Skocz do zawartości
jkb

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.

Recommended Posts

Ja pojechalam z jedna walizka i nie mialam problemu. Polowe walizki zajela moja sukienka slubna. Wszystko mozesz sobie kupic jak bedziesz na miejscu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak weź tylko to w czym ostatnio chodziłaś. Resztę kupisz tu jak zechcesz. A tak przy okazji nikt nie zwróci uwagi jak jesteś ubrana. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pakuję się w dwie walizki. Jedną zabiera mój narzeczony i jego rodzina, jak tu będą na wakacje, a drugą ja. Nie wyobrażam sobie zostawić tutaj np. drogiej kurtki zimowej czy skórzanych butów, które posłuzą mi jeszcze wiele lat. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz 23 kg jeśli masz wykupiony bagaz i to musi być jedna walizka. Ja kupiłam taką ogromną walize i spoko sie zamieściła i kurtka i swetry. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, MoniaS napisał:

Masz 23 kg jeśli masz wykupiony bagaz i to musi być jedna walizka. Ja kupiłam taką ogromną walize i spoko sie zamieściła i kurtka i swetry. 

Narzeczony i rodzina bedzie na oddzielnym bilecie przeciez - tak na moje oko...

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sie przeprowadzalam na kilka razy. Przed przeprowadzka bylam dwa razy i zostawilam wiekszosc rzeczy, moja gorsza polowka byla raz na swieta i zabrala troche moich rzeczy, potem ja sie przeprowadzalam i zabralam sporo, a reszte przywiozla moja rodzina jak przylatywali na slub. Popakuj rzeczy ktore potrzebujesz na juz i zabierz ze soba, a reszte w kartony i przy okazji zawsze ktos cos moze przywiezc ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, MoniaS napisał:

Nie wiem do którego stanu się wybierasz ale np. w Oregonie zimowa kurtka jest do niczego nieprzydatną. Na ostatnią Pasterke poszedłem w samym gajerku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, MoniaS napisał:

Tak, wiem, ja biorę jedną 23kg, a drugą mój narzeczony, też 23kg. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 godziny temu, margherita_s napisał:

Tak, wiem, ja biorę jedną 23kg, a drugą mój narzeczony, też 23kg. 

A nie powinnaś mieć czasem jednej walizki 23kg jako bagaż rejestrowany, druga walizka 8 kg jako bagaż podręczny i mała torba na laptop ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, BartekWSH napisał:

A nie powinnaś mieć czasem jednej walizki 23kg jako bagaż rejestrowany, druga walizka 8 kg jako bagaż podręczny i mała torba na laptop ?

Ale co to ma do rzeczy? Tak, ja będę miała to wszystko, ale chodzilo mi o to, że w jedną walizkę 23 kg się nie zmieszczę, dlatego kolejną (też moją) bierze mój narzeczony z rodzicami, którzy niedługo przylatują do Polski (będzie ich troje, a pakują się w 2 walizki 23kg, więc mogą bezpłatnie wziąć jeszcze jedną, dzięki temu ja nie muszę płacić za dodatkowy rejestrowany bagaż).

Edytowane przez margherita_s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, margherita_s napisał:

Ale co to ma do rzeczy? Tak, ja będę miała to wszystko, ale chodzilo mi o to, że w jedną walizkę 23 kg się nie zmieszczę, dlatego kolejną (też moją) bierze mój narzeczony z rodzicami, którzy niedługo przylatują do Polski (będzie ich troje, a pakują się w 2 walizki 23kg, więc mogą bezpłatnie wziąć jeszcze jedną, dzięki temu ja nie muszę płacić za dodatkowy rejestrowany bagaż).

Walizka dodatkowa to tylko 100$, ja ciagle do PL latam z dwoma co to za roznica 100$ w ta czy tamta skoro sie boisz, ze sie nie zabierzesz ze wszystkim :) Ja od 8 lat sie z PL wyprowadzam i ciagle cos zwoze heheh

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

Ja tez bym nie dala $100 za dodatkowa torbe, bo moje ubrania to nawet by tyle warte nie byly :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam kiedyś sprawdzałem i niestety niewiele taniej ~100$ za paczkę do USA, tylko waga większa .Także też się nie bardzo opłaca :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

38 minut temu, Łukasz90 napisał:

Sam kiedyś sprawdzałem i niestety niewiele taniej ~100$ za paczkę do USA, tylko waga większa .Także też się nie bardzo opłaca :/

Za całkiem sporą paczkę morską Chicago - Kraków zapłaciłam niedawno niewiele ponad 25 dolarów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja obliczałem taką na ok. 50kg (2 walizki):

Polamer 95.36$

Polonez 108.20$

Edytowane przez Łukasz90

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, Łukasz90 napisał:

Ja obliczałem taką na ok. 50kg (2 walizki):

Polamer 95.36$

Polonez 108.20$

A to zwracam honor, moja paczka tyle nie ważyła choć była duża :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie, jakim cudem wam się udało spakować w jedną czy dwie walizki? Ja to mam od groma gratów, których nie wyobrażam sobie nie zabrać - dokumenty, pamiątki, zdjęcia rodzinne, biżuteria, zabawki dziecka, buty, pościel.... czy wy wszystko to wyrzuciliscie żeby kupić nowe w US? Pytam serio... takie rzeczy jak toster, grill elektryczny czy rower też zamierzam tutaj sprzedać przed wyjazdem, tak jak i samochód, ale nadal jest sporo rzeczy które chce zabrać i których nie da się wymienić na nowe - typu ulubiony kubek czy pamiątkowe zdjęcia czy album ślubny. O ciuchach nawet nie wspomnę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja większość rzeczy kupiłam sobie na miejscu. Brałam mało ubrań więc jakieś pamiątki czy dokumenty spokojnie też się w walizkę zmieściły. Pościeli bym na pewno nie brała... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w przypadku ew. wylosowania robię tka samo ciuchy podobnej jak nie lepszej jakości , na dodatek tańsze.Także ubranie na 7 do max 14 dni ( na miejscu jest sporo miejskich pralni).  Pamiątek nie mam w ogóle.Ewentualnie odżałuje na jedną wyżej opisaną paczkę .

Jak nie mieścisz się za pierwszym razem to kiedyś jeszcze przyjedziesz do Polski , lecisz z pustą walizką a wracasz z pełną , nie musisz wszystkiego brać na jeden raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie i przylece jeszcze odwiedzić rodzine, ale nie zamierzam zostawiać tu jakichś rzeczy po sobie i rodzinie bo i gdzie to trzymać? Mamie z domu graciarni robić nie chce, zreszta chce to wszystko zabrać... dziwie się tylko że tylko ja taki sentyment mam do swoich rzeczy a wy wszystko wyrzucacie i nowe kupujecie ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, ja jak sie przeprowadzalam to mialam 23 lata. Wiec jakos nie mialam zbytnio wielkiego dobytku :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wyszłam z założenia że zaczynam nowe życie. Nie było sensu brać ze sobą swojego "starego" życia. Nie oklamujmy się, każdy przedmiot można odkupić. Zdjęcia dużo miejsca w walizce nie zajmują ale wszystko inne jest dość zbędne. 

Jak chcesz to zawsze możesz wysłać jakieś rupiecie pocztą.  :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Pewnie i przylece jeszcze odwiedzić rodzine, ale nie zamierzam zostawiać tu jakichś rzeczy po sobie i rodzinie bo i gdzie to trzymać? Mamie z domu graciarni robić nie chce, zreszta chce to wszystko zabrać... dziwie się tylko że tylko ja taki sentyment mam do swoich rzeczy a wy wszystko wyrzucacie i nowe kupujecie ;) 

Cytat z Fight Club: "Things you own end up owning you" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz