Skocz do zawartości

Stypendium Sportowe


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Gram w Futbol Amerykański tutaj w Polsce. Mam 16 lat, chodzę również na siłownię i mam zamiar startować za jakiś rok w zawodach, żeby się po prostu sprawdzić.

Ostatnio sporo rozmyślałem nad studiami w stanach. Wiem, że uczelnie dużo sobie liczą za naukę i mieszkanie i raczej na pewno nie byłoby mnie stać na opłacenie sobie pobytu. Wpadł mi do głowy pomysł na otrzymanie stypendia sportowego. Problem w tym, że nigdzie nie ma żadnych informacji na temat jak to otrzymać, jak wygląda ubieganie się o takie stypendium, za co uczelnia może mi zapłacić, co mi zapewni. Ma ktoś z was informacje na ten temat? Może ktoś był/jest w stanach na takim stypendium?

Proszę o pomoc, każdy post nagrodzę plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej pozycji - tak z czystej ciekawości - grasz ? Gracze college footballu są zwykle rekrutowani (wynajdują ich scouci) bo w tym sporcie siedzi największa kasa i jest najbardziej popularny (z niego utrzymywane są zwykle wszystkie innej dyscypliny na uniwersytetach). Mogę spytać teścia (grał w czasie studiów, później był trenerem), ale z tego co się orientuję to grając w Polsce gdzie poziom jest nawet nie zerowy to na stypendium szans nie masz żadnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to będzie dział F-1...

Nie odpowiem na wszystkie pytania. Moja szkoła ma od niedawna drużynę futbolową to pisano o kilku sprawach związanych ze studentami grającymi w tą grę.

Stypendia i ich wysokość zależą od szkoły. To raz. Ich wysokość zależy od lokalizacji i funduszy. Jeśli szkoła jest w większym mieście, to koszty życia są wyższe. Średnia wysokość stypendium na semestr była chyba $5000. Problem polega na tym, że in state tuition jest niższe stąd mniejszy czek do wpisania przez "wydział sportowy" dla szkoły.

W między czasie napisał kzielu i rzeczywiście gracze są wyszukiwani już na poziomie liceum i to szkoły proponują im warunki. Ty nie masz żadnych osiągów, grasz w Polsce, więc szanse są zerowe w porywach do dwóch zer. Gdybyś grał w tenisa to co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz na myśli NCAA, skąd biorą ludzi do NFL. Lig na poziomie koledżu jest sporo. Poza tym futbol to raz, a trójbój to dwa.

Ile kosztuje semestr?

A na jakiej pozycji - tak z czystej ciekawości - grasz ? Gracze college footballu są zwykle rekrutowani (wynajdują ich scouci) bo w tym sporcie siedzi największa kasa i jest najbardziej popularny (z niego utrzymywane są zwykle wszystkie innej dyscypliny na uniwersytetach). Mogę spytać teścia (grał w czasie studiów, później był trenerem), ale z tego co się orientuję to grając w Polsce gdzie poziom jest nawet nie zerowy to na stypendium szans nie masz żadnych...

Center/Defensive tackle. Ogólnie chciałbym startować na lineman'a.

A teraz ja zapytam, z całym szacunkiem, skąd wnioskujecie, że w Polsce poziom jest zerowy, skoro prawdopodobnie tutaj nie mieszkacie i nie widzieliście ani jednego meczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje semestr?

A teraz ja zapytam, z całym szacunkiem, skąd wnioskujecie, że w Polsce poziom jest zerowy, skoro prawdopodobnie tutaj nie mieszkacie i nie widzieliście ani jednego meczu?

$25-30 tyś na rok w przeciętnej szkole w mało istotnej lokalizacji.

Nabór na zasadzie scautingu działa już na poziomie lig uniwersyteckich. Musiałby ktoś przyjechać Cię obejrzeć w jakimś meczu na poziomie. Załóżmy, że ktoś Cię przygarnie, Twoje czesne to 3x więcej niż kogoś z danego stanu, zakładając, że szkoła nie jest prywatna.

Życzę Ci jak najlepiej, ale chcesz przywieźć drewno do lasu. Może niektórzy nie mieszkają w Polsce, ale znają realia USA i starają Ci się je przybliżyć. Grasz w PLFA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja zapytam, z całym szacunkiem, skąd wnioskujecie, że w Polsce poziom jest zerowy, skoro prawdopodobnie tutaj nie mieszkacie i nie widzieliście ani jednego meczu?

Nie mieszkam, ale jako że football regularnie oglądam i się nim interesuję, to też z czystej ciekawości śledzę jak się coś w Polsce pojawia na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym roku będę grał w PLFA J, PLFA 8 i PLFA I, w jedynce w Special Teamie, bo są problemy, żeby 16-latka wpuścić do wszystkich. Chociaż jak się tacklowi albo centrowi kontuzja zdarzy, to chętnie wskoczę. :D Poza tym powinienem przybrać jeszcze trochę mięśni, żeby dobić do setki, chociaż jak na 92-kilogramowego zawodnika w takim a nie innym wieku, to z seniorami sobie daję radę nieźle. Chociaż jak się tacklowi albo centrowi kontuzja zdarzy, to chętnie wskoczę. :D

Czy stypendium może wynieść tyle, żebym po prostu miał mieszkanie i naukę za friko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfer, są europejscy gracze w ligach uniwersyteckich. Dostali się przez IFAF. Zobacz może ten link: http://www.active.com/recruiting/articles/8_Steps_to_Getting_Recruited

Stypendium może ale nie musi pokrywać wszystkiego. Pod tym linkiem jest napisane, że tylko 1/3 dostaje stypendium, a 10% graczy w high school gra potem dla jakiegoś uniwersytetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, przydatny link.

A jak to wygląda z pracą? Bo wydaje mi się, że wyżywienia raczej mi nikt nie zapewni, słyszałem, że można pracować jakoś w campusie czy coś, można też dostać wizę studencką z możliwością pracy poza, wiecie coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...