Skocz do zawartości

Telefony W Usa


zizzz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W jakim sensie?

A chociazby w takim jak w poscie powyzej. Na poczatku mialem telefon prepaidowy, odziedziczylem numer po kims kto mial w maju urodziny, przyszlo ponad 20 SMSow/$0.10 sztuka.

Dla scislosci, w Europie tez placimy za przychodzace rozmowy i SMSy ale operatorzy zalatwiaja to miedzy soba, wszyscy placimy takze za to ze jakis CEO czy inny menago wyrwie panienke i sie z nia integruje w jakims motelu na koszt firmy

Kolejny problem: zalosny zasieg. Ja rozumiem, taki Oregon ma powierzchnie 2/3 Polski a trzy miliony mieszkancow, trudno pokryc zasiegiem cala powierzchnie stanu ale zeby nawet miedzystanowa I5 biegnaca od granicy z Meksykiem do granicy z KAnada miala biale plamy?

Nastepny przyklad: wszystkie dlugie weekendy a takze kilka normalnych spedzamy w gronie przyjaciol na campingu w Oakridge, OR, cale lato jest tam non stop kilka tysiecy ludzi. W Polsce stalyby w tym miejscu maszty wszystkich operatorow a tutaj zero, nie ma zasiegu. Chcesz odebrac maile, zadzwonic, trzeba jechac 20 mil do najblizszej wioski. Ja akurat nie jestem telefonomaniakiem, wygaduje max 200 min./m-c i wiekszosc to przychodzace ale wielu ludzi mialoby wreszcie czas obdzwonic znajomych i rodzine.

Kolejny kuriozalny przypadek: we wrzesniu bylem na Grand Canyon, tysiace turystow z calego swiata. Zaloze sie ze 80% z nich wyslaloby kilka MMSow do znajomych z tak specyficznego miejsca, moja siostra z Polski chciala to zrobic. I co? Ano nic, Nie ma sieci, zadnej, gruba kasa ucieka operatorom, ale jak brakuje konkurencji to po co sie starac?

I niech ekologicznie nawiedzeni nie pieprza ze maszty popsulyby krajobraz bo tutaj ekologia tak naprawde nikt sie zbytnio nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobiles (albo idiotycznie znwany "wireless") w Polnocnej Ameryce to faktycznie kpina.

Nawet jak telefon posaida gniazdo karty sim to nie jest ona uzywany przez jakiegkolwiek operatora, ktory programuje chip w telefonie na konkretny numer

Oczywiscie post-paid czyli po polsku abonament, pre-paidy w ogole sie nie oplacaja

Jest niby simple mobile ale naprawde data tam to kpina, cale pasmo Verizona czyli AWS 1700/2100 to kpina

Najlepiej niestety ladujac w USA po prostu wziasc nowy telefon od operatora, jezeli nie masz swojego to kupowanie jednego przed wyjazdem jest absurdem (pre-paid to kpina, ale tez elektronika jest tansza na ebayu niz na np allegro)

Oczywiscie jest kwestia credit score, wiec mozna miec cos taniego w prepaidzie aby dzialalo na 1900 Mhz GSM, wtedy albo simple albo T-mobile ale to jest prowizorka na krotki okres czasu

Zasieg jest do dupy i jakosc tez, potrzebujesz niestety podpisac cyrograf

Incoming calls i long distance to jest najwiekszy scam i kpina na cala ta branze na swiecie, przebija nawet zlodziejska Australie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie tak nie denerwuje, jak opłaty za OTRZYMYWANIE połączeń i smsów. Ktoś do mnie pomyłkowo dzwoni i ja za to muszę płacić, nie wspominając już o spamowych smsach za które też oczywiście kasują...

te spamowe SMSy mozesz zablokowac u operatora. ja tez dojrzalem na jednym z pierwszych rachunkow kilka SMSow (pozniej sie dowiedzialem ze nazywaja sie Premium) po $9.99 sztuka, nawet jesli sie ich nie otworzy. natychmiast zrobilem awanture w Verizonie i zablokowali je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...