Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa [Nyc]


tVq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na samym początku mojej wypowiedzi chciałem zaznaczyć że jestem nowy na forum. Chciałbym się dowiedzieć czy pomysł mój i mojego znajomego jest w pełni REALNY, a jeśli tak to w jakim stopniu trudności zdolny do zrealizowania.

Wraz z moim znajomym po ukończeniu szkoły średniej chcemy wylecieć do NYC , znaleść tam prace i jako tako zacząć "dorosłe życie". Wszystko ładnie, pięknie wygląda to na papierze lecz chciałbym od was sie dowiedzieć jak to by wyglądało w REALU. Znajomy ma tam rodzine, i jestem ciekaw czy to może w jakimś stopniu nam pomóc czy też może to pogorszyć naszą sytuacje (słyszałem że konsul czasami źle reaguje na takie informacje). Jak by ktoś znalazł czas to chciałbym żeby ktoś opisał nam sytuacje jaka tam panuje , co do życia , mieszkania (wynajęcie lokum) , utrzymania sie itp. Prosiłbym również żeby ktoś wytłumaczył mi jaką byśmy potrzebowali Wize , jak się o nią postarać itp. I jak można wylosować zieloną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kosztow zadnych- losowanie jest za darmo :)

Jak sie chlopaki postaracie, to moze wylosujecie:)

A przy okazji: pytasz sie "jak mozna wylosowac zielona karte", to jak juz ktos zna odpowiedz na to pytanie, to prosze rowniez odpowiedziec "jak mozna wylosowac szczesliwe numerki w NY LOTTERY" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na samym początku mojej wypowiedzi chciałem zaznaczyć że jestem nowy na forum. Chciałbym się dowiedzieć czy pomysł mój i mojego znajomego jest w pełni REALNY, a jeśli tak to w jakim stopniu trudności zdolny do zrealizowania.

Wraz z moim znajomym po ukończeniu szkoły średniej chcemy wylecieć do NYC , znaleść tam prace i jako tako zacząć "dorosłe życie". Wszystko ładnie, pięknie wygląda to na papierze lecz chciałbym od was sie dowiedzieć jak to by wyglądało w REALU. Znajomy ma tam rodzine, i jestem ciekaw czy to może w jakimś stopniu nam pomóc czy też może to pogorszyć naszą sytuacje (słyszałem że konsul czasami źle reaguje na takie informacje). Jak by ktoś znalazł czas to chciałbym żeby ktoś opisał nam sytuacje jaka tam panuje , co do życia , mieszkania (wynajęcie lokum) , utrzymania sie itp. Prosiłbym również żeby ktoś wytłumaczył mi jaką byśmy potrzebowali Wize , jak się o nią postarać itp. I jak można wylosować zieloną kartę?

A jaka prace chcecie tam znalezc ? Nie macie ani zawodu, ani doswiadczenia ani mozliwosci legalnej pracy. Jak sobie wyobrazasz zycie w NYC w tym momencie ? Na legalna prace ani wize umozliwiajaca legalna prace nie macie szans, Nie lepiej sprobowac zapewnic sobie jakakolwiek przyszlosc ? Uczyc sie dalej i zdobyc jakis sensowny zawod ? Masz jakies dziecinne wyobrazenia z filmow ze samo pojawienie sie w NYC spowoduje ze kasa sama Ci bedzie wpadac na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozmowie najlepiej w ogóle nie mówić o tym, że masz tam RODZINE/ZNAJOMYCH/ITP. W samej rzeczywistości nie ma co liczyć na pomoc znajomych/rodziny nawet jeśli zapewnią Ci ją bo nigdy nie wiadomo czy ktoś nie będzie miał problemów finansowych i co wtedy? Jak ktoś to powiedział, będziesz na lodzie. Jeśli chcesz normalnie tam żyć to potrzebujesz zieloną kartę, która możesz wygrać w losowaniu. Jak się o nią postarać? Wziać udział właśnie w losowaniu. A no jak wylosować zieloną kartę? Wziąć udział w losowaniu. : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zinterpetowaliscie moje pytanie o wylosowaniu zielonej karty. Chciałem się dowiedzieć na jakiej stronie można sie "zalogować" czy coś w tym stylu i tam podąrzać za wskazówkami.

A jaka prace chcecie tam znalezc ? Nie macie ani zawodu, ani doswiadczenia ani mozliwosci legalnej pracy. Jak sobie wyobrazasz zycie w NYC w tym momencie ? Na legalna prace ani wize umozliwiajaca legalna prace nie macie szans, Nie lepiej sprobowac zapewnic sobie jakakolwiek przyszlosc ? Uczyc sie dalej i zdobyc jakis sensowny zawod ? Masz jakies dziecinne wyobrazenia z filmow ze samo pojawienie sie w NYC spowoduje ze kasa sama Ci bedzie wpadac na konto.

kolego , nie naoglądałem się żadnych filmów. Znajomy ma tam rodzine która może nam w jakiś sposób pomóc w znalezeniu pracy i w początkowej części rozpoczecia nowego życia. Zadałem kilka sensownych pytań a ty się nie potrzebnie wymądrzasz i próbujesz zabłysnąć :) Praca pewnie na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że żadne z twoich pytań nie jest sensowne, bo zdradza, że nie zrobiłeś najmniejszego researchu w temacie, tylko przyszedłeś zadawać pytania, na które znalazłbyś odpowiedzi w circa 10 minut gdybyś poszukał czy tutaj na forum, czy przez google, czy najprościej na stronie ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...