Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie praktyczne, jezeli chodzi o zapis do ambasady w Krakowie.

Wraz ze swoją dziewczyna chcemy sie wybrać do USA, osobno wypełniliśmy wnioski, osobno zapłaciliśmy i chcieliśmy sie wspólnie umówić na wizycie w konsulacie w Krakowie. Ja i moja dziewczyna założyliśmy osobne konta w celu umówienia sie na wizytę i nawzajem dopisalismy sie jako osoby dodatkowe i pozniej każdy na swoim koncie wybraliśmy termin(zależało nam na tym samym dniu i godzinie bo mamy 350km do Krakowa). Co ciekawe u mnie wyszło ze została umówiona 1 osoba, a u niej ze 2. Nie chcemy robic zamieszania w dniu wizyty dlatego nie wiem czy anulować swoje spotkanie czy jak to najlepiej zrobic? Troche przekombinowalismy ale nie wiedzieliśmy ze aż tyle miejsc jest dostępne na jedna godzinę.

Wysłałem maila do konsulatu ale dostałem automatyczna odpowiedz, ze nie odpowiadają na pytania o wizę nieimigracyjna.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wszystko wypełnione, zapłacone a spotkanie umówione. :)

Teraz tylko czekać do 27 grudnia! Mam nadzieję, że Konsul będzie wypoczęty, zrelaksowany i w dobrym humorze po Świętach ! :D

Mam jeszcze pytanie... Czy żeby udowodnić związek z krajem wystarczy mi list wystawiony przez firmę w której pracuję i kopia kontraktu czy poprosić również właściciela mieszkania, które wynajmuję o jakiś list ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie: czy jeżeli wypełnię wniosek DS-160 to mam jakiś wymagany okres czasu, by opłacić go i umówić się na wizytę?

Czy mogę go wypełnić a po miesiącu dopiero rozpocząć procedurę opłat i umówienia wizyty?

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

przede wszystkim dziękuję za instrukcję 'krok po kroku' - bardzo się przydaje przy końcowej weryfikacji...

mam jednak pytanie, trochę praktyczne, a trochę etyczne: )

jestem na 'postudyjnym bezrobociu' - to znaczy, odbywam staż w galerii sztuki, robię freelancersko jakieś projekty, które mają mi niedlugo przynieść kasę, ale nie mam żadnych umów. tu -ok, jestem bezrobotna obecnie.

Podczas studiów głównie się stażowałam i robiłam praktyki i jakieś swoje rzeczy (bez umów), raz wpadła mi umowa o dzieło (2 miesiące rok temu), a raz - zlecenie (2 miesiące 4 lata temu). problem w tym, że ta umowa o dzieło jest podpisana z osobą, nie firmą, w ogóle jest dziwaczna, i nie mam jej jak wpisać do formularza wizowego, bo wymagają wszystkich danych, łącznie z siedzibą firmy... a tej umowy-zlecenia nie mogę znaleźć, musiała mi gdzieś zginąć przy którejs z przeprowadzek.

i co teraz lepiej zrobić? pisać, że nigdy nie byłam zatrudniona? czy szukać w sieci danych i wpisywać je 'mniej więcej'? nie wiem, czy istnieje jakaś ewidencja mojego zatrudnienia, chwalenie się tym na pewno mi nie pomoże, słabo pamiętam nawet te prace, ale nieprawdziwość danych może mi zaszkodzić - przecież jak napiszę, że nigdy nie pracowałam, to skłamię.

jeszcze jedno pytanie: czy możliwe jest, że przeoczyłam sekcję o edukacji? przeglądając wątek rzuciło mi sie w oczy, że ktoś to wypełniał (szkoły począwszy od liceum po wyższe, mam ich trochę), ale u mnie nic takiego nie wyskoczyło, więc zakładam, że po prostu wniosek się zmienił - dobrze zakładam? : )))

będę wdzięczna za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...