Skocz do zawartości

Zmiana Statusu Z G2 Na A2


jul_fg

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałam niedawno 3-miesięczną wizę G2 na staż w organizacji międzynarodowej (posiadam już wizę turystyczną). Wszystko wskazuje na to, że dostałam też staż w placówce dyplomatycznej (który miałby rozpocząć się po zakończeniu poprzedniego) i będę ubiegać się o wizę dyplomatyczną A2. Mam dwa pytania, czy mogą być trudności z otrzymaniem wizy dyplomatycznej i czy istnieje możliwość, żebym zmieniła swój status będąc na miejscu, w USA? Bardzo zależy mi na odbyciu obydwu staży. Nie wiem za bardzo co robić, bo Pani w okienku informacyjnym w Ambasadzie, nastraszyła mnie że to mało prawdopodobne. Będę wdzięczna za wszelkie porady, co zrobić w takiej sytuacji.

Ewentualnie, jeżeli nie dostanę wizy dyplomatycznej, czy istnieje możliwość zmiany statusu na wizę turystyczną? Miesiąc po zakończeniu pierwszego stażu mam uroczystość rodzinną w Stanach i bardzo chciałabym zostać chociaż na ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem, ale wydaje mi się, że można tak zrobić. Jeżeli wjeżdżasz na A2, to CBP Field manual mówi:

Presentation of an A-2 visa is prima facie evidence that the alien is entitled to that status.
Inadmissible only under section 212(a)(3)(A), (B), or ©. See section 102 of the Act.

więc jeżeli nie jesteś terrorystką, nie masz zamiaru szpiegować, etc. to z tego co widzę nie mają prawa Cię zawrócić z granicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Mam nadzieję, że fakt wzięcia przeze mnie udziału w loterii wizowej nie będzie miał znaczenia przy rozmowie na lotnisku. Wiem, że rozpatruję już jakieś najgorsze scenariusze..

Zastanawiam się też, czy tłumaczyć całą sytuację oficerowi na lotnisku i mówić o zamiarach wyjazdu do Kanady i ponownego wjazdu na innej wizie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszport został wydany na początku czerwca 2009, czyli jest biometryczny ale tylko z wizerunkiem twarzy. Mam nadzieję, że taki też spełnia wymogi?

Będę wjeżdżać na G2 (tu chyba takie same procedury jak A2) i (jeżeli dostanę wizę) wracać z Kanady na A2. W najgorszym wypadku wjazd na G2 i powrót na B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...