Skocz do zawartości

Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczeze ze obiecałem na forum bede wiecej pisał ale nie ma czasu, no nie ma czasu....... jak sie pracuje, gotuje, cos tam cwiczy to dzien mija szybciutko!

już niedługo minie 2 miesiace.jak jestem w SF

Prace znalazłem w moim zawodzie (mechanik) i tutaj opisze troche jak szukałem:

momo ze znalazłem szybko powiem szczeze ze nie jest łatwo dla poczatkujacych ( jezyk jeszcze nie doskonały i brak doswiadczenia). Jezli chodzi o moj zawod wszyscy oczekuja duzego doswiadczenia i wiedzy (własnuch narzedzi) Ale jak ja mam to miec jak ja w 2010 roku skonczyłem syudia w tym kierunku! Moze powiem inaczej... jezeli znasz sie na czym dobrze, masz fach w reku, i udowodnisz to.... To znajdziesz prace bez problemu tylko ja nie szukałem tylko na crigslist, tylko wszedłem na www.yelp.com i tam szukałem po najlepszych warsztatach z 5 gwiazdkami spisywałem adres i szedłem do nich pytac czy potrzebuja kogoś.dziennie nawet po 15 warsztatow. Zostawiałem swoje resume, rozmawiałem z menagerami powiem szczzerze ze to było dobre doswiadczenie Tak znalazłem moja prace tzn oni nie szukali nikogo do pracy ja poszedłem przedstawielm sie pogadałem, oni powiedzieli ze narazie nie potrzebuja a za pare dni zadzwonili :)

Teraz obecnie mieszkam u mojej dziewczyny (amerykanki) ciotki wiec na poczatku miałem duza pomoc bo mogłem u niej zostac. Teraz szukam cos własnego (pokoju do wynajecia i ceny sa BARDZO WYSOKIE od $600 - w gore ja szukam cos do $850 troche drozej ale blizej centrum gdzie jest moja praca Byłem juz na paru ogledzinach no i mimo ze mi sie podobało i ze byłem zdecydowany to nie byłem jedyny ktory chciał to wynajac wiec teraz to lokatorzy wybieraja sobie nowego "kolege" i to od nich wszystko zalezy! Z pokojem jest bardzo trudno jedna dziewczyna u ktorej starałem sie wynajac pokuj odpisała mi ze dziekuje ze byłem zainteresowany ale w ciagu 24 godz napisało do niej 80 ludzi i ze nie ebdzie miała zcasu sie ze mna spotkać!! SZOK 80 ludzi!!!! Codziennnie wysyła emaile z ejestem zainteresowany ale jest ciezko, albo jakies barany odpisuja że najpierw wpłąc mi kase a ja ci przesle klucze bo teraz jestem w canadzie, w h** to moge ja go zrobic a nie on mnie!!

Albo odpisuja czy nie bedzie mi przeszladzało jak guy (pisze ze straight) bedzie chodził bo domu nago... i takie tam inne

Nie ma lekko ale jestem cierpliwy i mam tą świadomosc ze nie mam gdzie mieszkać.

Ogolnie bardzo mi sie tu podoba ludzie sa mili, troche drogo moje zarobki tez nie sa jesczze jakies wysokie ale napewno na opłaty i na odłozenie mi zostanie (po odliczeniu mieskania i jedzenia) wiec narazie jest ok! Mam wporzo prace gdzie sporo sie ucze szkole swoj angielski wiec za jakis czas postaram sie o cos lepszego

Prawko to była formalnosc, choc powiem ze do testu przygotowywałem sie z tydz bo ja tak mam, wolałem dobrze sie przygotowac i zdac za pierwszym razem. mogłem wybrac po polsku ale wzialem po ang. nie mogłem zdawac testu z jazdyw tym samym dniu wiec zapisałem sie na za tydzien wszystko było wporzadku nawet powiem ze smiesznie bo egzaminator był czarnoskorym wyluzowanym gościem wiec sporo gadalismy przez droge heheeh Ale powiem szczeze że przed egzam sie stresowałem lol

AAAAAAAAAAAa i najwazniejsze..

Zapisałem sie do City Collage of SF na angielski zaczynam od august 14th i jest to za FREE a lekcje sa rano albo wieczorm wiec ja wybrałem wieczorne lekcje po pracy :) O tym podpowiedział mi jeden z naszych klijentow w pracy

Wow,strasznie pozytywna wypowiedz:)

Gratuluje szybkiego przystosowywania sie do realiow Usa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie pozytywne komentarze, miło sie czyta :)

dzisiaj krótkie, po ostatnim obszernym podsumowanie 2 miesięcy -wczoraj mineło :)

Praca- po staremu, chociaz powiem wam że ostatnie 2 dni to było masakryczne trafił mi się Buick...ale nameczyłem nie przy tym złomie (2005 rok) ile człowiek nerwów zjadł ile to h** poszło na konstruktorów tego badziectwa to szok!!! ale było mineło juz prawie weekend :)

Aaa nie wspomniałem o tym wczesniej ale na samym poczatku (kwietniu), jak rozsyłałem moje resume miałem prozpozycje pracy przy maszynie CNC tylko że to by było dopiero od czerwiec/lipiec ale ja nie chciałem tyle czekac, siedziec bez pracy wiec znalazlem tą co mam( powiedzieli zebym sie odezwał za 2 miechy) Druga sprawa ze to było w Colma małe miasteczko poza SF Wtedy myslałem że ja wole w duzym miescie ale teraz po 2 miechach, że może bym zadzwonił i spytał czy dalej kogos szukają? Oferowali duzo lepsze pieniadze, mniejsze koszty mieskzania. Minusy Z daleka (1,5 godz drogi busem do SF) i daleko od mojej dziewczyny.

hmmm jutro spróbuje zadzwonić... a co zobaczymy co powiedzą!

Room- no dalej NIC k*** wysyłam codziennie 10 wiadomosci z moim opisem, (nawet jakies fotki dodałem żeby nie było że jakis dziki) i nic!!!!!!!!!!!!! No ja rozumiem że jest duze zapotrzebowanie na ale bez przesady. Juz mnie to troche mocno zaczyna denerwowac pozyjemy zobaczymy co weekend pokaże!

Praca 2 w związku z tym że moja dziewczyna wyjezdza na 1 mc!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( na camp ( ROTC -armia ja wysyła) miała jechac w tamtym roku ale przyjechała do mnie do polski na 3 mc :):) pomyslałem ż enie bede w weekendy sie obijał i w zwiazku ze pracuje od mon-fri pomyslałem że znajde prace na weekend :):) Będe zajety będe mniej tęsknił :) napisałem na crigslist i juz pare osob sie odezwało, ale jak juz bede miał wiecej szczegołów to napisze co i jak i gdzie

To chyba tyle z nowosci...trzymajcie kciuki za pokój!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, dobry pomysl zadzwonic do tej pracy w Colma; nawet jezeli nic nie maja dla ciebie, podziekuj slicznie i powiedz - please keep me in mind if something comes up. To im sie spodoba: grzeczny zainteresowany chlopak :)

(PS nie zapomnij im przypomniec ze pracujesz - bo jednak bardziej ceni sie juz-zatrudnionych ludzi od tych nadal-szukajacych pracy.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nam zostało już tylko dwa tygodnie do wylotu (23.06). Pracę mam zacząć od 1 lipca. Na początku będę jeździł wózkiem widłowym w fabryce produkującej mrożone pizze. Problemem dla mnie jest język, więc sprawą priorytetową będzie intensywna nauka, aby w przyszłości móc znaleźć lepszą robotę. Żona mogłaby również zacząć tam pracę w dziale kontroli jakości (ona z angielskim problemu nie ma, była nauczycielką tego języka w ogólniaku), ale ustaliliśmy, że dopóki dzieci (6 i 8 lat) nie rozpoczną roku szkolnego, ona będzie z nimi. Pomoże się zaaklimatyzować. Postaram się zdawać relację z pobytu i obym nie w tym zawiódł - sami wiecie jak to jest, człowiek coś obieca, a potem z realizacją różnie bywa.

Wiecie ile dokładnie dolarów można zabrać ze sobą? Gdzieś czytałem, że 10 tys ale się nie doczytałem, czy to na jedną osobę, czy też na rodzinę? Sprzedaję w tym tygodniu czteroletniego passata i trochę gotówki będę miał. Chciałbym za to kupić w USA samochód, albo nawet dwa jak będzie taka potrzeba.


przepraszam, chciałem ten post umieścić w dziale "co po 1 maja 2013..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten post co po 2013 zostal wykasowany,tutaj jest jego miejsce :)

co do tych 10 tys to mozesz wziasc tyle bez zglaszania na granicy,powyzej tej kwoty musisz na granicy zglosic ,jak lecisz z Polski czy tez Unii,sa limity ze musisz takie cos zglosic jak wywozisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ile dokładnie dolarów można zabrać ze sobą? Gdzieś czytałem, że 10 tys ale się nie doczytałem, czy to na jedną osobę, czy też na rodzinę? Sprzedaję w tym tygodniu czteroletniego passata i trochę gotówki będę miał. Chciałbym za to kupić w USA samochód, albo nawet dwa jak będzie taka potrzeba.

Gotówki możesz mieć ile chcesz ze sobą. Nie ma limitu. Z tym, że jeżeli wwozicie rodziną powyżej 10 tysięcy dolarów, musicie to zadeklarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...