Skocz do zawartości

Nowe Ofiary Iec Uwaga Trzymajcie Sie Z Daleka Od Kanady


cazrny31

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy pomimo ze wyprowadzam sie z Kanady i jestem troszke zajety, to stwierdzilem ze jesli nawet jedna osobe uratuje od przyjazdu do tego kraju to bedzie to juz wiele.

Jestem tu od poltora roku , wczesniej mieszkalem w USa , i jak wielu czlonkow tego forum , pomimo ze Usa bylo i w mojej opini

nadal jest rajem , nie moglem zalegalizowac tam pobytu.Dlatego wybralem przyjazd tutaj , myslac ze te kraje sa do siebie podobne, i po 1, 5 roku nie moge uwierzyc jak bylem naiwny, czy jesli Polska graniczy z Niemcami to znaczy ze te kraje sa podobne ? czy jesli California graniczy z Meksykiem to znaczy ze te miejsca sa podobne ? do KAnady i Usa pasuje bardziej te drugie porownanie.

Drodzy jesli chcecie tu przyjechac powinniscie wiedziec o kilku rzeczach ktorych nie przeczytacie na stronach CIC.

Po PROGRAMIE WSPIERANIA MLODYCH LUDZI (SIC) CZYLI WYKORZYSTYWANIU MLODYCH WYKSZTALCONYCH LUDZI DO PRAC fizycznych PONIZEJ 8 DOLAROW PO PODATKACH , MOZECIE TU LATWO ZOSTAC, po roku dwoch otrzymacie ''swoje przepustki do raju ''

Nie potrzebujecie adwokatow imigracyjnych , wszyscy moi koledzy otrzymali papiery wypelaniajac druki samemu.Nie kosztuje to wiele.

Tylko pytanie czy bedziecie chcieli tu zostac.

Jesli myslicie ze Polska jest zla , to sie bardzo mylicie.

SLuzba zdrowia

W kanadzie jest brak jakiejkolwiek sluzby zdrowia, wszystko jest zalatwiane przez emergency (okolo 7 godzin czekania), i recepta na srodki przeciwbolowe, przyjazd karetki kosztuje kilkaset dolarow, kolejki do lekarza ( ginekolog zapisy za 4,5 miesiaca) , lekarstwa ??? krople 5 ml na zapalenie ucha 70 $ .

Tabletki antykoncepcyjne ? 60 $ , to jest najlepsze zwolnienie lekarskie (wypisanie go kosztuje 35 $ ).

(na podstawie doswiadczen mojej dziewczyny)

Zawsze przed szpitalem jest tez policja jesli ktorys z pacjentow chcialby dochodzic swoich praw, bylem swiadkiem

jak taki pacjent , odjechal na komende ........

Praca

Ok przejdzmy do pracy , jestem pomywaczem , bylym studentem SGH z ukonczonym dyplomem, w USa pracowalem w Banku, BAnk of America, tutaj niestety po 4 miesiacac poszukiwan obnizylem pulap , pracuje rowniez z inzynierem z Japoni ,z 6 letnim doswiadczeniem z zawodzie w kierunku budowa maszyn , i policjantem !!!!!!wszyscy jestesmy pomywaczami , polacy ktorzy tu ze mna przyjechali , magister SGGW na przyklad jest dostawca pizzy , na 1/4 etatu .

Wiekszosc prac oferowanych w Kanadzie, to prace na 1/3 lub pol etatu.

Zamieszkanie w Kanadzie

Ok to sie nazywa popularnie casting, my mieszkalismy przez 1.5 miesiaca w hotelu , znalezeienie mieszkania to oklo , 1, 5 miesiaca chodzenia na castingi , konkurencja jest olbrzymia , nieruchomosci , pokojow w piwnicach brak

na spotkania przychodzi okolo 300 , 400 osob w tym wielu kanadyjczykow, wiec po 1,5 miesiaca znalezlismy soja wymarzona piwnice.Mieszkanie w Hotelu (najtanszym kosztowalo nas 3500 $ .

JEsli chcesz wiedziec jak wygladaja domy w Kanadzie polecam google map street view , jesli sie pomylisz i bedziesz myslal ze to DZIELNICA PGR GDZIES WE WSCHODNIEJ POLSCE, NIE TO MUSI BYC KANADA

Podsumowanie,

Po poltora roku pracy tutaj stracilem okolo 15 tys $ oszczednosci ( z USa) , pracujac od poczatku do konca w jednej firmie,

od rana do nocy, zyjac oszczednie, kazde wyjscie do urzedu , kazdy papierek jest okupiony oplata, dla rzadu osoby takiej jak ja i takie ktore tu przyjada sa zyla zlota , kanada nie ma zadnego przemsyslu dlatego ten sposob zarabiania pieniedzy jest jedynym ktory trzyma to panstwo .

Takich ludzi jak ja sa tysiace, wracaja do swoich domow lub jada gdzie indziej , niektorzy poswiecili sie dla innych i upublicznili to , oto ich praca

WWW.DSC-GC.COM

http://www.dsc-gc.com/english.php

TRZYMAJCIE SIE Z DALA OD TEGO KRAJU ,

Wiem ze w Polsce nie jest kolorowo , ale naprawde duzo duzo lepiej niz tutaj , poza tym mozecie jechac do Norwegii, Szwecji , Anglii, Niemiec, Austri, Kanadyjczycy niestety nie maja takiego wyboru, bo nie maja szans na dostanie wiz pracowniczych do tych krajow , wiec nie marnujmy zycia tylko bierzmy je w swoje ręce.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jakie sie jawi to co wiedziales o Kanadzie przed wyjazdem

wiedziales ze aby pracowac w zawodzie musisz spelnic pewne wymagania ,oplaty zrobic ?

i na stronie CIC jest to pokazane ,wyjansione np tutaj

http://www.credentials.gc.ca/

dobrze ze powstal taki temat ale nalezy szukac informacji tez jak zrobic aby jednak nie pracowac na budowie i za najnizsza kase

tak na samym poczatku tak moze i jest ale dalej ....od samych osob zalezy jak bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lecisz z mysla ze w Kanadzie od poczatku bedziesz miec pracowac w zawodzie lub tez szybko cos wyjdzie,stanie sie to takie sa wpisy

lub tez sie naczytasz na forach jak kto komus sie udalo a Ty masz pod gorke ;)

Poczytaj strony rzadowe,strony danej Prowincji co musisz miec aby cos myslec o pracy w zawodzie to zobaczysz jak z tym jest

i czasami i pare lat zajmuje takie cos ,plus koszta i teraz czy jestes na to przygotowany?

do tego wolontariat duzo daje ,plusow ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...