Skocz do zawartości

Telefony W Usa


zizzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy w dobrym wątku umieściłem ten temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie. Otóż chciałbym się dowiedzieć czy w USA sieci komórkowe (tak jak Orange, Plus itd. w Polsce) obsługują komórki na karty SIM (oczywiście bez blokady)? Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Telefon nie tylko ma nie mieć blokady (simlocka) ale również pracować na odpowiednich zakresach częstotliwości. Z tego co wiem na pewno to że jak mój kolega miał rok temu telefon w Sprint, to mówił, że oni nie mają telefonów z kartami SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie tylko ma nie mieć blokady (simlocka) ale również pracować na odpowiednich zakresach częstotliwości.

Ja myślałem żeby kupić sobie w polsce przed wyjazdem Samsunga galxy s II i dokupic tam karte w at&a czy t-mobile ale czy potem bedzie mi on tam działał czy ma tą częstotliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S II (I9100) pod względem częstotliwości będzie działał. Jednak co do internetu w telefonie to są jakieś ustawienia acces pointu czy coś, które są specyficzne dla sieci. Mi powiedzieli w AT&T że jak mam już smartfona i chcę tylko dokupić kartę SIM to OK ale nie ma gwarancji że internet zadziała i to już nie ich problem (nie pomogą, jeśli nie zadziała). Jednak mi zadziałało... Aha, i zastanów się czy to dobry pomysł kupować ten telefon w Polsce i wieźć go do USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S II (I9100) pod względem częstotliwości będzie działał. Jednak co do internetu w telefonie to są jakieś ustawienia acces pointu czy coś, które są specyficzne dla sieci. Mi powiedzieli w AT&T że jak mam już smartfona i chcę tylko dokupić kartę SIM to OK ale nie ma gwarancji że internet zadziała i to już nie ich problem (nie pomogą, jeśli nie zadziała). Jednak mi zadziałało... Aha, i zastanów się czy to dobry pomysł kupować ten telefon w Polsce i wieźć go do USA...

Dzięki za info bo wyszło by na to że był bym ok 1000zł w plecy i z fajnym telefonem ale tylko do dzwonienia, a naprawde zalezy mi na internecie. A jak to jest z iphonami np 4 czy 4s? Teraz mam 3gs ale chciałem zamienić na jakiś nowszy.

C4r0 radził bys kupić uzywany telefon tam na ebay-u czy amazonie?

Albo jaki radzilibyście kupić smartfon żeby było pewne ze działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne nie będzie nigdy, bo jak do ATT pójdziesz z własnym telefonem to zawsze usłyszysz, że nie będzie gwarancji że będzie działać (ale nie wiadomo czy kiedykolwiek komuś niezadziałało - wiesz, w końcu gadasz z kimś kto chce sprzedać telefon). To samo ja usłyszałem, ale włożyłem kartę i od razu wszystko śmigało. Co prawda telefon miałem kupiony jako używany ale też pochodzący z ATT. Nie mam pojęcia jak to jest z iphone-ami. Telefon możesz kupić w USA nowy od kogoś (czasem sprzedają nieodpakowane telefony otrzymane od operatorów z przedłużeniem umowy), używany, lub tzw. manufacturer refurbished. Jak kupujesz taki, który już ktoś kiedyś miał to możesz znaleźć bez simlocka (unlocked). Czy się to opłaci - nie wiem. Porównaj sobie ceny na allegro i ebayu i sam się zastanów. Jak będziesz kupował w USA to upewnij się z kolei, że będzie działał też w Europie. W USA każdy operator ma swoją wersję trochę inną od standardowej europejskiej (np. galaxy S jest w wersjach captivate, fascinate, epic... itp) i nie każda wersja działa w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...