Skocz do zawartości

Cr1, Wymagania Od Sponsora


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie formy, W-2, listy od pracodawcy, wyciągi z konta są dołączone i wszystko jest zaznaczone. Sytuacja, o której Pani wspomina troszkę odnosi sie do mnie. W zeszłym roku i w tym roku mam podobne zarobki (w tym trochę wyższe). Na początku tego roku odeszłam z jednej z moich 2 prac i jestem samozatrudniona od kwietnia (nie rozliczałam się jeszcze, więc nie mam niczego z IRS co by wskazywało na mój dochód, ale do NVC wysłałam wydruki czeków, które wpływały na moje konto od kwietnia wraz z wydrukiem z konta, gdzie widniała dana kwota). Drugą pracę mam od półtora roku (ona przynosi mi w tym roku 18k, reszta z 25k to samozatrudnienie). Dochód wydaje się rosnący w ciągu kilku ostatnich lat (2009-15k, 2010-16k, 2011-22k, 2012-25k), więc myślę, że to dobry znak.

Mąż wie o wszystkich zmianach związanych z pracą i co robię, więc nie powinno byc problemu z pytaniami. Myśli Pani jednak, że konsul może poprosić o współsponsora patrząc na moją sytuację finansową?

Dziękuję za pomoc.

Osoby samozatrudnione powinny dolaczyc dokument podpisany przez ksiegowego - takie jest najbezpieczniejsze rozwiazanie, bo zarobki osoby samozatrudnionej nie sa jej faktycznymi zarobkami: odliczas sobie przerozne rzeczy i dopiero kwota jaka pozostaje PO ODJECIU wszystkiego moze byc brana pod uwage. Dlatego osoby samozatrudnione maja osobne wytyczne z urzedu imigracyjnego: zalaczniki do podatkow (gdybys juz zaplacila podatek) badz dowod, ze firma jest w stable condition albo, ze Ty zarabiasz dana kwote i ta kwota jest twoim rzeczywistym zarobkiem - w wiekszosci konsul zyczy sobie list od ksiegowego... Trzeba by widziec co Ty masz i dopiero wtedy zastanawiac sie jak to poukladac... Widzisz gdyby bylo inaczej, to kazdy by sobie wplacal jakies czeki na konto przez kilka miesiecy twierdzac, ze jest samozatrudniony i kazdy by wize dostawal, bo by spelnial warunki poverty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Osoby samozatrudnione powinny dolaczyc dokument podpisany przez ksiegowego - takie jest najbezpieczniejsze rozwiazanie, bo zarobki osoby samozatrudnionej nie sa jej faktycznymi zarobkami: odliczas sobie przerozne rzeczy i dopiero kwota jaka pozostaje PO ODJECIU wszystkiego moze byc brana pod uwage. Dlatego osoby samozatrudnione maja osobne wytyczne z urzedu imigracyjnego: zalaczniki do podatkow (gdybys juz zaplacila podatek) badz dowod, ze firma jest w stable condition albo, ze Ty zarabiasz dana kwote i ta kwota jest twoim rzeczywistym zarobkiem - w wiekszosci konsul zyczy sobie list od ksiegowego... Trzeba by widziec co Ty masz i dopiero wtedy zastanawiac sie jak to poukladac... Widzisz gdyby bylo inaczej, to kazdy by sobie wplacal jakies czeki na konto przez kilka miesiecy twierdzac, ze jest samozatrudniony i kazdy by wize dostawal, bo by spelnial warunki poverty.

Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Pracuje jako 1099 contractor. Pozostalo mi znalezc dodatkowego sponsora. Niestety nie jestem biegla w tych sprawach. Jaki zalacznik mialby dodatkowy sponsor przeslac, zebym mogla dolaczyc to do dokumentow? Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osoby samozatrudnione powinny dolaczyc dokument podpisany przez ksiegowego - takie jest najbezpieczniejsze rozwiazanie, bo zarobki osoby samozatrudnionej nie sa jej faktycznymi zarobkami: odliczas sobie przerozne rzeczy i dopiero kwota jaka pozostaje PO ODJECIU wszystkiego moze byc brana pod uwage. Dlatego osoby samozatrudnione maja osobne wytyczne z urzedu imigracyjnego: zalaczniki do podatkow (gdybys juz zaplacila podatek) badz dowod, ze firma jest w stable condition albo, ze Ty zarabiasz dana kwote i ta kwota jest twoim rzeczywistym zarobkiem - w wiekszosci konsul zyczy sobie list od ksiegowego... Trzeba by widziec co Ty masz i dopiero wtedy zastanawiac sie jak to poukladac... Widzisz gdyby bylo inaczej, to kazdy by sobie wplacal jakies czeki na konto przez kilka miesiecy twierdzac, ze jest samozatrudniony i kazdy by wize dostawal, bo by spelnial warunki poverty.

Hmm, nie mam księgowego, a to co dostaje co miesiąc to ostateczny zarobek; nic od tego nie odliczam (dopiero przy rozliczaniu się w przyszłym roku podam to, jako dochód i będę musiała coś z tego zapłacić). Mam pismo z firmy, w której jestem samozatrudniona, któro mówi, że co miesiąc dostaję tyle i tyle za moje usługi.

Jak mogę dostać list od księgowego skoro żaden nie zajmuje się moimi dochodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bez wahania zaczął szukać drugiego sponsora. Ja ubiegałem się o moją GC przez żonę (Amerykanka). Mimo, że jej dochód był w owym czasie DUŻO wyższy niż ten podany w pierwszym poście (ok. średniej krajowej w USA), dostałem odmowę od konsula wraz z prośbą o dostarczenie W2 od dodatkowego sponsora. W moim przypadku nie był to problem bo teść mi dosłał dokumenty tydzień później i wizę do paszportu na wjazd dostałem (a w konsekwencji GC).

Nie mówię tego by kogokolwiek dołować, chcę raczej pomóc. Pamiętam bowiem jak zaskoczeni byliśmy z żoną, że nie dostałem papierów za pierwszym razem :) Najważniejsze to nie załamywać się niepowodzeniami. Postarajcie się o dodatkowego sponsora i wszystko będzie ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bez wahania zaczął szukać drugiego sponsora. Ja ubiegałem się o moją GC przez żonę (Amerykanka). Mimo, że jej dochód był w owym czasie DUŻO wyższy niż ten podany w pierwszym poście (ok. średniej krajowej w USA), dostałem odmowę od konsula wraz z prośbą o dostarczenie W2 od dodatkowego sponsora. W moim przypadku nie był to problem bo teść mi dosłał dokumenty tydzień później i wizę do paszportu na wjazd dostałem (a w konsekwencji GC).

Nie mówię tego by kogokolwiek dołować, chcę raczej pomóc. Pamiętam bowiem jak zaskoczeni byliśmy z żoną, że nie dostałem papierów za pierwszym razem :) Najważniejsze to nie załamywać się niepowodzeniami. Postarajcie się o dodatkowego sponsora i wszystko będzie ok!

Bardzo dziękuję za pomoc! Papiery od współsponsora są już gotowe i mąż weźmie je ze sobą na rozmowę. Zastanawiam sie tylko, że jeśli nie dostanie "tak" w dzień rozmowy, to ile będzie trwało przeglądanie papierów od współsposnora?

Po tym jak Pana teść dosłał dokumenty, to po jakim czasie była druga rozmowa ustalona?

Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój mąż miał dziś, 12/12/12, rozmowę w ambasadzie i wszystko poszło idealnie. Konsul zadał kilka podstawowych pytań typu gdzie ja (USC) pracuję, od kiedy sie znamy, jak sie spotkaliśmy i ile razy byłam w Polsce, żeby zobaczyc się z mężem. Na końcu ucięli sobie małą pogawędke na temat wiz turystycznych, o które jest dość trudno (mąż starał się 3 razy i za każdym razem dostał odmowę).

Żadne dodatkowe dokumenty nie były potrzebne: ani papiery od współsponsora (widocznie to zależy od konsula, czy dane zarobki są wystarczające biorąc pod uwagę jeden z powyższych postów), ani takie jak np. aby udowodnic ongoing relationship (zdjęcia, rachunki itd).

Bardzo sie cieszę, że jest juz po wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Nieprawda. Nie ma nic do rzeczy - jedynie w zasadzie nierozliczone podatki (lub niespełnienie fundamentalnego wymagania bycia obywatelem lub rezydentem i posiadania wystarczających zarobków / assetów) stoją na przeszkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...