Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja wniosek wypełniałam z mężem osobno bo nie wiem nawet czy jest możliwość wypełniania razem, przynajmniej ja tego nie znalazłam.

W Konsulacie jak wchodziliśmy to miły pan zapytał czy aplikowaliśmy razem i odpowiedzieliśmy że nie więc dostaliśmy dwa różne numerki ale jak czekaliśmy to słyszeliśmy jak ludzie mówili że są razem i dostawali jeden numer więc jak mój mąż podszedł do pierwszego okienka żeby zostawić tam dokumenty to powiedział że jest tu ze mną ale nie wiedzieliśmy, że możemy podejść razem i mieć razem rozmowę i czy nie jest za późno żeby to zmienić na co pan odpowiedział że nie ma żadnego problemu i zawołał mnie do okienka. :)

Tak więc jak czegoś nie wiecie nawet w Konsulacie to pytać ! :) Koniec języka za przewodnika! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ubiegam się o wizę pierwszy raz, jako osoba studiująca zaocznie jak i również pracująca na etacie. Co lepiej napisać: uczelnie czy aktualne miejsce pracy, z tego co zauważyłem nie ma możliwości wymienienie obu tych czynności.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jestem po wizycie w ambasadzie w Warszawie.

Od momentu pojawienia się przed budynkiem do wejścia do niego - czas oczekiwania na dworzu około 30 minut.

Rozmowa umówiona była na 10,30 a o 11,30 opuściłam już ambasadę. Ogółem z procedurą wejściową i odcisków palców trwało to 1,5h.

Szło dość szybko i sprawnie.

Rozmowa z konsulem trwała może 1,5 minuty, nie więcej.

Pytania o cel wizyty, zawód, czy byłam w USA, do kogo jadę, skąd znam tych ludzi, na jak długo, stan cywilny, czy są dzieci, jak długo pracuję w firmie i kto opłaci wyjazd. To chyba wszystko.

Po tym zaraz nastąpiła odpowiedź: dziękuję, dostaje pani wizę, do widzenia :)

P.S. Na dole - obok okienek do konsulów jest duża poczekalnia i wieszaki na ubrania (ala szatnia).

Pozdrawiam i życzę wszystkim pozytywnych rozpatrzeń wniosków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...