Skocz do zawartości

Usafis- Green Card Lottery-Oszustwo


tilda789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przestrzegam przed oszustwem, tym razem telefonicznym.

Jakis czas temu, w sumie od niechcenia wpisalam swoje dane na stronie usafis.org, czego nawet nie pamietalam.

Wczoraj zadzwonila do mnie osoba z tej organizacji, pytala o wyksztalcenie, dlaczego chce wyjechac do Stanow itd.

Nie wzbudzialo to nawet moich podejrzen do czasu gdy zaczela domagac sie numeru mojej karty kredytowej (chodzilo o wplate 499 e).

Gdy odmowilam, pani nadal usilnie starala sie mnie przekonac, ze mam wyjatkowa szanse, ze gdyby chciala mnie oszukac, to

nie fatygowalaby sie przeciez telefonicznie poswiecajac mi tyle czasu itd. Gdy nadal obstawalam przy swoim, polaczyla mnie

ze swoim rzekomym menadzerem, ktory dobrze zorientowany, ze Polska jest teraz na liscie dopuszczonych krajow wszelkimi mozliwymi sposobami

probowal wymoc na mnie telefoniczne dokonanie trancakcji, na szczescie bez skutku.

To tak ku przestrodze!

pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wczoraj zadzwonila do mnie osoba z tej organizacji, pytala o wyksztalcenie, dlaczego chce wyjechac do Stanow itd.

Nie wzbudzialo to nawet moich podejrzen do czasu gdy zaczela domagac sie numeru mojej karty kredytowej (chodzilo o wplate 499 e).

Gdy odmowilam, pani nadal usilnie starala sie mnie przekonac, ze mam wyjatkowa szanse, ze gdyby chciala mnie oszukac, to

nie fatygowalaby sie przeciez telefonicznie poswiecajac mi tyle czasu itd.

nie wiem, jak tacy ludzie moga w takich organizacjach, firmach pracować :(

dzwoniąc do innych ludzi i wyłudzać kase,numery itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestroga przestroga a fakt faktem, ze wiekszosc szuka nierealnych odpowiedzi w swoich poszukiwaniach. Wiele osob pyta a i tak laduje na jakiej obiecujacej gruszki na wierzbie witrynie lub agencji.

Ludzie ewidentnie maja problem z rzeczywistoscia, za to placa.

A gdzie sie podzial zdrowy rozsadek!

if it sounds too good to be true it probably is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestroga przestroga a fakt faktem, ze wiekszosc szuka nierealnych odpowiedzi w swoich poszukiwaniach. Wiele osob pyta a i tak laduje na jakiej obiecujacej gruszki na wierzbie witrynie lub agencji.

Ludzie ewidentnie maja problem z rzeczywistoscia, za to placa.

A gdzie sie podzial zdrowy rozsadek!

if it sounds too good to be true it probably is

haha, right on, dude , right on

ale charakteru narodowego polakow nie zmienimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

aż głupio mi się przyznać ale chcąc uczestniczyć w loterii wizowej wypełniłem dane na stronie http://www.green-card-lottery-usa.org przy okazji wpłaciłem 39Euro za udział w rejestracji i nagle trafiam na to forum i stronę https://www.dvlottery.state.gov/

Nie bardzo wiem co teraz zrobić, bo wiadomo że jedna osoba nie może złożyć więcej niż 1 wniosku. Zatem jeśli złożę ponownie wniosek na stronie https://www.dvlottery.state.gov/ a okaże się że ta pierwsza strona to jednak nie oszuści i formularz z tamtej również został złożony to zostanę zdyskwalifikowany w konkursie.

Ktoś może pomóc w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze jestes bardzo mlody, z czasem sie nauczysz ze za bledysie placi, czasem bardzo sromotnie. I to nie znaczy ze jak bedziesz starszy nie bedziesz ich popelnial.

Po telefonie kierunkowym rozpoznaje ze lokalizacja firmy moze byc w manhattanie w NYC, ale nie musi bo kierunkowy numer moze byc rownie komorkowy wtedy nie musi byc w NYC. Niemniej zakladam, ze moze to byc biuro adwokackie, lub cos podobnego. Jesli sa "legalna firma" to odpowiedza ci na maila, w ktorym mozesz zapytac jaka masz gwarancje, ze twoj wniosek na visa lottery zostal poslany? Notabene domagaj sie tego.

Sprobuj pokorespondowac jesli ci nie odpowiedza i maja cie mocno i gleboko to zloz wniosek sam przez witryne rzadowa.

1 212 501 3743 or send us an e-mail at info@green-card-lottery-usa.org.

Ok mieszcza sie niby na Manhattanie

USA\GCLA (B 523)

545 8Th Avenue # 401

New York NY 10018

USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...