freja

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1

1074 postów w tym temacie

Piszcie, prosze zwlaszcza tych, ktorzy mieli petycje w 2012 i 2011.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja złożyłam podanie 4 kwietnia 2012, dostałam informację, że petycja została zatwierdzona 22 lipca. Przesyłka dotarła do konsulatu w W-wie 2 sierpnia, 3 sierpnia wysłałam mailem packet 3, wizytę miałam umówioną na 29 sierpnia. Paszport z wizą odebrałam 2 września! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pisałem, że wizę otrzymałem w czerwcu. Wyjazd dopiero jutro :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gratulacje, powodzenia. Kiedy miales skladana petycje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja petycja byla wyslana 22 lipca 2011, zaakceptowana 8 grudnia ... potem sie troche skomplikowalo bo zmienilam adres ale jakos pod koniec stycznia dostalam wiadomosc ze mam wizyte 8 marca ...

po przylocie 19 marca, slub mialam 26 marca, odciski 1 maja a wczoraj pojawilo sie ze wysylaja mi w koncu karte :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja bym napisal ale nie moge znalezc tego watku, z tym ze slub bralem tutaj, na B2..., taki mlodzienczy psikus :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to serdecznie witam sasiada!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jkb, w końcu! :) Welcome to America :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W mojej sytuacji- wiza wydawana przez ambasade w Londynie- wszystko trwalo od kwietnia 2011 do 15 grudnia 2011. Sprawnie i bezproblemowo. Przylot do USA- Birmingham- Dublin- Kansas City 1 lutego, slub w Walentynki, pod koniec wrzesnia Combo Card. Czekam na GC.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My aplikowaliśmy w lutym a wize dostałam w październiku :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

My jesteśmy w trakcie. Wysłane w czerwcu, akceptacja w lipcu. No i czekamy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to serdecznie witam sasiada!

Dzięki dzięki! Miło znowu być w naszym wynajętym mieszkanku :) Kiedy nas zapraszasz na herbatkę? :P

jkb, w końcu! :) Welcome to America :D

:) Opóźnienie było po części celowe! 12/8/2010 zaczęliśmy się spotykać, 12/8/2011 się oświadczyłem a 12/8/2012 będzie ślub :)

Swoją drogą - sytuacja z lotniska. Podchodzimy do oficera na lotnisku, widzi K-1 i mówi "sit back and relax" :D Stwierdził, że moja koperta jest stosunkowo cienka i że widział kilka razy grubsze. Skwitował to mniej więcej tak: "well, that only means you're not a scumbag". Widać było, że nie jest nastawiony pozytywnie do nielegali :P Pogadaliśmy chwilę, uśmiechy, wymiana uprzejmości, i powiedziałem mu o nowych waiverach, o które można/będzie można starać się jeszcze podczas pobytu w USA, to skwitował to tak: "then why am I even here doing my job anymore". Ciekawy człowiek :)

No i jeszcze a propos przenosin: razem mieliśmy 5 walizek i 4 sztuki bagażu podręcznego, wszystko wypchane elektroniką i resztą rzeczy, które "importowałem". Zgłosiłem to zarówno na immigration jak i customs, nikt specjalnie się nawet tym nie interesował. Nie jest chyba zatem tak źle z tym przeprowadzaniem się ;)

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Ja tam pojechałam z jedną (1) walizką i to w dodatku niedużą;) wszystko czego nie miałam dokupiliśmy na miejscu.

Uznałam że nie chce mieć dużo ciężkiego bagażu bo i tak cała wyprawa trwa ponad 24h i byłam wykończona samą podróżą...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zazdroszczę przemyślenia strategii lekkiego podróżowania. Ja na szczęście byłam w podróży tylko 16 godzin, ale 2 godziny spędzone na Newark, gdzie musiałam ponownie odprawic moje dwie walizki wspominam z bólem...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam pojechałam z jedną (1) walizką i to w dodatku niedużą ;) wszystko czego nie miałam dokupiliśmy na miejscu.

Uznałam że nie chce mieć dużo ciężkiego bagażu bo i tak cała wyprawa trwa ponad 24h i byłam wykończona samą podróżą...

Ja tak samo - jedna walizka plus podręczny, czego brakowało - dokupiłam na miejscu. Teraz, po prawie roku, wcale nie żałuję, że nie wysłałam tych czterech kartonów z różnościami, które pierwotnie spakowałam. Wiele przedmiotów, które wtedy wydawały mi się strasznie ważne, okazało się zbędnych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, a teraz jedzcie do cosco wybierac indyka :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W naszym przypadku to było tak...

Pierwszy wniosek złożyliśmy w styczniu 2012, a wizę otrzymałem pod koniec września.

Podczas rozmowy(w języku angielskim) w ambasadzie w Warszawie konsul zażądał dodatkowo zaświadczenia o nie karalności, z kraju w którym pracuję - Szwecja. Moim zdaniem nie słusznie zażądał tego dokumentu, ale nie chciałem się kłócić tym bardziej, że obiecał wydanie wizy po dostarczeniu dokumentu :) A czemu nie słusznie ?? bo z tego co pamiętam, że jeśli się przebywa poza granicami kraju dłużej niż 365 dni to trzeba z takiego kraju zaświadczenie o niekaralności również przedstawić. Ja pracowałem na terenie Szwecji przez dwa lata, ale bez ciągłości, mój system pracy to 6 dni tam i 9 dni w Polsce, co po sprawnej kalkulacji dawało wynik coś w granicach 250 dni, czyli zdecydowanie poniżej roku :) No ale nie chciałem denerwować Pana Konsula :D

Cała sprawa przez ten jeden papierek przeciągnęła się kilka tygodni.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cała sprawa przez ten jeden papierek przeciągnęła się kilka tygodni.

Nic tak nie uczy cierpliwości jak procedura K-1... ommmmmmm ommmmmm ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konsul miał rację, dotyczy to krajów, w których przebywałeś dłużej niż 6 miesięcy.

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jkb masz racje :)

Luko chyba pomylilo sie z waznoscia takiego zaswiadczenia ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słuchajcie raczej się nie pomyliłem, bo kiedy wypełniałem formularz przy okienku w ambasadzie, babka wyraźnie mówiła 365 dni :) nie pamiętam, ale było chyba to napisane na tym formularzu...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

All applicants aged 16 years or over must submit a police certificate from their current country of residence and/or nationality if they have lived there for six months or more. Police certificates are also required from all other countries where the applicant has resided for at least one year. (from: http://poland.usembassy.gov/poland/police_certificates.html)

Zakładam że konsul potraktował Szwecję jako kraj, w którym mieszkasz OBECNIE, zwłaszcza jeśli tam pracujesz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak moglo byc :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak wyglaada procedura po otrzymaniu NOA2?

i kolejne pytanie czy jest ktos nowy :) ktorego sprawa zostala zakonczona sukcesem...powiedzcie ile czekaliscie na zatwierdzenie i otrzynanie wizy k1

tzn. Noa2 :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.