Skocz do zawartości

Nostryfikacja Dyplomu Farmaceuty W Usa


99kaja

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

Wiem, że podobny temat był już poruszany na forum, jednak minęło już od niego trszkę czasu i chciałabym uzyskać więcej informacji. Mianowicie, jestem na studiach farmaceutycznych w Polsce i zastanawiam się nad wyjechaniem do USA po ich zakończeniu, jednak po przeczytaniu po napotkanycn forach różnych wiadomości szczerze trochę się przeraziłam dlatego mam nadzieję, że tutaj uzyskam jakieś konkretniejsze odpowiedzi. Co muszę zrobic by pracować w swoim zawodzie w Chicago ?aczy ukońcżenie studiów ze stopniem magistra i odbycie półrocznego stażu pozwoli mi na pracę tam? Jakie egzaminy muszę zdać już tam na miejscu i jak w ogóle wygląda ich zdawalność?

Dziękuję serdecznie za wszelkie informacje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Powodzenia.

Juz nie jest tak jak bylo kilka lat temu gdzie studenci 3 roku farmacji mieli juz podpisany kontrakt o prace z kilkutysuecznym bonusem.

Teraz nawet dla farmaceltow nie jest latwo znalesc prace. Latwiej w retail niz szpitalach ale nadal trudno.

Nawt sklepy jak Walmart czy Kingsoopers ograniczaja godziny itd.

Nie mowie ze nie znajdziesz pracy ale na pewno nie bedzie latwo szczegolnie ze bedziesz rywalizowac z farmaceltami z dobrym jezykiem i szkola w stanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za informacje :) zdaje sobie w pelni sprawe ze nie bedzie latwo i to nie jest kwestia ze wyjade tam i odrazu ciach bede miala prace, dlateg aby bylom mi w tym kierunku latwiej rozpoczelam kursy jezykowe ktore na pewno wiele mnie naucza:)) czekam na wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

ja też studiuję farmację i myślę o wyjeździe do USA. Niestety od bycia farmaceutą w PL do bycia farmaceutą w Stanach droga daleka pełna różnych egzaminów oraz konieczności odbycia stażu w Stanach. Po pierwsze, z tego, co się dowiadywałam czasy, kiedy było łatwo już się skończyły, bo absolwenci farmy na Amerykańskich uczelniach maja problem ze znalezieniem pracy, nie mówiąc już o overseas. Ja natomiast zastanawiałam się, jak to jest z polskimi aptekami w Chicago i Nowym Jorku - są to apteki POLSKIE, więc może i nie trzeba nostryfikować dyplomu? Spróbuję się dowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...