Skocz do zawartości
freja

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1

Recommended Posts

W piątek odebrałam paszport z wizą!  :) Moja rada, sprawdzajcie wszystko cztery razy, na wizie przekręcili imiona mojego narzeczonego, natomiast na żółtej kopercie z wynikami badań w moim nazwisku zamiast "c" napisali "ć".  Wizę muszę im odesłać, by poprawili, mam tylko nadzieję, że w kopercie dane się zgadzają - a sprawdzić nie mogę, bo przecież ściśle tajne i otworzyć nie ma jak. 

Dla osób, które są już w posiadaniu K-1, pod annotation widnieje imię i nazwisko narzeczonego + numer sprawy + data, no i tutaj chcę się upewnić, że dobrze myślę. Czy to jest data ważności petycji (4 miesiące od NOA2)? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak a dokladniej kiedy wygasa termin waznosci petycji I 129 czy jakich to tam byl numer.  Tu pisali na forum o tym. Szukaj postow z 2015 2016 powinno byc. 

A bledy oni potrafią robić. Mnie z uporem piszą Monica. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a u mnie maly update: otrzymalam juz GC :) od momentu wyslania papierow zaraz po slubie zajelo to dokladnie 7 miesiecy (nie mialam interview) ;)

Mieszkany w Nowym Jorku i ponoc tu kolejki są największe - znajoma wysyłała papiery w czerwcu ubiegłego roku i jeszcze czeka.

I pytanie - po jakim czasie moge ubiegac sie o obywatelstwo? Po 5 czy po 3 latach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

18 minut temu, MoniaS napisał:

Ale tej stałej? 

nie - 3 lata od zostania rezydentem - czyli jezeli mialas 2 letnia, od uzyskania tejze - a dokladnie 3 lata od daty resident since na GC - natomiast zeby z tego skorzystac trzeba byc malzonkiem obywatela pelne 3 lata (obydwa warunki musza byc spelnione)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałam wczoraj pakiet z ambasady. Dzisiaj dzwoniłam aby wyznaczyć nowe spotkanie, bo na moim profilu wszytsko poznikało i była tylko informacja "brak wyznaczonych spotkań wizowych". Pani mnie poinformowała ze musi napisać jakas prośbę gdzies tam i dostanę na maila informacje ze juz sie mogę znów umawiać. Wiec znów mam czekać... 2-3 dni. A potem ponoć mogę wyznaczyć spotkanie online na profilu przez opcje nowy wniosek/wyznacz spotkanie. Troche sie boje bo juz raz to schrzaniłam... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Edycja do poprzedniego posta- dostałam dzisiaj maila i ustawiłam sobie rozmowę na poniedziałek :) w mailu było wszytsko wyjaśnione jak to zrobic. Dostałam tez nowe potwierdzenie ktore musze wydrukować i zabrać ze soba na rozmowę.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12 godzin temu, Patipitts napisał:

Edycja do poprzedniego posta- dostałam dzisiaj maila i ustawiłam sobie rozmowę na poniedziałek :) w mailu było wszytsko wyjaśnione jak to zrobic. Dostałam tez nowe potwierdzenie ktore musze wydrukować i zabrać ze soba na rozmowę.

Powodzenia! Daj znac jak poszla rozmowa :) Ja nadal czekam na pakiet 3.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 godzin temu, Patipitts napisał:

Yeyyy, super!! :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mimo, że wyjeżdżam dopiero jesienią, powoli zaczynam szukać biletów. I teraz zastanawiam się, czy lepiej kupić bilet w jedną stronę (które są mega drogie) czy w dwie strony i powrotny przebookować na przyszły rok (na odwiedziny w Polsce)? Jak to robiłyście? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

jak kupisz bilet roczny to tak możesz zrobić przy innych opcjach tak nie wyjdzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Godzinę temu, Patipitts napisał:

Wiza przyznana :)  

Gratulacje! Moglabys opisac jak przebiegla rozmowa?Czy dlugo to trwalo? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne :) byłam na miejscu jakos chwile przed 8:30, po wejściu dostałam naklejkę na paszport od tnt i zostałam skierowana do okienka nr 13 po numerek. Tam byłam wzywana 2x aby dać dokumenty wszystkie a potem na odciski. Potem czekałam na rozmowę z konsulem. Przede mną było ok 6 osób, dwa okienka otwarte. Rozmawiałam z miłym panem konsulem, pochodził ze stanu w którym sie poznaliśmy wiec troche pozartowalismy i wymieniliśmy kilka uprzejmości. Zapytał mnie jak sie poznaliśmy, kiedy ostatnio sie widzieliśmy i czym zajmuje sie mój narzeczony oraz co najbardziej w nim lubię. Zapytał tez kiedy planujemy ślub i czy zamierzam pracować na wizie k1. Oczywiście zaprzeczyłam. Wiza przyznana. Całość zajęła równo 2h. Zabawne było to ze pani z okienka gdzie pobierano odciski i dokumenty mnie "kojarzyła" z tego całego zamieszania z umawianiem :P niezły ubaw tam ze mnie musieli mieć bo sie śmiała "o, to pani" :D strasznie sie denerwowałam ale nie było czego, nie musiałam pokazywać żadnych dokumentów finansowych oprócz i-134, o co sponsora nawet nie zapytali co mnie zdziwiło. Także moja cała dokumentacja sie nie przydała :P wzięli tylko te dokumenty wymienione w pakiecie 3. Powodzenia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
36 minut temu, Patipitts napisał:

Jasne :) byłam na miejscu jakos chwile przed 8:30, po wejściu dostałam naklejkę na paszport od tnt i zostałam skierowana do okienka nr 13 po numerek. Tam byłam wzywana 2x aby dać dokumenty wszystkie a potem na odciski. Potem czekałam na rozmowę z konsulem. Przede mną było ok 6 osób, dwa okienka otwarte. Rozmawiałam z miłym panem konsulem, pochodził ze stanu w którym sie poznaliśmy wiec troche pozartowalismy i wymieniliśmy kilka uprzejmości. Zapytał mnie jak sie poznaliśmy, kiedy ostatnio sie widzieliśmy i czym zajmuje sie mój narzeczony oraz co najbardziej w nim lubię. Zapytał tez kiedy planujemy ślub i czy zamierzam pracować na wizie k1. Oczywiście zaprzeczyłam. Wiza przyznana. Całość zajęła równo 2h. Zabawne było to ze pani z okienka gdzie pobierano odciski i dokumenty mnie "kojarzyła" z tego całego zamieszania z umawianiem :P niezły ubaw tam ze mnie musieli mieć bo sie śmiała "o, to pani" :D strasznie sie denerwowałam ale nie było czego, nie musiałam pokazywać żadnych dokumentów finansowych oprócz i-134, o co sponsora nawet nie zapytali co mnie zdziwiło. Także moja cała dokumentacja sie nie przydała :P wzięli tylko te dokumenty wymienione w pakiecie 3. Powodzenia!

Super, dzieki! Ja nadal czekam na pakiet 3:wacko: mam nadzieje ze juz niedlugo. Powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, Patipitts napisał:

Wiza przyznana :)  

Super! Kiedy wylot? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
47 minut temu, ilon napisał:

Super! Kiedy wylot? 

Pomyślisz ze wariatka ale ja chce jak najszybciej, bo moj brat leci za tydzień juz z dziewczyna i chce z nimi Haha :D wiec jak dostanę paszport do konca tygodnia to szybko kupuje bilet na ten sam lot i za tydzień lecę :P w następny poniedziałek :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzis dostałam paszport, bilet zakupiony, wylot w poniedziałek :) tak jak sobie wymyśliłam na samym poczatku, plan zrealizowany :) lecę z bratem i jego dziewczyna :) 

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 21/06/2017 o 16:16, Patipitts napisał:

Dzis dostałam paszport, bilet zakupiony, wylot w poniedziałek :) tak jak sobie wymyśliłam na samym poczatku, plan zrealizowany :) lecę z bratem i jego dziewczyna :) 

Super, gratulacje! Jaki stan?

Wczoraj otrzymalam pakiet 3 wiec niedlugo umówienie rozmowy. Narzeczony przeslal mi I-134 z oryginalnym podpisem ale dokumenty z banku oraz od pracodawcy sa zeskanowane czy to nie bedzie problem?

Drugie pytanie, jakie dokumenty trzeba miec przy sobie na lotnisku? Oczywiscie paszport, rentgen ale czy koperte po przyznaniu wizy otrzymuje sie od razu u konsula czy przychodzi poczta?

Z gory dzieki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Justyna_ napisał:

Super, gratulacje! Jaki stan?

Wczoraj otrzymalam pakiet 3 wiec niedlugo umówienie rozmowy. Narzeczony przeslal mi I-134 z oryginalnym podpisem ale dokumenty z banku oraz od pracodawcy sa zeskanowane czy to nie bedzie problem?

Drugie pytanie, jakie dokumenty trzeba miec przy sobie na lotnisku? Oczywiscie paszport, rentgen ale czy koperte po przyznaniu wizy otrzymuje sie od razu u konsula czy przychodzi poczta?

Z gory dzieki :)

Dzieki :) narazie jadę do Maine bo tam moj narzeczony pracuje przez wakacje, potem wracamy do GA. 

GRATULACJE pakietu 3 :) teraz pójdzie szybciutko. Dokumenty od pracodawcy moga byc skopiowane, ja nie musiałam w ogole nic pokazywać, moze ty tez nie bedziesz musiala.

na lotnisku trzeba miec tylko paszport i żółta kopertę, ktora przychodzi poczta razem z paszportem (Ew odbierasz w punkcie tnt, zalezy jak sobie wybrałaś opcje odbioru). Ja oprocz tego biorę wszystkie dokumenty ktore do tej pory zgromadziłam bo przydadzą mi sie do AOS, czyli biorę kopie pakietu o K1, dokumenty finansowe bo i tak sie nie przydały wiec wszystko mam, moje dyplomy ukończenia szkoły (nie wiem czy sie przydadzą, ale moze pózniej bede kombinowac), akt urodzenia, zdjęcia wizowe, biorę tez akt chrztu bo chcemy pózniej załatwić slub kościelny, dowody zwiazku, wszystkie boarding passes jakie zebrałam do tej pory z podróży do USA itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 6/19/2017 o 11:22, Patipitts napisał:

Pomyślisz ze wariatka ale ja chce jak najszybciej, bo moj brat leci za tydzień juz z dziewczyna i chce z nimi Haha :D wiec jak dostanę paszport do konca tygodnia to szybko kupuje bilet na ten sam lot i za tydzień lecę :P w następny poniedziałek :) 

Szalona :D Powodzenia! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 7.06.2017 o 18:54, Asiula1982 napisał:

Ja takze mialam ten sam problem z umawianiem sie na rozmowe w Ambasadzie. O ile dobrze pamietam, nie dzwonilam nawet do helpdesku z CGI- tylko wyslalam wiadomosc wyjasniajac,ze zaczelam umawiac spotkanie w Ambasadzie przed wypelnieniem wniosku ds-160, dlatego tez na wydruku potwierdzenia widnial numer wniosku o wize turystyczna. Problem zostal rozwiazany nastepnego dnia.

Hej,

Tak samo jak uprzedzała Patipitts system przypisał mi dzisiaj błędny numer formularza DS-160 na potwierdzeniu umówienia rozmowy.

Nie umawiałam spotkania przed wypełnieniem wniosku i trzymałam się instrukcji: 1: Opłata wizowa 2. Wypełnienie DS160 3. Umówienie spotkania

Zdecydowanie wina jest po ich stronie. Musiałam dzwonić na helpdesk wtedy poprawili i wysłali nowe potwierdzenie umówienia na spotkanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz