Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co kto lubi :D

Ale serio - w Kalifornii klimat o wiele przyjemniejszy niż na Florydzie. A trzęsienie trochę pohuśta, podczas gdy huragan niweluje.

Z tym klimatem pewnie masz rację - w lecie Floryda faktycznie jest dość szokującym miejscem (szczególnie wilgotnością). W Kalifornii nigdy nie byłem, ale słyszałem, że faktycznie jest przyjemnie pod tym względem (i nie tylko pod tym).

A co do trzęsienia ziemi to z tym "huśtaniem" to chyba trochę bagatelizowanie :-) 25 lat temu to chyba nawet jakieś autostrady się zawaliły z tego co pamiętam.... Huragan faktycznie niweluje (miałem okazję przeżyć Andrew w 1992 na Florydzie), ale nie atakuje tak nieprzewidywalnie jak trzęsienie ziemi... Tak więc 2:1 dla Kalifornii lub też remis ze wskazaniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na florydzie po porstu jest gorace pieklo, zm ieniajace sie w bardzo gorace pieklo albo umiarkowanie gorace pieklo.

W Kalifornii chyba jest troche wiecej zroznicowania, przynjamniej z mojej perspektwy.

A huragany to zapowiadaja, przygotowuja i jeszcze jest tax free weekend zeby sobie kupic swieczki i zapalki :D

Dajcie znac, czy u was wszystko ok.

Na zdjeciach wygadla to strasznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym klimatem pewnie masz rację - w lecie Floryda faktycznie jest dość szokującym miejscem (szczególnie wilgotnością). W Kalifornii nigdy nie byłem, ale słyszałem, że faktycznie jest przyjemnie pod tym względem (i nie tylko pod tym).

A co do trzęsienia ziemi to z tym "huśtaniem" to chyba trochę bagatelizowanie :-) 25 lat temu to chyba nawet jakieś autostrady się zawaliły z tego co pamiętam.... Huragan faktycznie niweluje (miałem okazję przeżyć Andrew w 1992 na Florydzie), ale nie atakuje tak nieprzewidywalnie jak trzęsienie ziemi... Tak więc 2:1 dla Kalifornii lub też remis ze wskazaniem :-)

Jeżeli przeżyłeś Andrew, to wiesz czego można spodziewać się na Florydzie. Po Andrew przez kilka dni nie mogliśmy odszukać 70-letniej ciotki mieszkającej w Homestead bo zabrano ją do jakiegoś ośrodka dla ofiar huraganu. Z domu została kupa drzazg.

Huśta nawet w Nowym Jorku, tak co 10 lat. Kilka lat temu epicentrum trzęsienia było koło Waszyngtonu, ale i w NYC było odczuwalne.

Owszem, w 89 r. w Bay Area załamała się estakada na Nimitz Freeway. Niestety były ofiary śmiertelne, bo trzęsienie nastąpiło w godzinach szczytu, i kilka samochodów spadało w szczelinę.

Klimat kalifornijski to raj w porównaniu z Florydą. Nawet okolice pustynne tak jak East Bay czy Inland Empire mają gorące lato, ale bez wigoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko
w skrócie,
Planuje ... nie wiem czy mi wyjdzie bo sporo problemów, odwiedzic moja dziewczyne w ten długi weekend

przylot Pittsburg PA 7am 8/31/2014

wylot richmond VA 6pm 9/3/2014

Ona bedzuie w tym czasie u rodziny w Deep Creek Lake MD 21561
To była by niespodzianka wiec ona o niczym nie wie
Jak sie moge dostać z lotniska z pittsburga do deep creek
wynajcie samochodu spore koszta a tymbardzie ze lot powrotny mial bym z Richmond
jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nic nie trzęsło, to bardziej na północ. Szkoda Napy, bo tyle wina się zmarnuje, widziałam zdjęcia porozwalanych beczek, to chyba już do kitu takie wino....Generalnie u nas ziemia ani drgnęła, ale jak zaczęliśmy szukać to okazało się, że trzesie codziennie. Może to jak z halnym, że nam tylko głowa bolała.

Ja nie wiem, jak jest w innych stanach, ale...jezu jak tu pięknie ;) Pogoda jest rewelacyjna, a basen zamykają w listopadzie. Mogłoby popadać, bo jest susza, ale nie ma wiglotności która zwala z nóg. Jestem zakochana w Cali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anubis, dzięki za rade. Już lot znalazłem do waszyngtonu!

Teraz mam inne pyt co do wynajmu samochodu, znalazłem 2 najtansze:
Avis $80 za 2 dni

enterprise $56 za dni

i teraz moje pytanie: jakie jesze mi dojda koszta kiedy zgłiosze sie po samochód, czy to co jest na stonie to juz wszystko?

co do trzesienia :U nas wszystko wporzadku! Mówili że nie ma żadnych ofiar w ludziach, tylko spore straty materialne :(

Akurat tak sie składa że to było ok 3am wrociłem z imprezy i przegladałem cos na kompie.. jak tu nagle caly dom się zacza ruszać O K**** ale dziwne uczucie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, przesadzacie z tym pieklem ;) Od kilku dni - tak srednio - jest "jedyne" 30 stopni w cieniu i - mimo pory deszczowej - nie pada, przynajmniej w moim rejonie. Dzisiaj na przyklad byl przepiekny dzien, goraco, niebieskie niebo, ani jednej chmurki :)

Oj i to przesadzają !

Floryda jest super, wilgotność? eee tam, właśnie mimo pory deszczowej jest sucho, a na razie najwyższa temperatura to było 33 stopnie.

Jak się jest tu odpowiednio długo to taka temperatura w ogóle niep przeszkadza, wręc przeciwnie. Można w klapkach do sklepu wyskoczyć - to mi się bardzo tu podoba. Bo w Polsce dziś w nocy włączyły się grzejniki w Warszawie, a to jeszcze sierpień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...