Skocz do zawartości

Program Internship - Rady W Znalezieniu Praktyk


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Siedzę w temacie już od kilku miesięcy, aczkolwiek takiego rzetelnego, skumulowanego szukania praktyk będzie około 3-4 tygodni (wysłałem ponad 200 aplikacji).

Prośba zatem do użytkowników forum, znacie jakieś dobre strony gdzie można szukać praktyk? Korzystałem już naprawdę z wielu (te co podają pośrednicy są w większości nieaktualne). Korzystałem z internships.com, vault, cragilist, globalplacement, indeed, monster i inne co mają w nazwie internship. Do tego też sporo szukałem po firmach, np w Nowym Yorku poprzez wyszukiwarkę manta.com, filtrując sobie po firmach np z branży finansowej.

Generalnie jest mi obojętne, czy w znalezieniu praktyk pomoże mi pośrednik, czy też znajdę sam. Rozmawiałem z biurem foster i thebestway, ale nic nie mieli lub fundacje z którymi współpracują nie miały miejsc.

Dodam, że skończyłem w tym roku studia magisterskie na kierunku Ekonomia, studiowałem też matematykę. Wiem, że angielski to warunek konieczny i myślę, że nie ma z tym problemu. Szukam ofert raczej w finansach, ewentualnie marketing albo analiza rynku/danych.

Bilans do tej pory wygląda tak, że odezwało się do mnie kilka firm, ale chcieli umówić się na rozmowę na miejscu (co odpada oczywiście). Miałem też ok. 5-6 rozmów przez skype, ale kończyło się albo tym, że ostatecznie nie mogli podjąć się współpracy z osobą na wizie J-1, albo oferowane stanowisko to była jakaś ściema (typu praca online), w każdym razie przećwiczyłem sobie chociaż wideokonferencje.

Jeżeli macie jakieś sugestie, co mogę jeszcze zrobić aby trochę dopomóc szczęściu (usunąłem ostanio z CV wpis, że pracowałem dla ambasady pakistańskiej, nie wiem czemu wcześniej o tym nie pomyślałem ;)), to będę wdzięczny.

Czy naprawdę tak trudno jest znaleźć praktyki nie jadąc do stanów? Nie mam tam żadnej rodziny/znajomych a i wyjazd na wizie turystycznej w celu szukania pracy raczej odpada.

Z góry dzięki za wszelkie komentarze i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chodziło mi o to, że nie wiadomo czy w ogóle w tym programie są oferty z takiej branży. Ja znam trochę osób ale wszystkie te osoby są z dziedzin technicznych. Ale ja też, więc może dlatego tylko takich znam.

Ale jakie oferty, ofert to szuka się samemu, ważne żeby praca pokrywała się z kierunkiem studiów. To nie jest work and travel.

Wszystkie informacje są tutaj: http://j1visa.state.gov/

dziedziny praktyk to: Administracja, Architektura, Bankowość, Doradztwo, Dziennikarstwo, Finanse, Hotelarstwo, Informatyka, Kierunki Inżynieryjne, Kultura, Marketing, Nauki społeczne, Prawo, Public Relations, Rolnictwo, Rybołówstwo, Sztuka, Telekomunikacja, Turystyka, Zarządzanie.

Jak się samemu znajdzie ofertę, to nie wazne czy techniczne czy nie, płacisz fundacji i jak mają miejsce to cię biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mam na myśli, że szuka się SAMEMU ale się nie znajduje ofert, których NIE MA (tak jak Ty właśnie nie znalazłeś).

Ale jak może nie być ofert? Nie rozumiem? Może się mylę, ale to chyba w Nowym Jorku znajduje się najsłynniejsza giełda świata i dzielnica finansowa. Ale fakt, tam chyba nikt nie pracuje w finansach.

Prosiłbym o nie spamowanie już więcej, chciałbym usłyszeć od kogoś jakieś sensowne porady, chociażby co do wyszukiwarek z oferatami pracy.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak może nie być ofert? Nie rozumiem? Może się mylę, ale to chyba w Nowym Jorku znajduje się najsłynniejsza giełda świata i dzielnica finansowa. Ale fakt, tam chyba nikt nie pracuje w finansach.

"Nie pracowanie w finansach" a "nie szukanie zagranicznych internów wymagających papierologii wizowej do pracy w finansach" to dwie różne rzeczy, nie sądzisz? Jakie korzyści miałaby mieć dana firma z zatrudnienia zagranicznego interna w finansach, w porównaniu do zatrudnienia interna lokalnego lub nie zatrudniania internów w ogóle? Może ofert nie ma, bo nikomu się to nie opłaca? Podsumowując, może twoim problemem nie jest to, że nie umiesz ofert znaleźć tylko to, że tych ofert nie ma. Ale nie wiem jak to jest - to tylko taki pomysł na potencjalną przyczynę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie pracowanie w finansach" a "nie szukanie zagranicznych internów wymagających papierologii wizowej do pracy w finansach" to dwie różne rzeczy, nie sądzisz? Jakie korzyści miałaby mieć dana firma z zatrudnienia zagranicznego interna w finansach, w porównaniu do zatrudnienia interna lokalnego lub nie zatrudniania internów w ogóle? Może ofert nie ma, bo nikomu się to nie opłaca? Podsumowując, może twoim problemem nie jest to, że nie umiesz ofert znaleźć tylko to, że tych ofert nie ma. Ale nie wiem jak to jest - to tylko taki pomysł na potencjalną przyczynę problemu.

Rozumiem twój punkt widzenia, na pewno chętniej zatrudniani będą lokalni praktykanci, dlatego właśnie pytam na tym forum, czy ktoś w podobnej tematyce wyjeżdzał na internship.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...