Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Joanna30 - kawał dobrej roboty - dziekuje za wypunktowanie i opisanie co i jak!
Pare lat temu z wypełnianiem wnisoku było DUŻOOOOO łatwiej bodajże 2-3 strony tylko najważniejsze dane i starczyło, teraz to widze prawdziwy esej. Już niedługo bedzie trzeba wpisywać za ile kupilismy bilet i w jakich liniach lotniczych lol

Jeszcze jutro raz przeczytam całość i w środe biore sie za wypłninie wniosków dla rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak dzisiaj znalazłem troche czasu i postanowiłem zacząć wypełniać rodziców wnioski i tu mam pare pyt :

co do taty wniosku:

Q: Have you ever served in the military?

Czy kiedykolwiek służyłeś w wojsku?

Nazwa kraju/region (do wybrania z listy)., Rodzaj sił zbrojnych, Stopień/stanowisko, Specjalność wojskowa.Służba wojskowa od - do wybrania z listy.
Moj tata ma obecnie 57 lat za jego czasów szło sie do wojska na 2 lata, czyli to tez sie wlicza?
Jeżeli tak,.. to ja nie wiem czy on pamieta gdzie co i jak to było :/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak dzisiaj znalazłem troche czasu i postanowiłem zacząć wypełniać rodziców wnioski i tu mam pare pyt :

co do taty wniosku:

Q: Have you ever served in the military?

Czy kiedykolwiek służyłeś w wojsku?

Nazwa kraju/region (do wybrania z listy)., Rodzaj sił zbrojnych, Stopień/stanowisko, Specjalność wojskowa.Służba wojskowa od - do wybrania z listy.

Moj tata ma obecnie 57 lat za jego czasów szło sie do wojska na 2 lata, czyli to tez sie wlicza?

Jeżeli tak,.. to ja nie wiem czy on pamieta gdzie co i jak to było :/

Z pewnością pamięta, takich rzeczy się nie zapomina. To nie był miesiąc, dwa tylko 2 lata jego życia ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :-)

Jesteśmy z żoną i synem świeżo po rozmowie z konsulem w Krakowie i powiem Wam że była bardzo miła atmosfera, wszystko na pełnym luzie.

Padło tylko jedno pytanie: jaki jest cel naszej podróży do USA.

Po mojej odpowiedzi odciski palców i słowa miłego Pana konsula: Ok, wszystko jest w porządku. Życzę państwu przyjemnej podróży :-)

Teraz tylko czekamy kilka dni na paszporty i zobaczymy na jak długi czas dostaliśmy możliwość odwiedzania Stanów Zjednoczonych.

Życzę wszystkim korzystającym z porad tego serwisu, by ich rozmowy były równie miłe i zakończone otrzymaniem wiz.

Gorąco pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem właśnie w trakcie wypełniania ds-160.

O wizę będę starała się w Ambasadzie w Dublinie bo mieszkam w Irlandii.

Mój paszport został wydany przez Kosula RP w Dublinie i właśnie stąd moje pytanie...

Utknęłam w sekcji ''Passport Information '' na podpunkcie Country/Authority that Issued Passport/Travel Document -- Kraj w którym został wydany paszport (do wybrania z listy) , czy powinnam wpisać tu Polska czy Irlandia? W internecie wyczytałam, że będąc na terenie Ambasady RP w zasadzie jesteśmy na terenie Polski więc nie bardzo wiem co tam wpisać.

Następne to -- Where was the Passport/Travel Document Issued?
Gdzie został wydany paszport?

City
Miasto (jeśli wydał je np. wojewoda dolnośląski, to należy wybrać Wrocław, bo to stolica województwa i tam znajduje się Urząd Wojewódzki, który wydał paszport). czyli tu powinno być Dublin?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...