chca oszukać a dokładnie żebyś podał im swoje dane a dokąłdnie to jest tak :

Najpierw piszą :

Hi

I saw your post on CL I will like to know if the room is still availble for rent? please reply to my private email ( debbiedg4@gmail.com ),,
Thank you!
Debbie

jak tylko ja odpisze na ich mail, odrazu automatycznie po paru sekundach przychodzi mi to:

Thanks for getting back to me and am happy the room is still

available..I will like you to know little about me My full name is
Patricia Maguire(Female) I was born in Ormond Beach in Florida , my
Dad
is from US while my Mum is from England.I graduated from University
of Oxford last year. I'm fun loving, personal, friendly, clean,caring
and respectful of others, a non-smoker, don't do drugs because of the
jail terms but i drink occasionally, am single and have no children. I
go to church every Sunday.I am coming for my masters but am presently
on research work in Pennsylvania Amich vilage in lancaster, .I would
have loved to call you but this is a remote area calls is hard to go
through from here and i don't want to waste much time. I'm really
interested in renting from you, i would have loved to see it but am
very far, with pictures i will really appreciate it. I really want you
to tell me more about yourself if you are a student,government worker
and if you have a church around you also i will like to know if you
have a garage or parking space cos i will have my own car coming over,
please let me know the total payment of the place and all the
Utilities of the room, payment will be done via US Cashier or
Certified Check from a reputable Bank .The following details will be
needed so that the payment can be issue out right away,i will be very
glad to read from you soon...Till then have a lovely day and God
bless.Get back to me with the information to facilitate the mailing of
the check. First Name: Last Name: Street Address: City, State, Zip
Code: Cell Phone Number:

Oczywiście ja nie odpisauje na żadne takie emaile tylko odrazu kasuje, ale ptrzerażające jest to że ja dostaje takie 2-3 dziennie :/ Czyli ludzie nabieraja sie na to .
A to jest tylko jeden przykład ale reszta emaili jest podobna bla bla bla.. podaj mi twoje dana to moj tata przesle Ci kase....

Poza tym w tamtym tyg moja mama odebrała już paszport więc zabieram się po mału za wypełnianie ds-160 dla niej, no i tutaj kolejna miła niespodzianka... mój tata i tak będzie musiał wieżć mame do wawy do ambasady to przy okazji on sobie zrobi wize turystyczną :) :)
Jak to jest teraz z wydawaniem wiz turystycznych ciezko dostać? Maja mama nie pracuje tylko tata Czy powinienem im wysłać jakies zaproszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego zaproszenia nie wysylaj :)

To nie pomoze

To zalezy od wieku danej osoby,jak odpowie taka osoba na pytanie co robi ;)

sa takie kobiety co mowia ze zajmuja sie domem,tak tez wpisuja w ds 160 ze taka maja prace-zajecie :) i takie cos przechodzi.

w 2012 bylo kolo 10% odmow wiz turystycznych ,teraz czekamy na dane z 2013 :) i powinno byc mniej odmow :)

przekrety sa,byly obojetnie gdzie bys nie byl,jedynie ten szczesliwy kto spotyka same osoby ktore sa ok :)

ta osoba ma duzeee szczescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano, ogłoszenia pokoju do wynajęcia umieszczane na terenie universytetu - napewno są jakieś message boards - mogą dać lepsze rezultaty - przynajmniej będzie to ktoś miejscowy.

Co do podatków - formularze nie są skomplikowane, ale na pierwszy raz może skorzystaj z usług H&R Block przy wypełnianiu i kompletowaniu potrzebnych dokumentów.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez sly6 myślałem.. że to nie ma co żadnego zaproszenia wysyłać. Kurcze zaczynam się martwić o te wizy turystyczne dla rodziców..ahhh
W srode i wczoraj już prawie skonczyłem wypełnianie wnioskow dla rodziców, to nie to samo co było 2 lata temu 3 strony i tyle. teraz pytają o wiele szczegółów.

U mnie wszystko ok, dalej staram sie znalezc kogos na mój master pokój, jeden z moich współlokatorów wystawił ogłoszenie na stronie dla studentów z Davis nawet jedna dziewczyna niby się zdecydowała była obejżeć pokój (Polka) hahaha która mieszka już od kilku- kilkunastu lat w USA. nie wiem dokąłdnie bo widzielismy sie tylko chwile. Wszystko jej sie podobało itd tylko dopuki nie wpłaci depozytu i za pierwszy miesiac to nic pewnego Ale tym miał zająć się mój "ogarniety" wspólokator ahhhh... tłumacze mu codzienie i przypominam czy rozmawiał z nią ale on że później zadzwoni. Całe szczescie ze ja nie jestem na liście wynajmu w razie czego to on bedzie płacił za 2 pokoje, bo ileż można mu przypominac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos podatkow: jeden z moich klientow dostal list z IRS aby pokazal relacje jakie go lacza z osobami, ktore wykazal na rozliczeniu jako dependents. Podatki robil mu jakis magik, ktory wpisal 4 dzieci plus numery SS z kosmosu, ale byl zwrot ponad $11,000 a to bylo najwazniejsze, a teraz trzeba wykazac owe dzieci: akty urodzenia, numery social itd. Ludzie maja czasem pomysly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Aby wyrobić sobie prawo jazdy w Chicago lub też coś podobnego do dowodu osobistego, należy potwierdzić zamieszkanie. W jaki sposób mogę potwierdzić swój adres zamieszkania jeśli będę mieszkał przez jakiś czas u znajomych? W Stanach nie ma czegoś takiego jak meldunek, więc jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...