Skocz do zawartości

Po Przyjeździe - Co Można Bez Ssn, Jak Wyrobić Ssn, Prawo Jazdy, Ubezpieczenie Samochodu, Konto W Banku, Transport Rzeczy, Itp.


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Zaczynam kompletować swoją dokumentację do AOS. Przekopałam się przez ten wątek i dziękuję wszystkim, którzy z najdrobniejszymi szczegółami opisują wszystko krok po kroku. :)

Podsumowując zebrane informacje, chciałabym Wam zadać kilka pytań/doprecyzować

Z podaniem wysyłam wyłącznie kopie dokumentów?

Czy odpis zupełny aktu urodzenia musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego, czy mogę zrobić to sama?

Jak długo od momentu wysłania podania czekaliście na pozwolenie o pracę?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odpis zupełny aktu urodzenia musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego, czy mogę zrobić to sama?

ja do swojego i130 mialam akt urodzenia mialam przetlumaczony przez kuzynkę z US, zatwierdzony przez kuzyna (ma uprawnienia notariusza w US). W razie czego napisz do mnie, to podeśle Ci wzór oświadczenia, które kuzynka załączyła do tłumaczenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukalam wlasnie info na forum odnosnie zmiany nazwiska po slubie i troche to dla mnie dziwne, hehe. Nie mam jeszcze wyrobionego SSN ani prawa jazdy, bede zalatwiac wszystko po slubie. Wiec moje pytanie brzmi, kiedy udam sie do biura celem wyrobienia SSN to mam po prostu wpisac juz nazwisko meza, jako moje i to tyle? Moge zaczac uzywac juz tego nazwiska bez zalatwiania jakis innych dziwnych rzeczy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalam wlasnie info na forum odnosnie zmiany nazwiska po slubie i troche to dla mnie dziwne, hehe. Nie mam jeszcze wyrobionego SSN ani prawa jazdy, bede zalatwiac wszystko po slubie. Wiec moje pytanie brzmi, kiedy udam sie do biura celem wyrobienia SSN to mam po prostu wpisac juz nazwisko meza, jako moje i to tyle? Moge zaczac uzywac juz tego nazwiska bez zalatwiania jakis innych dziwnych rzeczy? ;)

Wez ze soba akt slubu jako dowod zmiany nazwiska. Jak pojdziecie po marriage license to urzednik/-czka bedzie pytac o zmiane nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sama przetłumaczyc akt urodzenia i dołączyć odpowiednie oświadczenie - ja tak zrobiłam do I-130. Mogę Ci podesłać wzór ;)

Tu nie ma chyba instytucji tłumacza przysięgłego. Tłumaczenia takich aktów może dokonać każdy byle oświadczył i podpisał że jako znający obydwa języki gwarantuje że tłumaczenie jest poprawne. Poza tym, istytucja Publicznego Notariusza jest tu bardzo powszechna i każdy tutejszy Polak a także Amerykanin zna jakiegoś. Sam znam i pijam wódkę z trzema. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...