Skocz do zawartości

Joint Sponsor - Wypelnienie I-864


Rekomendowane odpowiedzi

Tru, czy moglbys podpowiedziec jeszcze jedna rzecz?

I. W czesci 3 "Information on the immigrant(s) you are sponsoring" zarowno dla mnie i dla joint sponsor odpowiednia rubryka bedzie "I am sponsoring the principal immigrant named in part 2 above" Prawda?

Nie rozumiem tylko odpowiedzi Yes and No (Applicable only in cases with two joint sponsor). Jesli zaznaczylam ze to ja jestem glownym sponsorem (joint sponsor zaznaczyl to samo) to oboje powinnismy zaznaczyc Yes?

W pytaniu 9 "I am sponsoring the following family mambers immigrating at the same time or within 6 months of the principal immigrant named in Part 2 above. Do not include any relative listed on a separate visa petition" oboje (ja i joint sponsor) nie zaznaczamy juz nic, poniewaz odpowiedzielismy na to pytanie w punkcie 8 prawda?

II. Punkt 24 My current annual household income. Moj maz nie wykazuje zadnych dochodow poniewaz rozlicza sie w PL nie w Stanach. A poniewaz sponsoruje go ja i joint sponsor oboje zaznaczamy punkt "e" czyli "The person listed above........... does not need to complete form I-864A because he/she is the intending immigrant and has no accompaying dependents. Prawda?

Bardzo prosze, popraw mnie jesli sie myle, i dziekuje z gory za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jako ze powyzsza kwestie rozszyfrowalam, mam teraz pytanie strict podatkowe. Blagam jesli ktos zna odpowiedz o odpisanie bo nie mam kogo zapytac jesli chodzi o ta kwestie. Wszyscy znajomi uzywali w tych celach prawnikow i nie bardzo mam sie gdzie udac o porade.

I. W 2009 roku pracowalam na W2 - czyli w tym przypadku przedstawiam moje W2 wraz z forma 1040A ktora zawiera dwie strony, prawda? Jako moj income podaje dane z linijki "This is your adjusted gross income", prawda? Do tego dolaczam zeskanowane forme W2 i rok 2009 jest juz wypelniony, czy sie myle?

II. W 2010 roku pracowalam na W2 i 1099 - czyli w tym przypadku przestawiam W2 i 1099 wraz ze Schedules, prawda? I jako moj income podaje rowniez dane z linijki "This is your adjusted gross income" prawda?

III. W roku 2011 pracowalam juz jako 1099 wiec to nalezaloby zrobic jak powyzej, chyba....

Gubie sie w tym i prawie miesiac przebimbalam bo naprawde nie wiem z ktorej strony to ugryzc. Jesli ktos zna odpowiedz blagam, pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie ktos kto sie na tym zna powinien spojrzec w Twoje dokumenty. Trzeba by zobaczyc rozliczenie wspolsponosora aby w ogole zabrac sie za wypelnienie dokumentow. Tutaj nie ma pytan i odpowiedzi typu A, B, C ktos Ci powie, ze ta odpowiedz jest prawidlowa - tutaj masz KONKRETNE pytania i, tak jak wspomnialam, trzeba zobaczyc rozliczenia aby sie upewnic, ze to co piszesz jest w porzadku - w innym razie albo bedziesz mial maz problem w ambasadzie albo NVC wstrzyma sprawe.

Jesli chodzi o Twoje rozumowanie co zaznaczyc, to jest ono niepoprawne (z tego co czytam jak interpretujesz formularz). Inna rzecz, ze my nawet nie wiemy jakie rozliczenie ma wspolsponsor, czy ma kogos na rozliczeniu, czy komus juz podpisywal dokumenty, czyj dochod jest jego calkowitym dochodem itd.

Popros kogos aby spojrzal na to co masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

Ja skladam aplikacje tylko na meza. Joint-sponsor ma meza i dziecko i niemaly dochod i nigdy nikogo nie sponsorowal.

Jako ze wiem ze mam za maly dochod chce wyslac moj AOSi joint-sponsora AOS razem. Czy powinnam wyslac tylko moj i czekac na odpowiedz zeby doslac dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...