Skocz do zawartości
mariano85

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco

Recommended Posts

14 hours ago, kzielu said:

Wpisuja go chyba przy pierwszym wlocie ale calkowita racja z GC.

W przypadku szczęśliwców z DV lottery - ten numer jest wydrukowany na twojej pierwotnej immigration visa tyle że jest tam ukryty pod nazwą "registration number". A z tego co pamietam nasz drogi @mariano85 właśnie tą drogą dostał GC :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki juz tamto ogarnalem! a z nowysztch rzeczy to:

1.  Your Current Legal Name.   (czyli z jak mam w nazwisku ł to wpisuje Pawłowski? a nie Pawlowski (l)
  2.  w pytaniu time outside the US in last 5 years wpisuje Hwaje ? (tak wiem Hawaje naleza do USA ale...)
  3.  Part 5 gdzie mam wpisac miejsca i daty gdzie mieszkalem w ostatnich 5 latach mam DUZY problem
    Po pierwsze mieszkalem w 5 miejscach ale w moich zachowanych emailach od USCIS nie mam potwierdzenia  ze sie przenioslem z jednego miejsca, moze ten email skasowalem moze im to zapomnailem podac nie pamietam... czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia co i od kiedy ja im wysylalem jak  sie przenosilem?
    Kurde niby to n-400 proste do wypelninia ale jednak mnie stresuje :/ bo wszystko musi byc cacy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minutes ago, mariano85 said:

Dzieki juz tamto ogarnalem! a z nowysztch rzeczy to:

1.  Your Current Legal Name.   (czyli z jak mam w nazwisku ł to wpisuje Pawłowski? a nie Pawlowski (l)
  2.  w pytaniu time outside the US in last 5 years wpisuje Hwaje ? (tak wiem Hawaje naleza do USA ale...)
  3.  Part 5 gdzie mam wpisac miejsca i daty gdzie mieszkalem w ostatnich 5 latach mam DUZY problem
    Po pierwsze mieszkalem w 5 miejscach ale w moich zachowanych emailach od USCIS nie mam potwierdzenia  ze sie przenioslem z jednego miejsca, moze ten email skasowalem moze im to zapomnailem podac nie pamietam... czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia co i od kiedy ja im wysylalem jak  sie przenosilem?
    Kurde niby to n-400 proste do wypelninia ale jednak mnie stresuje :/ bo wszystko musi byc cacy!

1. Ja bym napisal bez, ale niech ktos to potwierdzi.

2. Hawaje nie sa outside the US.

3. Zasadniczo zawsze lepiej powiedziec prawde i przyznac sie do bledu. W teorii niewypelnienie AR-11 to misdemeanor ($200 albo 30 dni w kiciu :) ), ale nie slyszalem zeby w praktyce to egzekwowali. Za to proba oklamania USCIS w skrajnym wypadku moze sie konczyc odebraniem LPR. Pisz jak bylo w rzeczywistosci, a nie jak miales w zgloszeniach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz