Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

miss.home a podalas adres e-mail bo tam przychodza wiadomosci co do badan i samej rozmowy.

Bo jak masz wyznaczona rozmowe to mozesz isc robic badania :)

Ojj ja dopiero do poczatku jestem, na NOA1 czekam... :)

Ale robie wstepny rekonesans jak to u nas w Polsce jest, bo mam wielka nadzeje ze nowe National Benefits Center w Overland Park, KS bedzie pracowal szybko i sprawnie!! :)

Generalnie wszystkie I-130 (te nie expedited i nie DCF) leza i sie kurzą, niezaleznie gdzie wyladowaly.. Srednia czasu oczekiwania w NBC/Lee's Summit to ok 8 miesiecy, wrr.

Natomiast I-129f/K1 sa zatwierdzane nawet po 19 dniach teraz! i z CSC i z TSC... Dosyć nie fair ze narzeczenskie sa szybciej eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 10 miesięcy później...

Witam :) moja sytuacja wyglada następująco, 1 lutego tego roku zawarłam związek małżeński z obywatelem Usa , po powrocie z Polski mąż złożył petycje I 130 dodam że sprawa rozpatrywana jest w Nebrasce . Na stronie USCIS pisze że sprawy tego typu są rozpatrywane do 5 miesięcy moje pytania są następujące : Czy sprawa w USCIS może potrwać dłużej niż jest tam napisane ? Ile przebiega proces w NVC? I jak długo może potrwać cały ten proces ??? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) moja sytuacja wyglada następująco, 1 lutego tego roku zawarłam związek małżeński z obywatelem Usa , po powrocie z Polski mąż złożył petycje I 130 dodam że sprawa rozpatrywana jest w Nebrasce . Na stronie USCIS pisze że sprawy tego typu są rozpatrywane do 5 miesięcy moje pytania są następujące : Czy sprawa w USCIS może potrwać dłużej niż jest tam napisane ? Ile przebiega proces w NVC? I jak długo może potrwać cały ten proces ??? proszę o pomoc

1. Tak, sprawa moze potrwac duzo dluzej niz jest to napisane na stronie USCIS - strony USCIS sa rzadko uaktualniane (bodajze ostatnia aktualizacja jest z 30 kwietnia) i wszystko zalezy od ilosci petycji w danym biurze, od tego jak wypelnione sa dokumenty, czy bedzie RFE itd.

2. NVC zalezy od tego jak sie pospieszycie, teraz troche zwolnilo, ok. 3-6 miesiecy do wizyty w ambasadzie jesli wszystko idzie bez pytan i bledow

3. Caly proces trwa ok. roku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za odpowiedz :) Mam jeszcze pytanie odnośnie RFE . Do jakiego czasu od zatwierdzenia petycji w USCIS można sie spodziewać że będzie potrzebne RFE? dodam że petycja została zatwierdzona 24 lutego. I w jaki sposób można sie dowiedzieć o statusie sparawy bo na stronie USCIS jest etap drugi "Initial Review" a dzwoniąc na infolinie mówią tylko że sprawa jest w toku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie ma żadnych etapów - najpierw leży na kupie, w którymś momencie zostaje zatwierdzona albo dostajesz RFE i tyle. Wydzwanianie gdziekolwiek to strata czasu. Czas zatwierdzenia możesz oszacować na podstawie innych w tym samym service center.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...