Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bede sie starala o wize w Niemczech, gdzie mieszkam (jestem zameldowana na terenie Niemiec). W dowodzie osobostym (i we wniosku o paszport) mam podany adres zamieszkania w Polsce. Mysle, ze wpisac adres niemiecki, ale dla pewnosci chcialabym wiedziec, czy to byloby ok. Z gory dziekuje za odp.

sly6 ma racje, adres niemiecki nie tylko mozesz ale nawet musisz podac, bo paszport z wiza konsulat wysyla poczta, sama to przerabialam w grudniu w Monachium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojego ubogiego doświadczenia powiem tak - wypełniłam wniosek, przesłałam sobie potwierdzenie na maila. potem druknięcie tego świstka do zapłaty, wycieczka do banku pocztowego, załatwienie tam formalności pieniężnych, dadzą tam numer i z tym numerem można się umówić na rozmowę po 12, dnia następnego po wpłacie. potem na końcu będzie jeszcze jedno potwierdzenie spotkania, więc skończyłam drukując potwierdzenie złożenia wniosku, potwierdzenie umówionego spotkania i dostając z banku pocztowego kwitek wpłaty :) w poniedziałek, na 10 w Krakowie. Chryste, trzymajcie kciuki proszę :)

jeśli coś pominęłam, to proszę mnie poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belcanto, lub ktokolwiek, kto zna sie na tym bardzo prosze o odpwiedz. W srode mam rozmowe z Konsulem w Monachium, wiec dzis przygotowujac sie czytalam, jakie dokumenty nalezy miec ze soba. Wymagane jest m.inn. potwierdzenie wplaty za vize. Ja za cos zaplacilam 10 $, potwierdzenie wyplaty wydrukowalam sobie z poczty mailowej (dostalam e-maila jako potwierdzenie zaplaty). Na potwierdzeniu byl numer PINu....

....ale cos sobie skojarzylam, ze to jakas mala kwota. Blagam, pomozcie jaka wlasciwie zaplate mam usicic, bo 10 dolarow, to pachnie mi jakas pomylka. Znalazlam nastepujaca strone https://www.visasystem-roskosmeier.de/index.php?lang=de Czy stamtad moge dokonac zaplaty i czy ta zaplata jest ta, ktora jest potrzebna????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belcanto, lub ktokolwiek, kto zna sie na tym bardzo prosze o odpwiedz. W srode mam rozmowe z Konsulem w Monachium, wiec dzis przygotowujac sie czytalam, jakie dokumenty nalezy miec ze soba. Wymagane jest m.inn. potwierdzenie wplaty za vize. Ja za cos zaplacilam 10 $, potwierdzenie wyplaty wydrukowalam sobie z poczty mailowej (dostalam e-maila jako potwierdzenie zaplaty). Na potwierdzeniu byl numer PINu....

....ale cos sobie skojarzylam, ze to jakas mala kwota. Blagam, pomozcie jaka wlasciwie zaplate mam usicic, bo 10 dolarow, to pachnie mi jakas pomylka. Znalazlam nastepujaca strone https://www.visasyst...dex.php?lang=de Czy stamtad moge dokonac zaplaty i czy ta zaplata jest ta, ktora jest potrzebna????

ja w grudniu 2012 zaplacilam za wize 128 Euro za posrednictwem firmy Roskos & cos tam... na ich stronie wybierasz rodzaj wizy o jaka sie starasz i dostajesz mailem nr konta na ktory trzeba wplacic w/w kwote, po 2 dniach masz potwierdzenie znowu na maila ze oplata jest zaksiegowana, to pokwitowanie drukujesz i bierzesz ze soba do konsulatu.... a link ktory teraz podalas nie dziala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belcanto, lub ktokolwiek, kto zna sie na tym bardzo prosze o odpwiedz. W srode mam rozmowe z Konsulem w Monachium, wiec dzis przygotowujac sie czytalam, jakie dokumenty nalezy miec ze soba. Wymagane jest m.inn. potwierdzenie wplaty za vize. Ja za cos zaplacilam 10 $, potwierdzenie wyplaty wydrukowalam sobie z poczty mailowej (dostalam e-maila jako potwierdzenie zaplaty). Na potwierdzeniu byl numer PINu....

....ale cos sobie skojarzylam, ze to jakas mala kwota. Blagam, pomozcie jaka wlasciwie zaplate mam usicic, bo 10 dolarow, to pachnie mi jakas pomylka. Znalazlam nastepujaca strone https://www.visasyst...dex.php?lang=de Czy stamtad moge dokonac zaplaty i czy ta zaplata jest ta, ktora jest potrzebna????

powinnas dostac maila o takiej tresci

Bitte überweisen Sie den folgenden Betrag von 128,00 EUR auf dieses Konto

---------------------------------------------------------------------------

Kontoinhaber: Roskos & Meier OHG

Kontonummer: 1030429194

BLZ: 10089260

Institut: Commerzbank

Verwendungszweck: VISA-BV29194-USA

o ile prawidlowo zalogowalas na stronie firmy Roskos&Meier OHG

najlepiej zadzwon do konsulatu, wyjasnij sprawe i przeloz termin jesli to mozliwe albo spytaj czy mozesz doplacic brakujaca reszte w konsulacie, jak tam bylam to widzialam, ze pare osob placilo w kasie.... te 10 Euro to wyglada jak oplata za ustalenie terminu online a nie przez infolinie.... placilas karta kredytowa moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...