Skocz do zawartości

Czy Abym Starał Się O Wizę K-1 Moja Narzeczona Musi Mieć Obywatelstwo?


Invisible15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja narzeczona ma zieloną kartę. Pierwszą dostała na 2 lata, rok temu ją przedłużyła i dostała kolejną na 10 lat. Wychodzi na to, że za 2 lata może juz starać się o obywatelstwo.

Ja pracuję w Anglii, starałem się już o wizę turystyczną i mi jej odmówiono.

Stwierdziliśmy razem, że lepiej byłoby, gdyby ona zamieszkała u mnie w Londynie i raz na pół roku by latała do USA, by nie stracić szansy na obywatelstwo.

I tu mam wątek.

Nastraszyli nas, że narzeczona musi posiadać 5 pełnych lat pobytu w USA, żeby ubiegać się o obywatelstwo.

Czy to prawda, że jeśli wyjedzie do mnie załużmy na 4 miesiące, to ten czas się nie liczy i będzie musiała siedzieć tam 5 lat i 4 miesiące, żeby otrzymać obywatelstwo?

Czy może normalnie do mnie przylatywać regularnie i wracać tam raz na kilka miesięcy i normalnie bedzie mogła starać się o obywatelstwo za 2 lata?

Jak to jest?

Nie wyobrażam sobie związku, w którym byśmy musieli czekać na siebie 2 lata.

Nie wiem, czy mnie rozumiecie, ciężko mi się określić z tym wątkiem.

Czekam na szczere odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zielona karta była ważna 2 lata, więc to chyba nie z loterii, prawda?

W przypadku otrzymania GC z loterii o obywatelstwo można się starać po 5 latach od otrzymania GC z tym, że na terenie USA należy być 30 miesięcy w przeciągu tych 5 lat...

"Proces uzyskiwania obywatelstwa USA nazywa się „naturalizacją”. O naturalizację mogą ubiegać się osoby, spełniające następujące wymagania:

- Mieszkają na terenie USA przez co najmniej pięć lat jako stali rezydenci (lub trzy lata w przypadku ślubu i zamieszkiwania z obywatelem USA).

- Są obecne w USA przez co najmniej 30 miesięcy w ciągu ostatnich pięciu lat (lub 18 miesięcy z ostatnich trzech lat w wypadku małżeństwa i zamieszkiwania z obywatelem USA).

- Mieszkały w danym stanie lub dystrykcie USCIS przez co najmniej trzy miesiące przed złożeniem wniosku."

Niestety nie wiem czy nie jest tak, że jeżeli urzędnikowi nie spodoba się to, że Twoja narzeczona wyjeżdżała z kraju na kilka miesięcy (nie płaciła podatków) to nawet pomimo tych 30-u miesięcy spędzonych na terenie USA, może odrzucić jej wniosek w procesie naturalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o obywatelstwo może się starać po 5 latach od uzyskania zielonej karty.

Tu masz warunki, jakie musi spełnić, żeby zostać obywatelem:

Eligibility Requirements

Nie będzie mogła siedzieć u Ciebie, a do Stanów wlatywać raz na kilka miesięcy. Taki manewr może pomóc w utrzymaniu zielonej karty (ale też do czasu, aż urzędnik imigracyjny nie stwierdzi, że zielona karta jest wykorzystywana niezgodnie z przeznaczeniem), ale do otrzymania obywatelstwa zdecydowanie nie wystarczy.

Edit: Przeniosłam temat, bo nie miał nic wspólnego z loterią wizową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie związku, w którym byśmy musieli czekać na siebie 2 lata.

Nie wiem, czy mnie rozumiecie, ciężko mi się określić z tym wątkiem.

Czekam na szczere odpowiedzi.

Obywatelstwo to jedno, drugie to po jakim czasie moze wyslac petycje na malzonka / narzeczonego (jezeli otrzymala GC przez malzenstwo) i jakie masz szanse na jej zatwierdzenie (dla ulatwienia dodam ze znikome)...

Co do Twojego pytania - przeczytaj dokladnie physical presence requirements w linku podanym przez Joanne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej poprostu wziąć ślub, na razie czysto formalny, Ty dostaniesz GC, a potem jak będziecie gotowi zrobić prawdziwą bibę z weselem :)?

Nie łatwiej, bo jeśli ona dostała zieloną kartę przez męża, to - jeśli się nie mylę - nie może sponsorować swojego nowego męża wcześniej, niż 5 lat od momentu uzyskania swojej zielonej karty (czy od rozwodu? nie jestem pewna, a nie mam teraz czasu, żeby szukać dokładniejszych informacji na ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumie podobne pytanie wiec nie zakladam nowego tematu. Wiec, gdybym wyjechala teraz z usa i nie wrocila przez rok to najprawdopodobniej strace zielona karte ( ktora otrzymalam przez malzenstwo) to jedno ale czy jesli chcielibysmy wrocic do stanow za jakies 5-6 lat juz tak na dobre to czy beda duze problemy z uzyskaniem nowej zielonej karty ( poprzez sponsorowanie malzonki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...