Skocz do zawartości

Samochód W Nyc Kupiony Na Wizę Turystyczną


spookymichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do osób które może mają doświadczenie w temacie zakupu samochodu używanego na wizę turystyczną.

Co muszę mieć i czy w ogóle mogę jako obcokrajowiec bez żadnego zameldowania zarejestrować i ubezpieczyć samochód.

Wartość samochodu 4-5 tys. $

Planuję sprzedać samochód po 3 miesiącach.

Wizę dostałem na 10 lat.

Mam 28 lat.

Polskie prawo jazdy od 10 lat.

Rozważam (przynajmniej na razie) dwie opcje albo startuję z NY albo z Chicago.

Jeśli ktoś wie czy duże są opłaty takiej operacji (zarejestrowanie, ubezpieczenie i sprzedaż)

Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje piszcie.

Za wszelkie rady i porad

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest najlepszy pomysł... Na wizie turystycznej nikt Ci nie zarejestruje bo nie masz stałego - legalnego pobytu. . Aż tak potrzebne Ci auto na 24h? Jeśli nie chcesz wynająć to kup coś co będzie jeździć. Za $1000 na pewno coś znajdziesz.

4-5 k na auto do użytkowania przez 3 miesiące to bezsens, nie zarejestrujesz go - nie sprzedasz

Domyslam się że chcesz przejechać część Ameryki. Jedyne rozwiązanie to wynajem. Przynajmniej bedziesz miał spokój, w niektórych Stanach można jeździc na krajowym przez kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do osób które może mają doświadczenie w temacie zakupu samochodu używanego na wizę turystyczną.

Co muszę mieć i czy w ogóle mogę jako obcokrajowiec bez żadnego zameldowania zarejestrować i ubezpieczyć samochód.

Wartość samochodu 4-5 tys. $

Planuję sprzedać samochód po 3 miesiącach.

Wizę dostałem na 10 lat.

Mam 28 lat.

Polskie prawo jazdy od 10 lat.

Rozważam (przynajmniej na razie) dwie opcje albo startuję z NY albo z Chicago.

Jeśli ktoś wie czy duże są opłaty takiej operacji (zarejestrowanie, ubezpieczenie i sprzedaż)

Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje piszcie.

Za wszelkie rady i porad

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Michał

Nie napisales jak dlugo chcesz zostac.Znajdziesz szybko kupca na te auto? Jak bedziesz chcial szybko sprzedac to duzo bedziesz musial opuscic z ceny i duzo na tym stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dzisiaj, ale w 2008 nie było problemów z rejestracją auta na wizie turystycznej. Nie było również problemów z ubezpieczeniem - przynajmniej w Chicago. Koszt to około 200 $ rejestracja i 200 $ ubezpieczenie na pół roku. Popieram to co napisał Brian2 - na 3 miesiące nie warto kupować auta za 3-4 tys. $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dzisiaj, ale w 2008 nie było problemów z rejestracją auta na wizie turystycznej. Nie było również problemów z ubezpieczeniem - przynajmniej w Chicago. Koszt to około 200 $ rejestracja i 200 $ ubezpieczenie na pół roku. Popieram to co napisał Brian2 - na 3 miesiące nie warto kupować auta za 3-4 tys. $

Wiem że na Florydzie trzeba miec zalegalizowany stały pobyt, w innym wypadku rejestracja nie miałaby sensu, ponieważ w razie jakiegoś zdarzenia, gliny nie wiedziałyby gdzie dana osoba mieszka na stałe.

Auto można wypożyczyć za naprawdę niezłą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Dzięki za odp.

Planuje przyjazd ok 20 stycznia i chcę przejechać USA z wschodu na zachód i z powrotem z zachodu na wschód.

Biletów jeszcze nie kupiłem ale myślę żeby zostać ok. 2,5 do 3 mieniący.

Rozglądałem się za wynajęciem samochodu ale przy przejechaniu 12 000 km i podróży przez różne stany minimalny koszt to 1,5 tys. $ Więc sobie pomyślałem że może kupno auta będzie lepszym rozwiązaniem. Następnie przy sprzedaży powiedzmy że jak bym kupił za 4 tys. $ a sprzedał za 2,5-3 tys. $ to by nie było źle.

A znacie jakieś długoterminowe wypożyczalnie za rozsądną cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...