Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Wyznaczylam Infopass Appointment na przyszly tydzien, zeby porozmawiac z kims w cztery oczy w lokalnym USCIS (chwala Bogu jest calkiem niedaleko). Nie mialam interview, wiec moja karta raczej nigdy w field office nie byla (ale w sumie skad ja moge wiedziec?).

Z ta infolinia to jest zart od poczatku do konca. Po co w ogole w My Case Status kaza tam dzwonic z pytaniami, w korespondencji (wszystkie notice of action i inne) odsylaja do Customer Service, jesli sie ma pytania, a nikt tak naprawde nie jest w stanie tam pomoc?!

A wracajac do samego listu z moja GC - 15 business days? Nie jest trudno policzyc, ze minelo trzy razy tyle! Ja wiem, ze moj przypadek nie jest pierwszym, wiec tym bardziej nie rozumiem dlaczego wyslajac tak istotny dokument USCIS nie nadaje tego listem poleconym. Odbiorca powienien zlozyc wlasnoreczny podpis w momencie odbioru, wtedy moze takich przypadkow udaloby sie uniknac. Podpisalam, znaczy, ze odebralam - jest dowod! Nie podpisalam, znaczy, ze nie odebralam, nie otrzymalam, nie doreczono mi. A tak to co? Nie ma dowodu, nikt sie nie chce przyznac do winy, umywaja rece, ja mam problem, a oni nie.

Supervisor z Customer Service powiedziala mi, zebym wypelnila I90 i dolaczyla list z uzasadnieniem dlaczego nie dolaczam oplaty, ale znajac zycie, to ktokolwiek moja koperte otworzy oleje ten list zupelnie i tylko spojrzy na to, ze nie dolaczylam czeku i wysle mi pismo, ze mam zaplacic, bo inaczej nic z tego. I dlatego zamierzam skontaktowac sie rowniez z Kongresmenem. Raz juz nam pomogl, wiec mam nadzieje, ze facet ma jakokolwiek moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, mam problem z Hani K2 w AoSie,

Based on the information that you provided, your priority date could not be established. Please resubmit your application with the proper documentation....:

form I-130, form I-140, form I-360, I-797.

Noa2 jest tylko na mnie tzn moje nazwisko.....czy to sie bedzie liczyło? już dołączyłam jedną kopie dla mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedno pytanie wysłałam im afidavit of suport ale nie I-864 a I-134 nie zwrócili na to uwagi, ale na wszelki wypadek chce zmienic go na ten I-864 w liczbie ogólenej wychodzi mi ze mamy 2 imigrantów ( mnie i Hanie) mojego męża, potem zaznaczamy 1 bo jest zonaty (ze mną) no i ma jedno dziecko na utrzymaniu...total number wychodzi 5 ale defacto jest 4 no i co teraz wpisac??? w I-134 jest bardziej wyraznie i nie mam takiego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedno pytanie wysłałam im afidavit of suport ale nie I-864 a I-134 nie zwrócili na to uwagi, ale na wszelki wypadek chce zmienic go na ten I-864 w liczbie ogólenej wychodzi mi ze mamy 2 imigrantów ( mnie i Hanie) mojego męża, potem zaznaczamy 1 bo jest zonaty (ze mną) no i ma jedno dziecko na utrzymaniu...total number wychodzi 5 ale defacto jest 4 no i co teraz wpisac??? w I-134 jest bardziej wyraznie i nie mam takiego problemu...

Moim zdaniem, jesli: sponsoruje Ciebie i Hanie to jest 2, potem on 1 i 1 dziecko na utrzymaniu = 4 osoby i to jest wasz household size. Nie wychodzi 5, bo tam jest "Persons not sponsored in this affidative" wiec w punkcie 3 nie zaznaczy nic, bo Cie w koncu sponsoruje. Wiec wychodzi 4.
I tak na 100% bedzie konieczny I-864 wiec nawet jesli teraz o to nie pytaja to na pewno beda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie moge teraz edytować postu, wiec pisze kolejny.

Jest jeszcze jedna sprawa, ktora mnie martwi. Moj maz ma zamiar za niedługo zmieniać prace, bardzo możliwe, ze jak będziemy mieć interview on bedzie bezrobotny, lub bedzie zaczynał. Jaki to moze mieć wpływ na sama aplikacje? Dodam, ze mamy sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam pytanie wyslalam AOS pod koniec pazdziernika dzis dostalam RFE..prosza o doslanie. "Vaccination Form compeleted by physican authorized by uscis only, vaccination done overseas are not complete" i nic wiecej z listu sie nie dowiedzialam i nie wiem czego dokladnie chca, bo jesli nie mam wszystkich szczepien to dlaczego nie napisali co mam zrobic dalej? status sprawy na stronie jest nadal na acceptance nic sie nie zmienilo, dzis nie uda mi sie do nich zadzwonic , a poza tym z infolini nigdy nie idzie sie niczego dokladnego doweidziec, a nie wiem gdzie szukac jakich kolwiek informacji , do jutra mnie nerwy zjedza, w maju przeterminuja mi sie badania z Polski...:( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam pytanie wyslalam AOS pod koniec pazdziernika dzis dostalam RFE..prosza o doslanie. "Vaccination Form compeleted by physican authorized by uscis only, vaccination done overseas are not complete" i nic wiecej z listu sie nie dowiedzialam i nie wiem czego dokladnie chca, bo jesli nie mam wszystkich szczepien to dlaczego nie napisali co mam zrobic dalej? status sprawy na stronie jest nadal na acceptance nic sie nie zmienilo, dzis nie uda mi sie do nich zadzwonic , a poza tym z infolini nigdy nie idzie sie niczego dokladnego doweidziec, a nie wiem gdzie szukac jakich kolwiek informacji , do jutra mnie nerwy zjedza, w maju przeterminuja mi sie badania z Polski...:( Pozdrawiam

Badania z Polski (te normalne) to nie wszystko, musisz isc do lekarza zatwierdzonego przez USCIS, przebada Cie i wypełni formularz http://www.uscis.gov/i-693

https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=offices.type&OfficeLocator.office_type=CIV - tutaj znajdziesz najbliższego. Pamiętaj ze oni kosztują, ja za moje badanie zapłaciłam 170$ pobrali krew, doktor sprawdziła jakie szczepionki miałam robione, zapytała o choroby weneryczne etc spojrzała na tyłek i do widzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...