Skocz do zawartości

Advanced Placement (Ap)&honors (Hp)


Rekomendowane odpowiedzi

OHS offers many Advanced Placement (AP) courses, as well as 1 Honors (HP) course, and a wide array of interesting and challenging academic electives. In addition, there are many concurrent enrollment college courses offered from the Peralta Colleges after school.

The AP Test Site Coordinator for the school is Carlos Padilla.

HP Courses

  • English 3 HP

AP Courses

  • English Literature and Composition AP
  • English Language and Composition AP
  • Calculus AB AP
  • Calculus BC AP
  • Statistics AP

  • Biology AP
  • Chemistry AP
  • Environmental Science AP
  • French 4 AP
  • Spanish 4 AP
  • US History AP
  • World History AP

Source: en.wikipedia.org

Możecie mi to wytłumaczyć (AP i HP)? [Chodzi o HS] Nie wiem o co w tym chodzi. Próbowałem już wiele razy się z tym zapoznać, nawet teraz szukałem w Google, ale nic mi z tego ciekawego nie wyszło. Wiem tylko, że trzeba mieć odpowiednią ilość tych "courses", ale nie wiem jaką, skąd się ona bierze? Czy to każda szkoła sobie ustala, czy district, czy jeszcze co innego ? Nie wiem też co znaczą te: "3 HP"; "AB AP"; "BC AP"; "4 AP" ? Wytłumaczcie mi to, bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W kilku krotkich zdaniach.

Advanced Placement czyli AP to klasy o rozszerzonym zakresie materialu czesto okrelane jako " na poziomie szkoly wyzszej". Koncza sie standaryzowanym egzaminem, ktorego wynik (jesli jest wystarczajaco dobry) uznawany jest przez szkole wyzsza i pozwala "zaliczyc" ten kredyt i kontynuowac nauke na wyzszym stopniu. Tak wiec AP przyspiesza nauke w college'u oraz oszczedza kase.

Honors, w przeciwienstwie do AP to klasy o rozszerzonym materiale, ale zakres materialu okresla indywidualnie nauczyciel w zaleznosci od szkoly. Honors dobrze wygladaja w podaniu do college'u natomiast nie maja zadnej mocy i nie licza sie jako kredyty na studiach.

3AP, 4AP - cyfry okreslaja kolejny kurs przedmiotu czyli "angielski 3 Advanced Placement", "hiszpanski 4 Advanced Placement".

Calculus AB - obejmuje jedynie pierwszy semester, Calc BC to pierwszy i drugi semestr - zaliczony AB pozwala na ogol zaliczyc 1 semestr college'u i rozpoczecie nauki od pozziomu Calc2, Calc BC AP to generalnie 2 semestry i rozpoczecie nauki z poziomu Calc3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jim Beam to swietnie wytlumaczyl, dodam tylko, ze po zakonczeniu AP, pisze sie egzamin, na ktorym dostaje sie stopnie (troche jak w Polsce) 5, 4, 3, 2. Te kursy (i egzaminy - bo mozna przerobic kurs AP, ale nie pisac egzaminu) NIE sa wymagane zeby dostac sie na studia. Ale oczywiscie, zeby dostac sie na bardziej konkurencyjnye uczelnie, wiekszosc aplikantow bedzie je miala, i bedzie miala wysokie stopnie, wiec te kursy wtedy sa bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda uczelnia dokladne wszystko ci pokaze na ich stronie internetowej. Tu naprzyklad jest lista przedmiotow wymaganych przez uniwersytet kalifornijski:

http://admission.universityofcalifornia.edu/freshman/requirements/index.html

Zauwaz, ze to sa wymagania dla Amerykanow. Dla cudzoziemcow, wymagania sa troche inne bo wiadomo ucza sie w innym systemie. Tu naprzyklad sa wymagania dla miedzynarodowych studentow ktorzy staraja dostac sie na universytet kalifornijski:

http://admission.universityofcalifornia.edu/international/applying-for-admission/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej zasadzie bylby ten ostatni rok w high school? Jezeli myslisz o rocznej wymianie szkolnej (exchange student) to nie, bylbys traktowany jako international student. (Liczy sie nie gdzie konczysz szkole, ale gdzie mieszkaja twoi rodzice.)

Ale jezeli z rodzina przeprowadzacie sie do Kaliforni, to tak, bylbys traktowany jako resident po roku mieszkania w Kaliforni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej zasadzie bylby ten ostatni rok w high school? Jezeli myslisz o rocznej wymianie szkolnej (exchange student) to nie, bylbys traktowany jako international student. (Liczy sie nie gdzie konczysz szkole, ale gdzie mieszkaja twoi rodzice.)

Ale jezeli z rodzina przeprowadzacie sie do Kaliforni, to tak, bylbys traktowany jako resident po roku mieszkania w Kaliforni.

Nie na zasadzie exchange, tylko na zasadzie wizy studenckiej (po prostu wyjazd edukacyjny, wszystko we własnym zakresie). Naprawdę liczy się gdzie mieszkają rodzice !? Ale przecież, jak się kończy HS, to się ma 19 lat, czyli jest się właściwie odpowiedzialnym za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby w ogole dostac wize studencka musisz pokazac, ze mozesz oplacic przynajmniej pierwszy rok studiow - chodzi o cene dla international student, wiec w rejonie $30-$60,000. To raz.

Tak, liczy sie gdzie mieszkaja rodzice - bo publiczne uczelnie sa utrzymywane z podatkow placonych przez podatnikow. Uczelnie nie beda ciebie uwazac jako "odpowiedzialnego za siebie" dopoki masz 24 lat i mozesz udokumentowac ze rodzice ciebie nie utrzymuja.

http://www.ucop.edu/...s-undergrad.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...