Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytańie. Dostałam list od uscis z detalami dot. interview. Proszą tam o wszystkie affidavit of support, wszystkie tak return itd. (Piszą jednak, ze jesli juz wysłane były to nie trzeba, ale zagaduje, ze jednak powinnam wziac to co wyslalm ze soba). Jednakże, moj maz jakieś dwa tyg. przed wywiadem zmienia prace, co prawda nie bedzie jeszcze zatrudniony, ale czy powinnismy zrobic nowe affidavit? List o tym ze został przyjęty i tak pewnie weźmiemy w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak pecha ,mam ;) dzis przyszla moja Zielona Karta, ale jak sie okazalo ze zla data , napisali ze jestem permament resident od kwietnie 2013 a nie 2014 a konczy mi sie waznosc w 2015, dzis musze znow dzwonic dopytywac sie i nadal sie z nimi uzerac a juz myslalam ze to bedzie koniec jak narazie =/ Rozumiem ze byka zrobia w roku urodzenia czy imieniu nazwisku ale nie roku bierzacym ehh..Pozdarwiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Cie wydymali. W Instrukcjach do I485 jest wyraznie napisane, ze jesli robisz Adjustment z K1 i mialas badania w swoim kraju w przeciagu roku, to wszystko co musisz zalaczyc to vaccination record - pelny I693 Cie nie dotyczy. I ja bym sie do tego odwolywala. No chyba, ze zwlekalas z AoSem i Ci sie przeterminowaly badania. Ale teraz i tak juz po ptokach ;)

O, to jest cos o co ja rowniez chcialabym zapytac. A wlasciwie dopytac czy to co napisane jest rowniez w poscie tutaj jest prawidlowe. http://www.visajourney.com/forums/topic/335754-ds-3025-complete-or-not/?p=4971318#entry4971318:

Look at your DS-3025. If it has the ALL of the following items, you don't need an I-693 (Adults 19-49 yrs old).

1. Shots marked with a date (at least one of a series)

•MMR

•Td or Tdap or DT or DTP or DtaP (One no longer than 10 years ago, ie.have a booster)

•Varicella or VH written by it if you had chickenpox

•Influenza **see note below because you are most likely okay without it.

2. Everything else marked not age appropriate

3. RESULTS section filled in with "incomplete" and "may be eligible for blanket waiver" ticked.

4. Signed and dated by the doctor

If it's not completed like that then see a civil surgeon for the I-693. If it is complete, send a photocopy of your DS-3025.

The USCIS is supposed to have your K1 medical files, but sometimes lose them or fail to match them up with your AOS. Do not get another exam unless you get an RFE that says they do not have results of your medical. It means they lost them, but you are probably stuck with paying for a new exam. Those kinds of RFE's are not about the immunizations or the form I-693; they are because USCIS failed to match up your other medical exam results with your AOS application.

Jesli na tym moim formularzu podpisanym przez lekarza wszystko jest jak powyzej znaczy, ze w ogole nie musze zglaszac sie na badania? I ze wystarczy jedynie zalaczyc kopie? Bardzo chcialabym, zeby tak bylo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka, bo tak jest. W instrukcjach tez wyraźnie jest zaznaczone, ze aplikanci z wizy k1 dołączają kopie szczepień. Ja dołączyłam kopie i za miesiac juz mam interview, czyli było wszystko ok. I tak jak ta osoba z visajourney mowi, nic nie rób póki ci rfe nie przyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update ode mnie. Po wielu wielu tygodniach dochodzenia co sie stalo z moja Zielona Karta, wyslalam podanie I-90 o wydanie duplikatu. Zalaczylam list z chronologicznymi wydarzeniami i wytlumaczeniem, ze nie zaplace 450 dol. za ich bledy. Skontaktowalam sie tez z biurem naszego Kongresmena i reprezentatka jego lokalnego biura od razu wziela sie do roboty. Podalam jej nr NOA1 po tym jak 4.4.14 USCIS zaakceptowalo moja petycje. Kiedy zobaczylam, ze processing times dla I-90 to obecnie 10 miesiecy, napisalam do niej, ze ja tyle nie moge czekac, zeby miec ten kawalek plastiku, bo do tego czasu moje EAD zdazy wygasnac. Kilka dni pozniej dostalam od niej e-mail z odpowiedzia USCIS, ze przyjeli expedite request, ale niczego nie moga gwarantowac, bo jest ogromny workload. Dostalam tez list z data Biometrics na 7 maja. Reprezentantka biura Kongresmena powiedziala, ze moglyby mojej sprawie pomoc jakies dokumenty udawadniajace trudnosci finansowe, itp. ale ja powiedzialam, ze nic takiego nie mamy. 5.05. karte mialam w rekach! Zatwierdzili moje podanie 28 kwietnia. Po 24 dniach! Czyli jak sie chce, to sie da!

Pisze to, zeby dodac otuchy tym, ktorzy przechodza gehenne przez USCIS. My tez mamy prawa. Nie dajcie sobie wmowic, ze musicie wykladac grube $$$ na kazdym kroku, tylko dlatego, ze ktos tak mowi. Nie potrzebni sa tez do tego prawnicy, zeby dostac wize czy GC.

Wszystko dobre, co sie dobrze konczy :) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytańie. Dostałam list od uscis z detalami dot. interview. Proszą tam o wszystkie affidavit of support, wszystkie tak return itd. (Piszą jednak, ze jesli juz wysłane były to nie trzeba, ale zagaduje, ze jednak powinnam wziac to co wyslalm ze soba). Jednakże, moj maz jakieś dwa tyg. przed wywiadem zmienia prace, co prawda nie bedzie jeszcze zatrudniony, ale czy powinnismy zrobic nowe affidavit? List o tym ze został przyjęty i tak pewnie weźmiemy w razie czego.

Ja bym wziela jakis papierek od nowego pracodawcy potwierdzajacy, ze nadal bedzie zatrudniony. Normalna z zycia wzieta sytuacja, wiec nie powinno to byc problemem, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...