Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak odpowiedzieć na pytanie 15.?

1. W części "Residents" wpisuje wartość wszystkich rzeczy, które wwożę do USA? Jeżeli kwota przekroczy pewną granicę to naliczone zostanie cło? Będę miał ze sobą np laptopa, tablet i telefon.

2. Wypełniamy tylko jedną deklarację razem z żoną, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak odpowiedzieć na pytanie 15.?

1. W części "Residents" wpisuje wartość wszystkich rzeczy, które wwożę do USA? Jeżeli kwota przekroczy pewną granicę to naliczone zostanie cło? Będę miał ze sobą np laptopa, tablet i telefon.

2. Wypełniamy tylko jedną deklarację razem z żoną, tak?

ad. 1

Wpisałem 1000$ i było ok:)

ad. 2

Jedna deklaracja na całą rodzinę.

Czy prześwietlenia klatki piersiowej oraz międzynarodowe karty szczepień zostały Wam zabrane na lotnisku razem z żółtą kopertą z ambasady? W Atlancie tego nie chcieli, a gdy zapytałem to Pani powiedziała żebyśmy sobie to zatrzymali i dali w razie potrzeby jakiemuś lekarzowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako posiadacz wizy imigracyjnej, na pokładzie, wypełniam tylko deklarację celną, tak? Nie wypełniam formularza I-94?

Zgadza się

hej, mam pytanie co do I-94, bo wszyscy trąbią na około jak go wypełnić itd, a tu okazuje się ze z wizą imigracyjną nie jest potrzebny.

czy ktoś mógłby coś więcej napisać?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jezeli będe miał przy sobie gotówki ok $1,5k laptopa i komorke

wpiywać tą gotówke tez? czy tylko ok $300 za laptop?

Nie, gotówkę wpisujesz tylko, jak masz powyżej $10k. Jak urzędnik na granicy spyta ile masz kasy przy sobie, to powiesz. Ale deklarować nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po krotkiej przerwie.

tak jak obiecałem jeszcze w polsce napisze wam pierwsze moje kroki w SF!

Zaczne moze od lotniska w USA: Po wyjsciu z samolotu udałem się do koljki dla obywateli i rezydentów, tam skierowali mnie do pokoju gdzie odałem teczke z dokumentami (tą z przeswietleniem mi oddał - mam ją) Podbił wize w paszporcie wział odciski i trawło to z 10 min i powiedział "good luck"

Dzisiaj byłem na miescie troche pochodzic za praca, zostawiałem swoje CV, juz ktos sie nawet odzywał ale nie ma co zapeszać

Kupiłem sobie tel i karte z t-mobile prepaid $60/mc nieograniczone rozmowy, wiadomosci i 2gb web

Narazie to tyle, ide spać bo strasznie zmeczon jestem i twarz mnie piecze bo od tego chodzenia sobie spaliłem LOL\

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...