Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Aktualnie Na Wyrobienie Wizy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się ile aktualnie czasu czeka się na otrzymanie wizy od momentu rozmowy z konsulem ? Rozmowę mam w poniedziałek i zastanawiam się po jakim czasie będę mogła odebrać ją i kupić bilety.

I jeszcze jedna sprawa... w trakcie umawiania spotkania przez Internet przy wyborze miejsca odbioru wizy (na Warszawę miałam 2 oddziały TNT i jeden z nich wybrałam) wyświetliła się informacja: AKTUALNIE NIE MA MOŻLIWOŚCI ODBIORU OSOBISTEGO. A mimo wszystko musiałam podać miejsce odbioru... Więc jak to teraz jest? Wiza jest do odbioru w punkcie TNT czy wysyłana na adres zameldowania/korespodencyjny ?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja miałem rozmowę 1 marca (piątek), paszport odebrałem w środę 6 marca... (sobota i niedziela pewnie wydłużyły termin) bo niby 3 dni robocze nie licząc dnia rozmowy więc wypadła środa u mnie... poza tym na stronie jest napisane ze można wybrać kraków i warszawe i tego samego dnia do godziny 17 powinien być tam paszport.... co do TNT oni nie wysyłają na adres domowy paszportu

Odbiór dokumentów w trybie przyspieszonym

Firma kurierska TNT wyznaczyła dwa punkty odbioru dokumentów (odpowiednio w Warszawie i Krakowie), do których paszport będzie dostarczany tego samego dnia po otrzymaniu go z Ambasady bądź Konsulatu. Jeżeli Państwa sprawa jest pilna lub zależy Państwu na jak najszybszym otrzymaniu paszportu prosimy wybrać te lokalizacje jako miejsce odbioru dokumentów. Prosimy jednak zauważyć, że poprzez wybór tych lokalizacji Państwa sprawa nie będzie automatycznie rozpatrywana jako pilna. Paszport będzie dostępny po zakończeniu procesu wizowego i przekazaniu go do kuriera TNT.

TNT Warszawa

Ul. Annopol 19, 03 - 236 Warszawa

Ten sam dzień odbioru dokumentów w godzinach 13:30-17:00

TNT Kraków

Ul. Rzemieślnicza 20 E, 30-363 Kraków

Ten sam dzień odbioru dokumentów w godzinach 13:00-17:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wize mozna, takze otrzymac w tym samym dniu.

Ja ostatnia wize jaka dostalem staralem sie o 8 rano w Krakowie a wiza byla gotowa na 14 tego samego dnia. Odrobine dobrych checi, mi akurat zalezalo, zeby byc w USA jak najszybciej. Jesli dobrze pamietam to wszystko to wydarzylo sie 30 grudnia, a balem sie ze w zwiazku z nowym rokiem moze to potrwac kilkanascie dni zanim dostane paszport kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam takie pytanie złozyłe juz wniosek ds160 opłaciłem,wydrukowałem potwierdzienie i teraz bede umawiał sie na rozmowe i moje pytanie jest takie ide na rozmowe do krakowa mieszkam jakies 200 km od krk i jak to jest z odbiorem paszportu przyjdzie do domu czy musze jeszcze jeszcze jechac gdzie zeby odebrac .I jeszcze jedno pytanka za 100 punktów :) jakie musze miec obowiazkowe dokumenty wiem ze potwierdzenie:

ds-160 ok to juz mam

dokument opłaty za wize ok to teez juz mam

na wszelki wypadek mam zdjecie

i jaki jeszcze dokument prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie złozyłe juz wniosek ds160 opłaciłem,wydrukowałem potwierdzienie i teraz bede umawiał sie na rozmowe i moje pytanie jest takie ide na rozmowe do krakowa mieszkam jakies 200 km od krk i jak to jest z odbiorem paszportu przyjdzie do domu czy musze jeszcze jeszcze jechac gdzie zeby odebrac .I jeszcze jedno pytanka za 100 punktów :) jakie musze miec obowiazkowe dokumenty wiem ze potwierdzenie:

ds-160 ok to juz mam

dokument opłaty za wize ok to teez juz mam

na wszelki wypadek mam zdjecie

i jaki jeszcze dokument prosze o pomoc

ja mieszkam we Wrocławiu ale odbierać będę w Legnicy, bo we Wrocławiu nie ma siedziby TNT (a przynajmniej ja nie widziałam). o ile dobrze się orientuję - jak nie to proszę o poprawienie i przepraszam za błąd - przy umawianiu się na rozmowę masz wybór w jakim mieście możesz sobie tam od nich odebrać, tam z tego ich punktu :)

co do obowiązkowych dokumentów to masz przy potwierdzeniu złożenia aplikacji jakie powinieneś wziąć, ja osobiście miałam całą teczkę łącznie ze zdjęciami ze ślubu i o nic mnie nie prosiła pani konsul :) a, jeszcze przy potwierdzeniu spotkania będziesz mieć 'potwierdzenie zapisu na spotkanie' i na kartce od konsula w przypadku dostania wizy widnieje takie coś: "aby odebrać paszport, należy przedłożyć oryginał (a nie kserokopię) dokumentu tożsamości ze zdjęciem. zalecamy również zabranie ze sobą kopii pisma potwierdzającego umówienie się na spotkanie" ale to już raczej gdy wizę dostaniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia wizyty paszport przeważnie jest po 2 dniach roboczych, nie licząc dnia wizyty w konsulacie/ambasadzie.

Na tej stronie wszystko jest podane.... http://www.ustraveld...ssporttrack.asp

Odbiór dokumentów w trybie przyspieszonym

Firma kurierska TNT wyznaczyła dwa punkty odbioru dokumentów (odpowiednio w Warszawie i Krakowie), do których paszport będzie dostarczany tego samego dnia po otrzymaniu go z Ambasady bądź Konsulatu. Jeżeli Państwa sprawa jest pilna lub zależy Państwu na jak najszybszym otrzymaniu paszportu prosimy wybrać te lokalizacje jako miejsce odbioru dokumentów. Prosimy jednak zauważyć, że poprzez wybór tych lokalizacji Państwa sprawa nie będzie automatycznie rozpatrywana jako pilna. Paszport będzie dostępny po zakończeniu procesu wizowego i przekazaniu go do kuriera TNT.

TNT Warszawa

Ul. Annopol 19, 03 - 236 Warszawa

Ten sam dzień odbioru dokumentów w godzinach 13:30-17:00

TNT Kraków

Ul. Rzemieślnicza 20 E, 30-363 Kraków

Ten sam dzień odbioru dokumentów w godzinach 13:00-17:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...