Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niech tylko nigdy nic Ci z Polski nie wysylaja listem poleconym! Moi rodzice wyslali mi dodatkowa kopie mojego aktu urodzenia listem poleconym zamiast po prostu priorytetem i do USA doszedl w dwa dni, ale tutaj z sortowni do mnie szedl ponad miesiac i myslalam, ze go zgubili. Ale w koncu nagle doszedl. I slyszalam od innej osoby podobna historie z listem poleconym z Polski, wiec lepiej tego unikac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Yay. Po tym jak naczytalam sie na V J o problemach jakie ludzie maja z wyrobieniem SSN troche sie matwilam o swoja wizyte. A tu prosze, wszystko bez problemow. Poszlam do biura niecale 2 tygodnie po przylocie :) Co do poczty polskiej i wysylaniem rzeczy do US - najgorsze skojarzenia - jak wyslalam paczke z rzeczami to polowa po drodze "magicznie" zaginela :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wybaczcie jesli pytanie pojawia sie po raz kolejny, ale przekopujac sie przez watek, nie znalazlam informacji na ten temat, mianowicie, czy na wizie narzeczenskiej faktycznie mozna pracowac?

na stronie ambasady znalazlam takie info:

Urząd Imigracyjny (USCIS) może przyznać osobie posiadającej wizę narzeczeńską pozwolenie na podjęcie pracy w USA przed zawarciem przez nią związku małżeńskiego. W celu otrzymania pozwolenia na pracę, należy złożyć formularz I-765 w biurze USCIS właściwym dla miejsca planowanego zamieszkania w Stanach Zjednoczonych. Pytania dotyczące możliwości zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych należy kierować do USCIS.

czy ktos ma jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy prawo jazdy też lepiej sobie wyrobić jeszcze przed ślubem? Czy można spokojnie po ślubie (zakładając, że I-94 jest wciąż ważne rzecz jasna). Tzn czy nie ma potem jakiś cyrków jak w przypadku SSN, że trzeba mieć pozwolenie o pracę? Druga kwestia to to, że SSN już mam ale na panieńskie nazwisko - czy będąc po ślubie musze najpierw zgłosić w biurze Social Security, że zmieniłąm nazwisko czy mogę od razu przystąpić do prawa jazdy?

Chodzi o to, że najpierw wolałabym załatwić ślub i dokumenty do AoS a dopiero potem na spokojnie przystąpić do prawa jazdy. Z drugiej strony nię chcę czekać, aż do otrzymania pozowolenia o pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawa jazdy, to chyba zalezy od tego w jakim Stanie mieszkasz. Niektore Stany moga wymagac I-94, inne juz zielonej karty lub EAD. Co do SSN - wymiana samej karty to kwestia bardziej estetyki, z tego co wiem. Numer pozostaje rzecz jasna ten sam, a karty nikomu pokazywac nie musisz. Od ciebie zalezy czy chcesz tam miec nazwisko panienskie czy po mezu (a przynajmniej taka informacje znalazlam na VJ :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...