Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Może odświeżę temat ;)

Jesteśmy w SF kilka dni, jak na razie nie mozemy sie skupić na poważnych rzeczach, wiec zwiedzamy, luzujemy sie na plaży i w miedzyczasie oglądamy domy/apartamenty ma wynajem. Da sie dogadać bez SSN i credit score, ale wtedy trzeba wiecej zapłacić. Najbardziej mi sie podoba w Gilroy, ale dość daleko do mojej ukochanej wody.

Nijak nam nie wychodzi jeść tanio, a wizyta w Walmarcie uświadomiła nam ostatecznie, jakie gowno ludzie tu spożywają...bedzie trzeba zacząć od pieczenia chleba bo ten tu nadaje sie moze do mycia okien :D

Polaków brak, a mój blondyn maz rzuca sie w oczy ;) Wszyscy myślą, ze jesteśmy z Niemiec :D Dogadujemy sie bez problemu, chociaz mlody niewiele rozumie i sie stresuje. Generalnie na razie do nas nie dociera żadna emigracja.

My najtaniej podzieliśmy zakupy na trzy sklepy;

U "Meksyka", czyli w warzywniak prowadzony przez meksykanów kupujemy wszystkie warzywa i owoce - są wyśmienite.

W Costco duża część spożywki - ser żółty, feta, wędliny, mięso, woda gaz. i niegaz. jajka itp.

W Walmarcie pozostałe rzeczy: kawa, płatki i w ramach pieczywa dobra jest Whole Wheat Pita bread.

ALdi - mleko, bo najtaniej.

Koszty całych zakupów wychodzą zadawalająco!

Aha: no i gotujemy sami w domu, żeby było zdrowiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Troche" mnie nie było a tu widze spora dyskusja się rozwineła :)

Po pierwsze... miqhs witamy w USA -> Californi->SF !! Obyście jak najszybciej znaleźli wymarzone miejsce i zaaklimatyzowali się szybko :)
Jak macie na poczatku troche czasu to zwiedzje ile można, bo potem jak już znajdziecie miejsce zamieszkania, praca to już tego czasu mniej bedize.

Jeżeli chodzi o zakupy w SF a konkretnie chleb to polecam 2 miejsca :

1 Cinderella Russian bakery 5th & Balboa

2 Boudin Bakery Cafe 4 Embarcadero Center

No i oczywiscie nie mogł bym zapomiec o --- Polish delicatessen and sausage factory 5957 Geary Blvd

powodzenia no i pisz co tam u was!

A jezeli chodzi o mnie ...
To sprawa kupna/wypozyczenia samochodu dla mojej dziewczyny w Virgini już nieaktualna ... na miejscu poznała paru znajomych (active duty) którym armia na okres szkolenia 4 miejsiecy wynajeła samochody, więc jeżeli potrzebuje samochód to zawsze ktoś ja podwozi, więc super!
U mnie wszytsko ok, pozatym że jeszcze 2 miesiace 2 tyg i 6 dni do powrotu mojej dziewczyny :/ wiedziałem że bedzię ciezko, ale że nie aż tak :(
W pracy wszytsko ok, byłem na 2 dniowym szkoleniu w Volkswagen traning center w Livermore. Pod koniec sierpnia przenoszę sie do nowego apartamentu wkońcu bedziemy mieszkac we dwójke, nigdy więcej rommate!!!! Mimo ze lubie ich jako kumpli, mam dosc proszenia, szprzatania, wynoszenia smiecie 40 raz z rzędu bo nikt nie ruszy d** mimo że z kosza aż się wylewa. Nie moge juz się doczekać jak zaczniemy urządzać sobie nowe miejsce tak jak chcemy :) Nawet zaczałem juz sprzedawać moje i jej meble na craigslist nawet z dobrym skutkiem.. więc jak tylko ona wróci ruszamy na zakupy :)

Pozatym odwiedziłem ostatnio stare śmieci w SF, bylliśmy na raftingu w Tahoe potem american river w Sacramento, polecam bardziej to miejsce bo bliżej i 5 godzinny spływ :) Chyba nic więcej ciekawego sie nie wydzrzyło... po staremy praca, siłka, dom

Jak mi się coś przypomni to napisze!

Pozdrawiam WAS!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Phi, wcale się nie obrażam tylko tak fukam :angry: W PL robiłam zakupy w biedrze to i tu do Walmartu się wybiorę, mają niezłe kosmetyki, a przyznam, że mam suchą i wrażliwą skórę. Namierzyłam tu niedaleko nasz fajny ryneczek, więc jak już mam pomidory i ogórki to przeżyję. Mieszkamy u fajnych dziewczyn przez serwis airbnb.com POLECAM!!! Super aternatywa dla moteli, mamy swoje dwa pokoje, ogródek, łazienkę, mini kuchnię, wszystko za całe 79$. W polskich delikatesach w SF już byłam, ale chleb był taki sobie, bo stary. Kełbasa natomiast wyborna :) Wynajęliśmy od sierpnia apartament na amerykańskim zadupiu w Gilroy (słyną z festiwalu czosnku), więc zakupię maszynę do pieczenia chleba. Dzięki za wskazówki, tych sklepów jest taka masa, że dostajemy świra :) Wypróbowaliśmy i zdrowe żarcie (drogo) i śmieciowe - w sumie burgery niebo w gębie. Podoba mi się meksykańska kuchnia, a dziś pożarliśmy amerykańskie żeberka, także się ogarniamy kulinarnie.

Generalnie jest tu przepięknie, korki owszem, do SF i z, ale przywykliśmy stać w Warszawie. W samym SF atmosfera jest bardzo miła, zresztą aż mnie to na razie drażni, muszę się z tym oswoić. Mieszkania sa tu bardzo drogie, więc jak ktoś ma małe zapasy to odradzam. Myśmy od razu szukali na wsiach bo lubimy szerokie ulice, im bliżej San Jose tym drożej. Standard jest bardzo różny i były cyrki z płaceniem, ale jakoś daliśmy radę. Wypożyczyłam meble, zobaczymy jak to działa - niesamowite, że można nawet wypożyczyć kieliszki albo komplety pościeli, wow. Kasa leci strumieniami...nie jest wcale tanio :) Młody w siódmym niebie, bo woda dookoła, zaliczamy wszystkie możliwe plaże. Ocean wspaniały...nie dziwię się, że tyle osób chce tu mieszkać. O ile damy radę się tu zadomowić i koszty nas nie zabiją, to będzie całkiem fajnie. Jak się wprowadzimy do Gilroy to wam napiszę jak się tam mieszka i jak szkoła, bo to teraz priorytet. Szukamy auta, bo nam się wynajem auta kończy 31 lipca, mam na oku trochę pukniętego dodga, ale mąż marudzi.....

Spotkalismy...jedną Polkę w San Jose :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miqhs, a co z planami zamieszkania w Oakland/Berkeley, etc? I gdzie bedziecie szukac pracy? W Silicon Valley? Pozatym fajnie ze wszystkiego probujecie... ale dlaczego wynajmujecie meble? Mozna napewno taniej kupic przez craigslist, w sklepach "second hand" i na garage sales. Jak juz wprowadzicie sie do Gilroy to pozbyj sie wynajeciem i zacznij szukac. Mozna naprawde fajne meble dostac za niskie ceny kiedy bedziesz miala wiecej czasu sie tym zajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka strona ktora porownoje koszty zycia w roznych miastach - jesli nie znacie tu adres. Rzeczywiscie porownanie Warszawy i San Francisco moze przestraszyc

http://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Poland&country2=United+States&city1=Warsaw&city2=San+Francisco%2C+CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...