Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz przyjedziesz do Chicago, to pierwsze co musisz zrobic to wystapic o numer SS, bez tego nie dostaniesz prawa jazdy. Potem zalozysz konto w banku, gdzie podasz adres gdzie mieszkasz. Nie wiem jak z telefonem, ale pewnie tam tez podasz adres. Poza tym musisz byc rezydentem danego stanu minium trzy miesiace, zeby aplikowac o prawo jazdy. Do tego czasu, mozesz jezdzic na polskim+miedzynarodowe. W USA prawo jazdy jest jednoczesnie takim "polskim dowodem osobistym", wiec karta ID nie jest ci potrzebna.

Przez trzy miesiace udowodnisz, gdzie mieszkasz i nie potrzebny ci jest rachunek za prad, czy wynajem.

Chyba nawet jeszcze gdzies mam ksiazeczke z testami na prawo jazdy po polsku, wydana przez BMV Chicago :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mieszkam, ale będę mieszkał. Ale nie sądzę, żebym widniał na jakimkolwiek rachunku. Co w takiej sytuacji?

Ja mialem affidavit osoby, z ktora mieszkalem, ze bede mieszkal pod tym samym adresem. Nie wymagano ode mnie wtedy zadnego rachunku z moim imieniem/nazwiskiem.

Poza tym musisz byc rezydentem danego stanu minium trzy miesiace, zeby aplikowac o prawo jazdy.

Hmm, interesujace. Ja moje prawo jazdy wyrobilem w niespelna miesiac po przylocie na K-1. Jestes pewna tego wymogu?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi tinki i jkb.

SSN już mam, bo byłem kiedyś w Stanach na Work & Travel. Pomyślałem sobie, że dobrze byłoby wyrobić sobie amerykańskie prawo jazdy zaraz na początku, dlatego pytam :)

Czy mając już SSN mogę od razu szukać pracy po przyjeździe do USA, czy są jeszcze inne formalności, które trzeba załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć pod temat z małym pytaniem. Mam nadzieje że autor tematu nie będzie miał mi tego za złe.

1. Jak wynająć studio jeśli się nie ma jeszcze SSN ani GC? Stempel w paszporcie chyba nie załatwi sprawy przy składaniu aplikacji wynajmu studia? Zostaje hotel/znajomi do czasu otrzymania SSN i GC? Czy o czymś jeszcze pominąłem? W przypadku braku pracy, do wynajęcia potrzebny jest cosigner. Nie mam nikogo w USA, co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC nie jest Ci potrzebna do wynajecia. SSN teoretycznie tez, bo nikt nie bedzie o niego pytal. ale jesli twoj przyszly landlord bedzie wymagal twojej credit history/credit score wtedy bedziesz potrzebowal SSN zeby ja sprawdzic...

Wlasnie. Jesli ja wynajalem mieszkanie na I-20, to paradox pewnie wynajmie bez problemu. Pytaja jednak o zarobki, bo czesto maja zasade, ze czynsz nie moze przekraczac iles tam % zarobkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...