Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj mój CEAC status zmienił się na "Ready".

Po tak długim czekaniu aż ciężko uwierzyć, że sprawa wizy może nagle zacząć posuwać się do przodu w tak szybkim tempie ; )

W ten weekend pracowali nad systemami w NVC - mi w końcu też pojawiła się opcja płatności za IV fee :) Więc może w końcu uporali się ze wszystkimi problemami, które pojawiały się od czerwca :)

Anyway - congrats!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie spodziewalam sie, ze tak to sprawnie do tej pory pojdzie. Zwlaszcza, ze do Polski wracam 27 wrzesnia, takze jeszcze kilka tygodni pobedziemy razem. ;)

I jak wyglada teraz ta kwestia - CSC wysyla dokumenty do NVC, oni stamtad wysylaja je do Warszawy, a ambasada wysle kiedys tam pakiet informacyjny dla mnie. Jak czasowo to mniej wiecej wyglada? Chodzi mi o to, czy w razie gdy dostane list z Ambasady, a mnie w Polsce jeszcze nie bedzie, czy nie bedzie z tym problemu? Czy raczej Ambasada sie nie spieszy z takimi informacjami? Sama w Polsce nie mieszkam, takze teoretycznie zawsze ktos moze to za mnie odebrac, jezeli nie maja jakiegos wymogu, ze tylko do rak wlasnych.

I jeszcze jedna rzecz. Czytalam na stronie jakie dokumenty nalezy ze soba miec na rozmowie. Narazie jestem zainteresowana tym co potrzebuje od narzeczonego stad, zebysmy mogli wszystko skompletowac poki tu jestem. Zatem:

Affidavit of Support - formularz I-134.

Rozliczenie podatkowe z ostatniego roku od sponsora (Federal Income Tax Returns)

Dodatkowe dokumenty potwierdzające zatrudnienie sponsora (formularz W2, list od pracodawcy), dokumenty bankowe.

Kopie petycji i wszystkich zalacznikow ktore wysylalismy do Dallas.

Czy cos pominelam? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz wszystko. Miej tez przy sobie oryginalne NOA2 :) Dodatkowo tutaj na miejscu badania i zasiwadczenie o niekaralnosci. Jesli przez 6 miesiecy + mieszkalas w innych krajach, to musisz takze stamtąd miec to zaswiadczenie.

A jesli chodzi o to jak to wyglada czasowo... W moim przypadku od NOA2 do otrzymania pakietu z Ambasady uplynal miesiac. Ale jest roznie - moze byc tak, ze NVC przetrzyma te papiery troche dluzej. Na sam wywiad czekalam kolejny miesiac (to kiedy sobie umowisz wywiad to juz twoj wybor. - tylko pamietaj, ze twoja petycja jest wazna przez 4 miesiace od daty zatwierdzenia przez USCIS). Nie ma problemu jesli ktos z rodziny odbierze ten pakiet. Nic az tak waznego tam nie ma :P Glownie informacje co nalezy robic dalej (badania, DS-160, umowienie sie na rozmowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super! NOA2 powinno niedlugo przyjsc, o ile jeszcze nie przyszlo. Sprawdzimy w weekend. Rozumiem, ze na tym dokumencie jest juz inny, nowy numer do sledzenia?

Jak tylko skompletuje wszystko co potrzebne od razu sie umawiam co by dluzej nie czekac i niepotrzebnie sie denerwowac. Moj chce zebym na swieto dziekczynienia byla juz tu spowrotem, takze mam nadzieje, ze z innymi organizacyjnymi sprawami tez sie wyrobie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już po wizycie w ambasadzie, wiza otrzymana :)

Rozmowa z sympatyczym konsulem trwała około minuty, zapytał gdzie i kiedy wyjeżdżam, nie prosił o dowody związku (przytaszczyłam tego sporo), po czym z uśmiechem na twarzy pogratulował i oznajmił że wiza została przyznana. Następnie wręczył mi kartkę z dalszymi instrukcjami i oddał zdjęcia które mój narzeczony wysłał z petycją.

Rozmowa odbywała się po polsku i byłam wręcz zszokowana jak bardzo dobrą polszczyzną posługuje się konsul.

Dziękuje wszystkim za wsparcie jakie dostalam od Was, forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...